êA 1 Column I Aan het eind van de winter wil Monica er wat frisser uitzien. Het liefst met make-up die onzichtbaar is. VANDAAG WIL IK DAT ME IETS WORDT AANGESMEERD Of ik misschien even wil plaatsnemen op de kruk? Dan laat ze zien hoe het bij me staat. Ik stond te dralen bij de lippenstiften en zag er vast uit als een gewillig slachtoffer. Het is een fuik, een verkooptruc, ik weet het, maar soms heb ik er gewoon zin in. Dan wil ik voor die make-upuitstalling zitten met een dichtgeplamuurde dame naast me die met kwastjes en potloodjes een verbeterde versie van mezelf tevoor schijn tovert. Op een schaal van o tot ro, waarin o geen make-up is en 10 de hele mikmak inclusief wenkbrauwen die eruitzien als stempels, schat ik mezelf in op een 3. Een 3 die best een 4 of 5 zou willen zijn. Ik zou graag meer make-up gebruiken om er wat frisser uit te zien - zeker aan het eind van de winter - alleen de pest is dat ik niet weet hoe en niet weet wat. Ik heb al vorderingen gemaakt, hoor. Vroeger was ik amper een 2. Mascara en een concealerstick tegen de rode vlekken. Tegenwoordig gebruik ik ook een wenkbrauwpotlood en een gekleurde dagcrème, anders ben ik wel erg wit. De mevrouw van de crèmes noemde het toen 'No make-up make- up'. Ze had gelijk. Het doet wel wat, maar je ziet het spul zelf niet. Perfect, hoe natuurlijker hoe beter. Te veel poederdoos is ook zo, tja, zo panterprint zeg maar. Houd ik van rode tinten of meer van roze? Hmm, rood of roze? Ik wil een lippenstift die mooi staat, verder heb ik er geen verstand van. De geplamuurde dame registreert vliegensvlug mijn onwetendheid en beslist dat het robijn wordt. Daarna doe ik alsof het dood normaal is dat zij mijn lippen met een kwastje beroert en ik haar in het gezicht adem. Ze houdt de spiegel omhoog. 'Mooi effect, hè?' Een statement eerder dan een vraag. In dit schamele winkel licht heeft alles een mooi effect. Er zijn dagen dat ik dat zou zeggen, maar in zo'n bui ben ik niet. Vandaag wil ik dat me iets wordt aangesmeerd. Ik pak de spiegel over, draai naar links, draai naar rechts. Ja, knik ik. Mooi. Vijf minuten later loop ik de winkel uit met een robijnkleurige lippenstift in een par mantig kartonnen tasje met een strikje als sluiting. De gouden houder staat me al een paar dagen aan te kijken op het plankje onder de spiegel, als ik besluit dat het tijd is. Na de mascara, gekleurde dag crème en concealer mag ook de lippen stift meedoen. Een beetje meer, een beetje minder, uitkijken dat het niet te hoog zit. Ja, zo dan maar. Opgetogen huppel ik de trap af. Misschien ben ik vanaf vandaag wel een vrouw die lippenstift draagt. 41 Robijn Monica Beek is journalist en heeft twee dochters. SE Reageren? monica@ persgroep.nl 61 zaterdag 18 maart 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64