Wordt het Kust of Cultuur? €200 Kras.nl/actie Tot 3 Oud-Vossemeerse kinderen hoeven niet terug naar Armenië Rector De Rond: 'Kippenvel!' korting p.p. Na driekwart jaar onzekerheid is het verlossende woord daarvoor Larissa en haar broertje Narek: Ze mogen in Nederland blijven. Het eerste dat Larissa Soeprigian nu gaat doen? Heel hard nadenken waar ze op haar school reisje naartoe wil. Nu ze na driekwart jaar onze kerheid weet dat ze alsnog een verblijfsvergunning krijgt en in Nederland mag blijven, kan de 14- jarige mavo-scholiere uit Oud- Vossemeer eindelijk een keer 'ge woon' mee op schoolreisje. Waar haar klasgenoten de afgelopen ja ren vrolijk in de bus stapten voor bijvoorbeeld een tripje naar pret park Bobbejaanland in België, moest Larissa noodgedwongen achterblijven. Want wie geen pa pieren heeft, mag het land niet uit. Sinds donderdag is alles anders. „Ik twijfel nog tussen Andalusië, Barcelona en Rome." Het verlossende telefoontje krijgt Larissa donderdag tijdens de les op 't Rijks in Bergen op Zoom. „We hadden een SO (schriftelijke overhoring - red.) en ik zag dat m'n vader me al vier keer had ge probeerd te bellen, maar ik kon niet opnemen. Hij ging maar door, ik werd er gewoon chagrijnig van." Als de leraar even niet oplet, grijpt Larissa snel haar kans. Even later zijn er tranen. Na driekwart jaar komt er eindelijk een einde aan alle onzekerheid: ze mag ge woon in Nederland blijven. „Toen heb ik gelijk m'n beste vriendin aangetikt en die moest ook huilen. Tja, toen was de les ei- genlijk wel klaar." Even later weet de hele klas het en besluit de leraar van dienst de SO maar te laten voor wat die is. Sommige dingen gaan nu eenmaal voor een toets. Het land uit In de zomer van vorig jaar komt opeens het bericht dat Larissa en haar broertje Narek het land uit zouden moeten. Terug naar Arme nië, het land waar hun vader en moeder vandaan komen. Die won- men sinds jaren '90 op Tholen, waar ze ook zijn getrouwd. Daar zijn Larissa en Narek geboren. In Ar menië zijn ze nog nooit geweest. Kort na die onheilstijding komt de school massaal in actie. Er wor den handtekeningen verzameld, meer dan 10.000 stuks. Camera ploegen van verschillende tv-pro- gramma's rukken uit naar Bergen op Zoom om Larissa's verhaal te horen. Dat is deze vrijdagochtend, daags na het goede nieuws, niet anders. Er staat een schoolexamen biologie op de rol, maar dat kan volgens rector Leon de Rond best wachten. In plaats daarvan hob belt Larissa van interview naar in terview. „Best spannend al die Ik geloof het eigenlijk nog steeds niet. Ik voel me zó opgelucht, veel rustiger media, maar ik weet een beetje hoe het werkt. Ik heb dit al een keer eerder gehad." Ze heeft voor het eerst in maan den weer eens écht goed geslapen, zegt ze. „Ik kan het eigenlijk nog steeds niet geloven. Ik voel me zó opgelucht, veel rustiger. Het ging eigenlijk iedere dag wel een paar keer door m'n hoofd. Ik had last van stress, kon me niet goed con centreren." Daardoor zag ze het soms ook niet meer zitten. „Een paar keer geloofde ik er echt niet meer in. Dan wilde ik alleen maar duidelijkheid, wat de uitkomst ook was." Daar kan nu geen twijfel meer over bestaan, hoewel Larissa zegt pas écht helemaal gerust te zijn als ze alles zwart op wit heeft. Toekomst Hoe dan ook, Larissa kan eindelijk weer vooruit kijken. En bouwen aan haar toekomst in Nederland, zoals rector Leon de Rond zijn leerlingen 's ochtends meedeelde. Waar die ligt, dat weet Larissa eer lijk gezegd nog niet. „Ik weet nog niet wat ik wil worden. Ik twijfel of ik hierna mbo ga doen en daarna hbo of eerst nog de havo." Allemaal zorgen voor later. La rissa heeft eerst een veel moeilij kere keuze te maken. Wordt het nou Andalusië, Barcelona of toch Rome? De stem van rector Leon de Rond schalt over de inter com van 't Rijks: „Larissa blijft en ze kan nu in Neder land een toekomst opbou wen. Fijn om te zien dat 't Rijks hier in Bergen op Zoom een school is waar we voor elkaar staan." Hij is ape trots. Op zijn collega's, op zijn leerlingen. Zij haalden ruim 10.000 handtekeningen op waaruit blijkt hoe oneer lijk iedereen het vond dat La rissa uitgezet zou worden naar Armenië. Een land waar ze niet is geboren, nog nooit is geweest. „Dat we ons als school hier samen zó voor hebben ingezet, ja, dat geeft echt kippenvel." Het meest trots is De Rond op Larissa. „Ze moest zoveel doormaken, zonder dat haar schoolwerk er écht onder heeft geleden. Nou, dan heb je wel ka- i rakter, hoor." Samen met Mi chael Schoonen (team begeleider mavo) ging De Rond voorop in de strijd om het ministerie van Justitie en Veiligheid te overtuigen van het in zijn ogen oneerlijke besluit over Larissa en haar broertje. Hij zocht steun bij alle gemeentebesturen van Tholen tot aan Breda, bij schoolbesturen in heel Ne derland en bij iedereen met ook maar een beetje invloed in Den Haag. Het ministerie wil niet reageren op de vraag waarom Larissa en haar broertje mogen blijven. of 0900-9697 70cpg Mallorca 199 Algarve 249 Costa del Sol 249 Costa de Almerla 299 Gran Canaria 349 Madeira 349 TeneriFe 349 Panje&"ortugalw zaterdag 18 maart 2017 Larissa en Narek mogen blijven Coen Hagenaars 't Rijks in Bergen op Zoom windt er geen doekjes om: Larissa mag blijven, foto chris van klinken/pix4profs -Larissa Soeprigian Nu korting op alle zonvakanties naar Spanje en Portugal met ruime keuze uit accommodaties, inclusief huurauto of transfer! .-««V ANVR vQy 8 dgn v.a. 8 dgn v.a. 8 dgn v.a. 8 dgn v.a. 8 dgn v.a. 8 dgn v.a. 8 dgn v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3