Geld geluk Danielle en Nick wonen met hun dochter Tess (0) en hond Lot (6) in een koophuis in Wijchen. Wie zijn het? 0 - €2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „We storten beiden geld op een gezamenlijke rekening die eerst van mij alleen was. We gebruiken die puur voor de vaste lasten en de hypotheek. De boodschappen betaal ik meestal van mijn eigen rekening." Daniëlle: „Af en toe maak ik voor de boodschappen een paar honderd euro aan Nick over." Nick: „We weten niet precies wat we per maand uitgeven aan boodschappen. Het is iederee week anders. Maar als ik een schatting moet maken, dan zeg ik ongeveer 560 euro. De bonnen tellen we bij elkaar op." Daniëlle: „We hebben geregis treerd partnerschap. We hebben dat gedaan voordat Tess kwam." Nick: „Dan is de erkenning meteen geregeld." Daniëlle: „Daarvoor hadden we wel al vijfjaar een gezamenlijke huishouding." Nick: „Het huis kocht ik zeven jaar geleden met mijn ex-part- ner. Op basis van haar inkomen kregen we een hypotheek. Na twee jaar liep die relatie spaak en heb ik het huis met veel moeite kunnen overnemen. Ik heb toen mijn arbeidsongeschiktheids verzekering afgeschaft. Gelukkig kon ik ook geld lenen van mijn ouders om de schuld deels af te lossen." Daniëlle: „Het huis staat op Nicks naam, maar we betalen samen de hypotheek." Nick: „Die is iets meer dan twee ton. Het is een spaarhypo theek." Daniëlle: „Toen we een rela tie kregen, woonde ik net een paar maanden op mezelf, betaalde 650 euro aan huur." Nick: „Daniëlle werkte veel en was bijna nooit thuis." Daniëlle: „Vandaar dat het verstandiger was dat ik bij Nick ging wonen. Nu hopen we binnenkort te verhuizen naar een groter huis." Nick: „Het is lastig om een hypotheek te krijgen als ondernemer. De bank gaat uit van de jaarcijfers van de laatste drie jaar. Ze kijken niet naar je algemene financiële situatie." Daniëlle: „Het rare is dat mijn personeel wel een hypotheek kan krijgen. Die hebben ze ook bijna allemaal." Nick: „Wij zorgen voor hun werkgeversverzekeringen en pensioenopbouw. Zelf heb ben we dat allemaal niet." Daniëlle: „Wij mogen voor hen wel een verklaring afge ven dat ze mogen blijven en zekerheid hebben. Dat vindt de bank prima." Nick: „Terwijl het voor ons zelf dus knap lastig is om een hypotheek te krijgen." Daniëlle: „Gek, hè? Wij on dernemers werken het hele jaar door. In die vijfjaar dat we samen zijn, zijn we twee keer een week op vakantie geweest, in 2012 naar Turkije en 2ot4 naar Spanje." Nick: „Toen hebben we wel 'ALLEEN AL HET HOTEL KOSTTE 1.500 EURO' flink uitgepakt. Alleen al aan het hotel waren we voor die week 1.500 euro kwijt." Daniëlle: „Voor een keertje is zoiets heel lekker." Nick: „Wat betreft Tess delen we natuurlijk de kosten." Daniëlle: „Het is maar net hoe duur je het wil maken. We heb ben veel babyspullen gekregen." Nick: „De inboedel van de baby kamer konden we overnemen voor 200 euro." Daniëlle: „Een commode, een bedje en een kast." Nick: „Via Marktplaats hebben we voor 100 euro een box ge kocht. Dat soort spullen hoeven niet duur te zijn." Daniëlle: „Tess gaat een dag per week naar mijn ouders en een dag naar Nicks ouders. We hebben geen kosten aan opvang." Nick: „Onze ouders worden daarvoor betaald met liefde." 41 Tekst EDITH ANDRIESSE Foto KOEN VERHEI JDEN Groter huis Daniëlle Driessen- Selten (29) Haarstylist en eige naar haarstudio Nick Driessen (35) Audiovisueel vorm gever en eigenaar mediabedrijf Gezamenlijk netto-inkomen: Daniëlle: beveili ging voor de zaak - Hield er na twee weken mee op. Nick: eerste ac countantsadvies - kostte de helft van van mijn inkomen en ik moest bijna alles zelf doen. Daniëlle: kassa systeem - be spaarde mij een paar duizend euro. Nick: Lot. Best friends for life! Nick: SU Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl 181 zaterdag 18 maart 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76