Verhouding Arminius Dino's Lees mee met cle boekenredactie OP HET NACHTKASTJE recensies Onder aanvoe ring van Arminius, hoofdman van de Che- ruskenstam, vernietig den de Germanen in 9 na Christus drie Romeinse legioenen. Schandelijker dan de dood van 19.000 solda ten, vonden de Romei nen het verdwijnen van de gouden adelaars van de legioenen. De Britse auteur Robert Fabbri vertelt in de uitstekende historische roman Arminius (€18, Karakter) het verhaal van de in Rome als gijzelaar opge voede Arminius. Diens zoon Thumelicatz leest een groepje Romeinen voor uit het dagboek van zijn vader, terwijl hij knabbelt aan Ro meinse testikels. Die had Arminius na de veldslag laten inmaken. Martijn Delaere Hij char meert iedereen die hij tegenkomt. Dat levert klandizie op in zijn kledingzaak, en succes bij meerdere vrouwen. Joost van Driel schreef zijn romandebuut In het museum (Vrijdag, €17,50) vanuit het perspectief van Nico's zoontje. Vernuftig toont hij hoe diens enthousiasme barsten oploopt als papa's gedrag hem begint te beklemmen. Het natuurhistorisch museum waar hij wordt gedropt als Nico de hort op gaat, wordt met zijn levensechte dinobevol- king een ankerpunt voor de jongen. De verlamming die zijn ver scheurde kinderloyaliteit meebrengt, is subtiel voelbaar gemaakt. Het was al geen pais en vree in het gezin van Bo van Lierop, maar de rapen zijn meer dan gaar als ze ontdekt dat dochter Eva (16) een ver houding heeft met haar 42-jarige leraar. Meester- deal (Ellessy Crime, €16,95), de tweede thril ler van Marlen Beek- Visser, heeft aanvankelijk veel weg van een familie soap met personages die slechts weinig sympathie weten op te wekken. De spanning neemt zienderogen toe als er een slachtoffer valt. De auteur, bedreven in vlotte dialogen en met oog voor decor, weet naar een doordachte en verrassende finale toe te werken. Peter Kuijt Tom Borremans en Sven Van den Eynde schreven een veldgids voor mensenspotters. Ja, geef maar toe, waarschijnlijk waren ze u al opgevallen, de merkwaardig uitge doste voorbijgangers, de reet-rivier-zweters en de witte-kniekous-in-sandaal- onder-een-korte-broek- mannen. U fronste hoogstwaarschijnlijk de wenkbrauw, lachte besmuikt in uw vuistje en dacht er het uwe van. Amateur! U was zo juist getuige van een van de verschijningsvormen van de ondersoorten van Homo sapiens zonder dat u het in de gaten had. Wie denkt dat er na het uitsterven van de neander- thaler nog maar één mensen soort over is, heeft het mis. Professionele mensenspot ters Tom Borremans en Sven Van den Eynde documente ren in De People Spotters Guide de mens in veel van zijn moderne verschijnings vormen. Hun gids verscheen gisteren. 'Een bouillon van 150.000 jaar menselijke beschaving' noemen de Vlamingen hun gids. Ze delen hun mede mens in naar gedrag, uiterlijk en kleedstijl en komen daar bij tot categorieën als Mos lima met gsm in hoofddoek (Homo moslima mobïlia) en De ontblote navel Homo um bilicus nudus), De getekende wenkbrauw (Homosuper- cilium autografa), De man die wacht terwijl zijn vrouw shopt Homocapitalisticus passivusen mensen met een aarsvallei Homoexhibitionis vallis anum). Een aantal van de foto's herkent u misschien van de Facebookpagina's die een van uw 'vrienden' zo leuk vond, maar wat die 'vriend' niet heeft en u wel, is het vaak grappige commentaar. Neem die reetrivier (zie foto hierbo ven). Op zich al een bijzon dere plaat, maar de lezer komt ook nog te weten dat transpi ratie een begrip is uit de plantkunde, waarmee bewe zen is dat planten en mensen lezen Ruud Roodhorst: Misdaad en straf van Fjodor Dostojevski Ellen den Hollander: Jager van Lars Kepler Historie In het museum Roman Nico is een levens genieter. —Esther Wils Thriller Net 150.000 jaar menselijke beschaving... HOMO TRANSPIRATUS Tekst ANNET DE GROOT Foto's PEOPLE SPOTTERS GUIDE 161 zaterdag 18 maart 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74