i i Kroniek Wekelijks schrijft Hugo Borst over zijn moeder, die aan alzheimer lijdt. Als hij weer naar huis gaat en in de lift stapt, wacht hem een verrassing. i A a slaapt weer eens, ik /I druk een kus op haar I voorhoofd en maak I nog even een praatje V I in de woonkamer voor ik naar huis ga. Een van de bewoners heeft vandaag in een koektrommel tje gepoeptvoorwaar een prestatie van formaat, zeker op hoge leeftijd. Ik heb het, ik stond muurvast in een file, weieens in een bruine papieren McDonald's-zak moeten doen. Viel nog niet mee. Als de lift opengaat op de vijfde verdieping zie ik twee kussende bewoners. Hem ken ik, hij is van een andere woongroep, haar heb ik nooit gezien. „Goedemiddag", zeg ik alsof er niks aan de hand is en stap de lift in. Ik baal ervan dat ik niet ben gaan lopen. Meestal neem ik de trappen. Nu heb ik een zoen- partij onderbroken en misschien nog wel meer. Ik weet zeker dat zijn hand op haar borst lag toen de liftdeuren openden. Ik druk op het knopje dat ons naar de begane grond moet leiden. Ze zijn gestopt met zoenen. Trager dan an ders, maar dat is inbeelding natuur lijk, gaan we omlaag. Voelen zij zich even ongemakkelijk? Meneer Schimmel komt weer in mijn gedachten. Herinnert u zich hem nog? Hij is al weer ruim een jaar dood. Meneer Schimmel woonde bij ma op de woongroep en hij presteerde het om van het leven te genieten, zelfs dement en zelfs voorbij zijn 90ste. Of het nou om eten ging, om klassieke muziek of om vrouwen, altijd had de krasse uitvinder honger. Meneer Schimmel was dus niet de enige, denk ik terwijl de lift me naar beneden brengt. Ook liefde, lust - hoe zullen we het noemen? - bestaat in het Verpleeghuis. Zelfs als je überbejaard bent kun je snak ken naar een stel beminnelijke lippen. Misschien is het verlangen zelfs nog wel dierlijker. Schalks kijk ik in de lift opzij. De twee bewoners van het Verpleeghuis staan dicht bij elkaar, hun lichamen raken elkaar. Net brugpiepers. Eindelijk landen we, ik zeg gedag zonder ze aan te kijken en stap met een glimlach naar buiten. Never a dull moment in het Verpleeghuis. Als ik omkijk, gaat de lift met de tortelduiven weer naar boven. 11 E Reageren? magazine @persgroep.nl Tortelduiven magazine 19

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77