£'l C9 Zaak Larissa is nog niet af Nieuwe poging voor behoud Julianabad In de buurt 2 verkiezingen Wat is woensdag de grootste partij geworden in uw eigen wijk, uw eigen dorp? De uitslagen per stembureau laten soms grote verschillen zien. Commentaar Goed nieuws met een donker randje. Larissa Soeprigian, haar broertje Narek en hun moeder mogen in Oud-Vossemeer blijven. Bij hun uit Armenië afkomstige vader. Hij is al sinds de jaren negentig in Nederland. Zijn vrouw komt later. Larissa en Narek zijn hier geboren. In 2016 komt aan het licht dat de moeder en haar twee kinderen geen geldige verblijfsvergunning hebben. Zij dreigen te worden uitgezet. Dat roept breed verzet op. Gemeen tebesturen en scholen komen in actie. Om staatssecretaris Klaas Dijkhoff te vermurwen worden tienduizend handtekeningen op gehaald. Deze week komt het verlossende bericht. Tot zover het goede nieuws. Het simpele feit dat een man met een verblijfsvergunning hier kinderen krijgt, zou genoeg moeten zijn om die kinderen en hun moeder zonder meer in Nederland te accepteren. Zo werkt het nu niet. Voor de moeder dreigde een gedwongen terugkeer. Dat is al niet te verteren. Maar uitzetting van de twee kinderen zou neerko men op een barbaarse verbanning. Zij zijn nog nooit in Armenië geweest. De zaak Larissa toont nog maar eens aan dat in de huidige wetten en procedures rond immigratie en naturalisatie zeer schrij nende weeffouten zitten. Want de gevolgen voor het gezin Soepri gian van maandenlange onzekerheid en angst zijn niet te onder schatten. Gelukkig heeft Dijkhoff uiteindelijk toch besloten drie verblijfs vergunningen te geven. Kennelijk hebben humanitaire afwegingen hier de doorslag gegeven. Zo moet het altijd gaan. En liefst zonder deze tergende aarzeling. Het verhaal van Larissa loopt pas echt goed af, als het volgende kabinet Rutte de regels voor gezinshereniging en gezinsvorming versoepelt en de procedures minder foutgevoelig maakt. Ook het kinderpardon is dringend aan herziening toe. Nieuwe regering moet regels voor gezinshereniging en gezinsvorming versoepelen De gemeenteraad heeft in maart 2015 besloten dat het bad dicht moet. Door noodzakelijke investe ringen is het te duur om het open te houden. Bovendien komt op Wa terpark Veerse Meer een zwembad, maar door een faillissement van dat project is de bouw en opening er van voor onbepaalde tijd vertraagd. Inwoners kregen daarom twee jaar de tijd om zelf een reddingsplan uit te werken. Dat lukte niet en vorig jaar ging het bad definitief dicht. De gemeente wil het nu versneld slo pen. Dat bericht was voor Sander de Nooijer reden om een laatste red dingspoging te ondernemen. In een brief aan de raad schrijven de actie voerders: 'Telt de sociale waarde van zo'n geweldig bad niet? Wij hebben geen grote speeltuin, geen ontmoetingsplaats voor kinderen en volwassenen, het zwembad was en is dit nu juist wel. Nog even en we zijn een dorp geworden wat ooit mooi was maar dat is vervallen in een wijk met alleen maar huizen en wegen.' In de gemeenteraadsvergadering van maandagavond komt het zwembad ter sprake. LPM en SP leggen daar opnieuw een motie op tafel waarin zij vragen om het Ju lianabad in ieder geval open te hou den totdat het zwembad op Water park Veerse Meer klaar is. ALMANAK Het jonge koppel uit Hulst ver trekt in juni voor vier weken naar Indonesië. Een overnach ting in Jakarta werd geregeld via internet: dat is het goedkoopst. Daarop kreeg het stel ongevraagd hulp: via een advertentie werd ook Bandung aangeraden, 'want dat is in de buurt'. Het duo hapte toe, en op die manier werd ook Jogjakarta geboekt. Vol verwach ting keken ze uit naar het vol gende aanbod. 