mm'' - V Paspoort Herman Huibert Koch Privé *T - 1 ^>1 nL .f77711* tend tegen allochtonen richt. Het tuig van de richel van eigen bodem kan gerust zijn: dat mag gewoon blijven wonen in dit 'ontzettend gave land'." „Ik ben vaak tevreden en op momenten zelfs gelukkig. Dat laatste hangt, zo heb ik gemerkt, niet af van een bestseller of een prijs. Het zijn kleine momenten. Als ik een rondje heb hardgelopen door de natuur en ik zie aan het einde als belo ning een zwaan zo prachtig opstijgen uit het water. Dan ben ik gelukkig." „Dat is ook zo. Ik heb het vaak bij begra fenissen meegemaakt: bij het tweede glas wijn beginnen mensen alweer over hun vakantieplannen. Niet erg, hoor. Onvermijdelijk zelfs. Ik hoop dat het op mijn begrafenis ook zo gaat. Dat hele voortbestaan na je dood is volgens mij heel relatief." „Juist voor hem. Die schrijvers die vlak voor hun dood roepen dat ze sporen hebben nagelaten op de wereld: hou toch op, zeg. Die boeken worden net zo snel vergeten als zij zelf. Neem Simon Vestdijk. Goede schrijver. Heeft mis schien wel honderd boeken geschreven. Er zijn er geloof ik nog twee te bestellen. En zo lang is hij nog niet dood. Wat ik nalaat is de zoon die mijn vrouw en ik op de wereld hebben gezet. Dat is me meer waard dan al die boeken bij elkaar." magazine 13 Geboren 5 september 1953 in Arnhem. Opleiding Russische taal en letter kunde (niet afgemaakt). Loopbaan Debuteert in 1989 als schrijver met Red ons, Maria Montanelli. Eerder is hij met schoolvriend Michiel Romeyn begon nen met het radiopro gramma Borat. Samen met Kees Prins maken de twee vanaf 1990 ook televisie. Jiskefet be staat 15 jaar en levert met Debiteuren, Credi teuren en de Lullo's grote hits op. In totaal publiceert Koch negen romans, waarvan Het diner (2009) de groot ste bestseller is. Getrouwd, één zoon. Hl 'Jt'l- H //Wir Verder spreekt de hoofdpersoon over het verschil tussen geluk en tevredenheid. Bent u gelukkig, tevreden of geen van beide? U schrijft ook: 'Zelf ben je je veel sterker bewust van je afwezigheid dan de anderen. Het geeft alvast een inkijkje in de tijd die na jou komt, wanneer je er niet meer bent'. Zelfs voor een bestsellerauteur? De 82ste Boekenweek begint vol gende week, zaterdag 25 maart, en duurt tot en met zondag 2 april. Het boekenweekgeschenk van Herman Koch wordt tijdens de Boekenweek bij besteding van ten minste €12,50 aan Nederlandstalige boeken door de boek handel cadeau gedaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71