Ontwaken met beer en Bobbie Uitgeslapen Fotograaf llvy Njiokiktjien portretteert elke week mensen die net wakker worden. „Heel lekker! Ik slaap altijd met Bobbie én met mijn teddybeer. Achttien maanden was ik toen ik 'm kreeg bij mijn aankomst op Schiphol, waar allemaal vrienden en familie van m'n ou ders me stonden op te wachten. Een van hen gaf me deze beer cadeau. Als klein meisje vond ik hem heel eng, omdat-ie groter was dan ikzelf. Jaren heeft hij in de kast gele gen. Maar nu kan ik niet meer zonder 'm. Hoe hij heet? Hij heeft eigenlijk geen naam." „Mijn grootste droom is de wereld rondreizen. En dan niet naar plekken waar heel veel toeristen komen. Daar zijn al zo veel foto's van. Ik zou heel graag naar Australië willen. Volgend jaar moet ik stage lopen voor mijn opleiding audiovisuele vormgeving, en ik hoop dat ik dat daar kan doen. China staat niet boven aan mijn verlanglijst. Ik ben er al twee keer ge weest. Ik ben er geboren, maar verder heb ik eigen lijk niet zoveel met het land. Ik zou wél heel graag eens mijn bio logische ouders willen ontmoeten. Het is nog maar de vraag of ik ze ooit ga vinden. China is zo groot." 3 Wat brengt de dag? „Ik denk dat de eerste ver jaardagsvisite rond vijf uur wel binnenstroomt. En vanavond ga ik uit met vriendinnen, hier in Schagen in café 't Geveltje. Je mag naar binnen vanaf je 16de, maar er is ook een 18+- gedeelte. Daar kan ik vanaf vandaag dus ook in. Maar zo'n feestbeest ben ik niet, hoor. Eigenlijk zit ik het liefst op de bank met een bak chips en een filmpie." 41 Grieteke Meerman 09.00 De achttiende verjaardag van Yonglei van Barlingen (18) uit Schagen begint met een pannendekselconcert van haar moeder Franka (57). Gelukkig is haar hondje Bobbie (11) een beetje doof. 1 Lekker geslapen? 2 Wat is je droom? ffl Ook meedoen? Mail naar magazine@ persgroep.nl magazine 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63