'Misschien is Montreuil ook iets voor u, dat ligt in de buurt", luidde de tekst daarvan. Maar een voorstad van Parijs, dat is toch echt iets voor een volgende keer. Eerste roofvogel tegen meeuwen Blankenburgh sluit zijn slagerij Boomfeestdag in Vredehoflaan THOLEN Excursies naar weervisserij De VVD werd bij de Tweede Ka merverkiezingen in elf van de der tien Zeeuwse gemeenten de groot ste partij. Wie verder inzoomt, ziet steeds meer verschillen tussen de diverse kernen, wijken en buurten. Deze krant verzamelde alle uitsla gen van de 244 Zeeuwse stembu reaus die woensdag waren ge opend. Een greep uit de opvallend ste uitkomsten. VVD op zes van de tien stembureaus de grootste Bij de verkiezingen van 2012 be haalde de WD op 132 van de - toen nog - 255 Zeeuwse locaties de meeste stemmen. Dat is gegroeid naar 149 van de 244, ofwel ruim 60 procent. De PvdA domineerde vo rige keer op 89 plaatsen, nu nergens meer. De SGP was favoriet op 38 bureaus (vorige keer 32) en het CDA op 18 bureaus (vorige keer 2). De Fruitkraam Buttinge www.fruitkraambuttinge.nl Word vakantiekracht bij Zorgstroom! Deze zomer lekker bijverdienen en toch naar het strand? zaterdag 18 maart 2017 Inwoners van Arnemuiden doen nog een allerlaatste poging hun openluchtzwembad open te houden. Op Facebook is een pa gina geopend met een enquête en de gemeenteraad heeft een brief gekregen met het verzoek de sluiting van het Julianabad te heroverwegen. Maurits Sep Arnemuiden Tip? redactie@pzc.nl GOES Wethouder Loes Meeuwisse laat maandag voor de eerste keer een roofvogel los in de strijd tegen de meeuwenover- last. Om 09.00 zal de wethouder, samen met een valkenier, de roofvo gel vanaf het dak van parkeergarage Centrum laten uitvliegen. Het broedseizoen van de meeuwen komt er aan en daarom wordt de roofvo gel tot en met juni inge zet. MIDDELBURG Slagerij Blankenburgh aan de Korte Noordstraat in Middelburg is vanoch tend voor het laatst open. De zaak sluit na vijftig jaar. Tijdens een receptie kon gisteren afscheid geno men worden van Rinus Blankenburgh en zijn vrouw. Onlangs sloot Blankenburghs oud-klas- genoot David Brouwer ook al zijn zaak aan de Dam. VLISSINGEN Leerlingen van de Open Wijkschool De Combina tie planten woensdag 22 maart meelbessen in de Vredehoflaan in Vlissin- gen. Dat is ter ere van Boomplantdag. De Vre dehoflaan is na de werk zaamheden toe aan nieuwe bomen. Meelbes sen - witte bloesem begin zomer, oranje bes sen in de herfst - stonden eerder in de straat. De kinderen planten vanaf 11.00 uur en stoppen ook een capsule met hun namen bij de boom. De Stichting Behoud Weervisserij houdt ook dit seizoen vaartochten naar de weervisserij op de Oosterschelde. Deel nemers krijgen daarbij de kans om de eeuwen oude vangstmethode op de ansjovis te aan schouwen. De vaartoch ten zijn in mei, juni en juli. Meer op de website behoudweervisserij. Zo werd er in uw buurt gestemd Rolf Bosboom Vlissingen Middelburgseweg 38a Hiasra 4364 TC Grijpskerke, T: 06-422 99 372 www.ujebshopfruitkraam@gmail.com Pinnen kan ook bij ons. Like ons op Facebook en doe mee met de acties! Aanbiedingen gelden uan 18 t/m 24 maart Hollandse aardbeien (kas) 500 gr2,50 Bildtstar aardappelen 10 kg3,00 Bintje aardappelen 10 kg3,00 Komkommer 2 st1,00 Scharreleieren 20 st2,50 Elstar appels 2 kg1,85 Blauwe bessen 2 ds2,00 Druiven 500 gr1,59 VOLOP ASPERGES, NW.AARDAPPEL NICOLA(MAROC), ZEEKRAAL BESTEL VIA ONZE WEBSHOP EN WE KOMEN HET GRATIS THUISBEZORGEN IN HEEL WALCHEREN! BESTEL VIA: Openingstijden verkoop: Ma: 10.00-18.00 uur Di/Wo/Do/Vr: 9.15-18.00 uur Za: 9.15-17.00 uur Zondag gesloten Kijk voor meer info op Zorgstroom.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39