II 15 Als ik na een training mijn spieren voel branden, weet ik: 'ik heb goed gesport' Ik begon met fï*'f niks. Als ik me nu optrek, zie ik borstspieren Als ik in de spiegel keek, was ik niet blij. Heel breed hoef ik niet te zijn, maar wel fit. zaterdag 18 maart 2017 Omri Kleinepier (16) Vlissingen havo 4 „Anderhalf jaar geleden ben ik begonnen met spor ten in een groep. Daar ben ik mee gestopt, ledereen heeft een ander doel. Voor mij was dat: kracht en uit houdingsvermogen opbou wen. Sinds een jaar werk ik met een persoonlijk schema, dat elke maand wordt aangepast. Ik wil meer gewicht krijgen. Massa. Dat betekent veel eten. 's Ochtends boter hammen met boter, pinda kaas, hagelslag. Tussen de maaltijden door fitness koekjes. 's Avonds meestal twee borden vol pasta of aardappelen, vlees en groenten. Als ik terugkom van fitness, drie eieren. Met eiwitshakes ben ik ge stopt, aan supplementen doe ik niet. Ik weet graag wat er in mijn lichaam gaat. Alcohol breekt je spieren af. Soms ga ik op zaterdag stappen, maar dan drink ik niet." „Ik begon met niks. Als ik me nu optrek aan de stang, zie ik borstspieren. Ze zijn niet groter geworden, maar zichtbaarder. Ik haal nu acht keer optrekken. Op de bank druk ik 45 kilo om hoog. Elke maandag, dins dag en woensdag fiets ik rechtstreeks van school in Middelburg naar Fitness Fitaal in Vlissingen. Per keer ben ik anderhalf tot twee uur bezig. Thuis doe ik voor het slapen gaan ook nog oefeningen. Beetje met gewichten, buikspieroefeningenSim pele dingen die toch hel pen." „Actief ben ik altijd al ge weest. Ik verdien bij als kramenbouwer op de markt, ik heb een baantje in de horeca, ik ben drum mer, ik zeil bij de scouting. Na de havo wil ik de mari niersopleiding volgen." „Waarom ik dit doe? Aller eerst voor mezelf. Om er goed uit te zien. Voor de vrouwen ook, inderdaad. Als je in de zomer op het strand ligt, wil je niet zo'n blubberbuik hebben, toch?" Sieb Janse (16) Vlissingen mavo 4 „Ik zit niet graag stil. Momenteel heb ik twee banen. Ik werk in het weekeinde en in de vakanties als afwasser en in de zomer bij een zeilschool. Om me heen zie ik veel jongens die niet veel meer doen dan op de bank hangen en gamen of af en toe eens een voetbaltraining hebben. Best zonde ei genlijk. Je voelt je fitter als je sport. Ik was veertien toen ik begon. Een spriet ben ik nooit geweest, maar ik zag er niet echt fit uit." „Ik train drie keer in de week een uur vol gens het trainingsschema dat ik samen met een instructeur heb opgesteld. Borst, benen, armen, rug, buik: alles komt aan bod. Ik heb geen ideale shape in gedach ten, maar let wel op het esthetische as pect. Mijn lichaam is breder geworden, sterker. Toen ik begon, duwde ik met mijn Collin Bostelaar (16) Vlissingen havo 4 „Een jaar geleden was ik niet zo tevre den over mezelf. Eigenlijk deed ik niet zo veel, fysiek dan. Wel een bijbaantje, twee avonden in de week bij een cafe taria en in het weekeinde, maar verder vooral op de bank hangen. Als ik in de spiegel keek, was ik niet blij. Ik hoef niet heel breed te zijn, maar wil wel fit zijn." benen zventig kilo weg, nu zit ik al op 225 kilo. Als ik na een training mijn armen voel branden, niet meer goed de trap op kan lopen en mijn buikspieren voel, weet ik: 'ik heb goed gesport'. Op zaterdagochtend kijk ik in de spiegel en maak ik de balans op: dit kan beter, daar moet ik aan werken, 's Avonds ga ik uit. Dan doe ik wel graag een biertje, maar ik hou het rustig, 's Zon dags doe ik niets. Je moet ook je rust pak ken." „Met poeders, prikken en die hele handel heb ik niet veel. Ik eet gezond: vlees, kaas, zuivel, groenten. En veel. Bij de lunch al gauw twaalf boterhammen. Geen snoep, geen frisdrank, geen koffie of thee." „Krachttraining heeft me mijn lichaam leren kennen. Hoe het werkt, wat mijn grenzen zijn, wat goed is en wat niet. Ik daag mezelf uit. Mijn zelfvertrouwen is toegenomen, mijn focus en doorzettingsvermogen ook. Dat pas ik ook op andere gebieden toe. Ik wil maritiem officier worden." „Drie keer in de week doe ik cardio en daarna alle grote spiergroepen. Op de bank druk ik nu 55 kilo weg." „Buiten de sportschool ben ik er niet mee bezig en ik pas er ook mijn voe ding niet voor aan. 's Ochtends neem ik yoghurt of een ontbijtkoek, tussen de middag twee tot vier boterhammen, 's avonds normaal avondeten. Tussen door niet veel - alleen in het weekeinde soms chips. Voor mij past krachttrai ning in een actieve, gezonde levensstijl. Ik zie me dit wel mijn hele leven doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52