De Ligt nu al voor de leeuwen Alles over het Formule 1-seizoen 2017 28 ZEELAND Nu verkrijgbaar bij Primera of via pzc.nl/fl PROGRAMMA Het kleine, bijna kneuterige sta dion Woudestein waar Ajax mor gen tegen Excelsior speelt, lijkt in niets op een volle Arena tijdens een Europacupavond. En ook voetbal len in de Veltins Arena van Schalke 04, de tegenstander in de kwartfi nales van de Europa League, is van een compleet andere orde. Maar dat kunstgrasveld in Rotterdam-Kra lingen is wel de plek waar Ajax moet winnen om de allesbeslis- sende voetbalmaand april met op geheven hoofd te beginnen. Een tussendoortje, zo voelt het stiekem misschien. Juist omdat er na de overtuigende zege op FC Ko penhagen (2-0) van afgelopen don derdag plots zo veel is om naar uit te kijken. De kwartfinale van de Eu ropa League tegen Schalke 04. Een weerzien ook met oud-Ajacied Klaas Jan Huntelaar, die speelt bij de huidige nummer elf van de Duitse Bundesliga. Er is ook nog de Klassieker, na de interlandbreak, en de uitwedstrijd bij PSV later in de maand april. Ajax miste de laatste weken franje, ogenschijnlijk ook de overtuiging. Maar de uitstekende vertoning tegen Kopenhagen komt gevoelsmatig net op tijd. Voor Ajax en trainer Peter Bosz, die eindelijk weer eens zag wat hij wil zien. Tussendoortje Bertrand Traoré waakt er juist voor dat het duel met degradatiekandi daat Excelsior als een tussendoortje wordt gezien. „Dat zou natuurlijk enorm dom zijn. We willen de mooie week juist goed afsluiten", zegt de rechtsbuiten die vorige week werd weggehoond, maar na zijn belangrijke goal tegen Kopen hagen weer werd toegejuicht. Dat de huurling van Chelsea de pispaal was, doet hem zeer. Niet dat hij dat in woord zegt, maar zijn houding zegt alles. Traoré had so wieso besloten om niet te juichen als hij zou scoren. Tegen Kopenha gen gingen daarom de handen op zijn rug. Tijdens de ereronde die de spelers door het stadion liepen, was de Afrikaan nergens te bekennen. En dan had hij op zijn social media ook nog eens foto's verwijderd waarop hij in Ajax-shirt te zien was. Hij wil er niet over uitweiden. „Het gaat een beetje te veel over Traoré. Is helemaal nergens voor nodig, want ik ben alleen bezig met het team. Of ik het zwaar heb ge had? Ik moet gewoon doorgaan. Ac ties durven maken. Zo'n voetballer ben ik. En dat zal ik ook blijven." In zekere zin staat Traoré sym bool voor de nieuwe sfeer rond het elftal. Een sfeer die de club hoopt vast te houden in april. De allesbe- slissende maand, voor de competi tie én de Europa League. Over de lo ting wilde Bosz nog niet al teveel kwijt: „Mijn eerste gedachten bij Schalke zijn: grote club uit een top- competitie. Ze hebben veel interna tionale ervaring en een groot, mo dern stadion." Maar eerst dus Woudestein. Alles over Max Verstappen Interviews, voorspellingen en feiten Met o.a. Olav Mol, Jan Lammers en Giedo van der Garde Alles over de circuits, teams en de coureurs Magazine inclusief dubbel DVD SO s Natuurlijk is het voorbeeld snel gevonden. Bondscoach Danny Blind haalt Matthijs de Ligt bij Oranje en meteen duiken op Twitter al foto's op van een piep jonge Ron Vlaar in duel met Luca Toni. Weten we het nog, novem ber 2005? De snoeiharde ontgroe ning van het destijds grote defen sieve talent van AZ. Vlaar kreeg zijn eerste basisplaats in Oranje dat - net als nu - in Amsterdam ging oefenen tegen Italië. De ge slepen spits Toni liet hem alle hoeken van het veld zien en de arme Vlaar kopte ook nog in eigen doel bij een 1-3 nederlaag. „Ik denk dat die wedstrijd gewoon nog te vroeg kwam", zei Vlaar jaren later. De vraag is of dat nu dus ook voor De Ligt geldt, die erbij is als Oranje het opneemt tegen Bulga rije (25 maart, WK-kwalificatie) en Italië (28 maart, vriendschap pelijk). Uiteraard profiteert hij vooral van de vele blessures in het hart van de afweer. „Maar anders was hij toch al wel een discussie punt geweest in het wekelijkse stafoverleg", stelt Blind. Ook een kritische analist zoals Willem van Hanegem geeft de tiener zijn ze gen, zei hij afgelopen weekeinde al bij het zien van de blessurelij st: „Zo'n jongen als De Ligt? Gewoon erbij nemen nu. Ik zou niet meer teruggrijpen op iemand als Jan- Arie van der Heijden, die nog nooit serieus voor Oranje in beeld is geweest." April is dé maand, maar eerst Excelsior zaterdag 18 maart 2017 Bertrand Traoré (r) in duel met Danilo Pantic, tijdens de lastige thuiswedstrijd met Excelsior dit seizoen (1-0 zege), fotoproshots Ajax hoopt schadevrij te begin nen aan de cruciale maand april. Daarvoor moet het mor gen wel Excelsior verslaan. Daniël Dwarswaard Amsterdam De Amsterdammers kennen een overvolle agenda in de maand april. Eredivisie: 2 april: Feyenoord (thuis) 5 april: AZ (thuis) 8 april: NEC (uit) 16 april: Heerenveen (thuis) 23 april: PSV (uit) Kwartfinales Europa League: 13 april: Schalke 04 (thuis) 20 april: Schalke 04 (uit) POLEPOSITIOH met de bon uit deze krant Matthijs de Ligt (17) kan de jongste debutant in Oranje worden in 86 jaar. Maar komt zo'n vuurdoop niet te vroeg? Maarten Wijffels Zeist Selectie Nederlands elftal: Doel: Jasper Cillessen (Barcelona), Mi chel Vorm (Tottenham) en Jeroen Zoet (PSV); Verdediging: Daley Blind (ManUnited), Wesley Hoedt (Lazio), Rick Karsdorp (Feyen oord), Matthijs de Ligt (Ajax), Bruno Martins Indi (Stoke), Kenny Tete (Ajax), Nick Viergever (Ajax), Joël Veltman (Ajax) en Stefan de Vrij (Lazio); Middenveld: Davy Klaassen (Ajax), Wesley Sneijder (Galatasaray), Kevin Strootman (AS Roma), Jens Toornstra (Fey enoord), Tonny Vilhena (Feyen oord) en Georginio Wijnaldum (Liverpool). Aanval: Steven Berg huis (Feyenoord), Memphis De- pay (Lyon), Bas Dost (Sporting), Vincent Janssen (Tottenham), Je- remain Lens (Fenerbahce), Quincy Promes (Spartak Moskou) en Arjen Robben (Bayern).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 28