Soort zoekt soort I lel is misschien moeilijk te geloven uit de mond van een zwar te man, maar ik heb nog nooit iets gestolen. De verraderPaul Beatty Ik lees nu... Als ik schrijf, lees ik... Wat ik maar niet uit krijg is... BESTE BOEKEN verwant zijn. Met dit verschil: planten zweten om overtollig vocht te verdam pen, mensen omdat ze dingen verzwij gen Homo transpiratus). Behalve als reetrivier manifesteert zich dat ook als rugzakzweet, al dan niet penisvormig. Borremans is freelance journalist en medewerker van de Vlaamse productie maatschappij Woestijnvis - dat onder meer De slimste mens bedacht. Van den Eynde 'freelance poetsman voor de Ant werpse haven' en schepper van Sociaal Incapabele Michiel, tekenfilmpjes voor het tv-programma (en website) De Ideale Wereld. Beiden verbazen zich geregeld over onbegrijpelijke zaken als Crocs met sokken ('Crocs zijn als luchtige schoen met gaten ontworpen. Heb je koude voeten? Draag dan geen Crocs') en - ja, je hebt ze - mensen die hun Five Finger teenschoentjes in sandalen dragen. Om hun 'veldboek' meerwaarde te geven, is De People Spotters Guide tevens een spel voor tijdens uw 'dagelijkse gefoerageer'. Heeft u een type gespot, dan verdient u daar punten mee. Louter Crocs: o punten. Maar sokken in Crocs, dat zijn er al 40. Sokken in Crocs in dezelfde kleur (ton sur ton) levert maar liefst 150 punten op. Zo kom je de dag wel door! 41 recensie identiek geklede koppel: voorbeelden van menstypen in De People Spotters Guide van Tom Borremans en Sven Van den Eynde (Manteau, €19,95). Het 'veld boek', inclusief spot- terspel, voorziet de diverse 'ondersoor ten' van de mens van grappig, soms melig commentaar. Verma kelijke materie. Jammer dat sommige foto's al té bekend zijn voor Facebook- gebruikers. De au teurs zijn gelukkig niet te beroerd om de eigen groep op te nemen: Homo visualis obsesivus, de spot tende mens. Met de zelfspotter: een puber die een selfïe maakt. Annet de Groot schrijver leest magazine 17 FAMILIE Livia reist naar haar stervende tante in Spanje in de roman Spaans bloed van Felicita Vos. (De Kring, €19) 5CHRÖDER DE schone SLAPE" NEEF De schoonheid van haar jonge neef brengt Sélène in vervoering in De schone slaper. (De Bezige Bij, €20) TOEGETAKELD Een vrouw wordt dood en verminkt gevonden in de Zweedse thriller Donker water. (AW Bruna, €17,50) EERSTE ZIN Peachez van llja Leonard Pfeijffer. In deze roman wordt ware liefde vergele ken met het geloof in God. Beide bestaan niet, wat niet betekent dat je niet moet liefhebben of gelo ven. Het zijn doelen op zich. Gedichten, de afgelopen tijd van talenten als Idwer de la Parra en Simone Atangana Bekono. Voor veel mensen klinken hun namen nu nog als vakan tiebestemmingen, over een paar jaar struikel je over hun boeken in de AKO. Op zoek naar de verloren tijd van Marcel Proust. We zijn op dezelfde dag jarig (10 juli) en delen een zieke lijke hang naar melancho lie. Maar de taal is zó stroperig. Toch moet ik het lezen. Alle boeken op deze pagina's zijn te koop bij debesteboeken.nl. Vilein Vele foto's in het boek zijn voorzien van Latijnse namen en heldere uitleg; soms hilarisch, soms aan de venijnige kant. Humor Man met muts bin nenshuis, de hippie- mens, het Van Erik Jan Harmens ver scheen deze maand Pauwl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75