Marlène Kox (47) Blogger Woont in: Duizel, met haar man en zonen (13 en 14). Geeft uit aan eten en drinken buiten de deur: circa 100 euro per week. „Wat ik ook doe, vroeger of later op de dag beland ik in een leuk zaakje voor een borrel, koffie of wat te eten. Als ik met de hond ga wandelen, stippel ik een route langs een cafeetje uit, een bezoekje aan de Bijenkorf met mijn gezin eindigt in het restau rant van het warenhuis en na het schaatsen duiken we de après-skibar in. „Ik knap ontzettend op van een hapje of drankje buiten de deur. Ik heb de laatste tijd veel te veel verdriet gehad. Om een idee te geven: ik verloor mijn moeder na een zwaar ziektebed, ik liet niet veel later preventief mijn borsten amputeren en alsof het niet erg genoeg was, had ik ook nog een rottijd op mijn werk. Dat heeft me extra doen besef fen dat ik van het leven wil ge nieten. Ik zeg altijd: het leven is al zo kort, dus neem je eigen slingers mee en hang ze op wanneer en waar jij dat wil. Je bent immers een leuker mens als je lekker in je vel zit. Een ander maakt endorfine aan door hard te lopen, ik word ge lukkig van eten en drinken. Spa ren schiet er daardoor bij in, maar de genietmomentjes en de tijd met familie en vrienden vind ik veel belangrijker. „Soms probeer ik mezelf wel een beetje in te perken. Vooral vanwege mijn gezondheid. Als koffietijd voorbij is, komt er wijn- tijd. Er zit niks tussenin. Dat is natuurlijk niet echt gezond. En qua kosten moet ik opletten, want ik weet goed hoe ik me rijk moet rekenen, terwijl mijn man weet hoe hij echt moet rekenen. Ik kan niet zomaar het huis houdgeld erdoorheen jassen." 201 zaterdag 18 maart 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78