Feyenoord staat al 26 wedstrijden bovenaan, Jones lost Vermeer af 26 Nu Feyenoord de titel in het vizier krijgt, hangt er rond de club een heel bijzondere sfeer. Verslaggever Mikos Gouka was in de aanloop naar het uitduel met SC Heerenveen de hele week in en rond de Kuip en peilde de stemming bij de fans. m Column S JOERD MOSSOU Moeten we Van der Vaart al huldigen, of is dat een belediging? Het is straks negen jaar en twee dagen geleden dat Clarence Seedorf zijn laat ste interland speelde voor het Nederlands elftal. Dat was uit tegen Oostenrijk, in maart 2008, onder toenmalig bondscoach Marco van Basten. Hyves was verkozen tot Website van het Jaar. Seedorf mocht in de rust invallen voor Demy de Zeeuw. (Prompt werd het 3-4, na een 3-0 achter stand.) Om die mijlpaal eens goed te vieren, wordt Cla rence volgende week dinsdag feestelijk gehuldigd op het veld van de Arena, voor de interland tegen Italië. Het is 2017 inmiddels, maar dat mag de pret allemaal niet drukken, want tijd is relatief. Bondscoach Danny Blind zei het gisteren mooi: Seedorf had de laatste jaren 'de nodige omzwervin gen' gemaakt. Vandaar dat de huldiging enigszins was 'vertraagd'. Om precies te zijn 3.289 dagen. We zijn er erg bedreven in: voetballers heel be roerd huldigen, of veel te laat, en anders maar hele maal niet. Vervolgens klagen we altijd hardop dat we zo slecht zijn in huldigen, maar veranderen zal het waarschijnlijk nooit. Wat een rol speelt, denk ik: we zijn een in formeel, recalcitrant en enigszins cynisch volk je. We bewonderen moeizaam - al is het soms gewoon een kwestie van pech of on handigheid. Zelfs de tijdgeest speelt mee, want nooit werd er ver moedelijk minder ge huldigd dan in de jaren '90. Over de afscheidswedstrijd van Johan Cruijff te gen Bayern München (1978) hoeven we het hier niet meer te hebben. Maar ook Coen Moulijn werd bij Feyenoord ooit hondsberoerd uitgezwaaid, met een oefenduel tegen het nationaal elftal van Uruguay. (Voetbalhistoricus Matty Verkamman vertelde daar een grappig weetje over: niet alleen Moulijn werd die dag uitgezwaaid in de Kuip, maar ook scheidsrechter Lau van Ravens. Twee vliegen in één klap - en wel zo voordelig bovendien.) Bij de generatie Ruud Gullit, Marco van Basten en Frank Rijkaard kon er amper een bloemetje vanafbij de KNVB. Willem van Hanegem kreeg wél twee erewedstrijden, zowel in Oranje als bij Feyenoord. De laatste jaren wordt er ietsje fatsoenlijker gehul digd, maar Robin van Persie kreeg zijn schaal ter ere van honderd interlands laatst per post thuisge stuurd in Istanboel. Bij Seedorf kun je je ironisch genoeg afvragen waar hij nu precies voor wordt gefêteerd. Voor de 87 interlands die hij speelde, of voor de honderd wed strijden waarin hij juist werd genegeerd? Ook lastig: bij hoeveel interlands moet je een spe ler precies huldigen, en wanneer is een internatio nal officieel geen international meer? Moeten we Rafael van der Vaart zo onderhand al huldigen, of is dat stiekem een belediging? Wel vind ik dat we vanaf nu een duidelijke grens moeten trekken: spelers die langer dan 3.289 dagen geleden hun laatste interland hebben gespeeld, heb ben officieel pech. Die zijn te laat. Hans van Breukelen bijvoorbeeld is nooit fatsoen lijk gehuldigd door de KNVB, maar dat zou toch best gek zijn: Hans van Breukelen die Hans van Breuke len heel uitbundig een bloemetje geeft. Voor Seedorf klap ik graag nog een keertje mijn handen stuk, graag zelfs, maar we kunnen niet aan de gang blijven natuurlijk. Pogba out bij United Martins Indi blijft bij Stoke Daar sta je dan. Heeft vader Willem vanuit zijn rolstoel net zijn zoontje Yuriy zover gekregen dat hij naast deze verslaggever staat voor een foto, wil het jochie toch liever niet. „Doe nou even jongen", zucht Willem. „Is toch leuk voor in je plakboek?" Op de foto met de clubwatcher. Ja, dat is vreemd. En nee, natuur lijk is het geen dagtaak. Maar sinds Feyenoord koploper is in de eredi visie, is het wel een wekelijks te rugkerend fenomeen. Het is een ontwikkeling die een verslaggever ook even op zich moet laten in werken. Laat staan diens familie, waar ze aan tafel bij het avondeten letterlijk op hun dijen slaan van het lachen. „Op de foto? Met jou? Waarom dan?" Maar dit seizoen is alles anders in de Kuip. De nieuwe spelers blij ken versterkingen en Feyenoord pakt punten. Veel punten. Het zorgt al maandenlang voor een sfeer die lastig valt te omschrijven. Alsof er een geheim genootschap is dat zich op 14 mei, tijdens het laatste duel van de competitie, plotseling vrijgeeft. Die eerste landstitel sinds 1999: supporters worden wakker met de gedachte eraan en gaan ermee naar bed. Wie deze weken op trainings complex Varkenoord vertoeft, proeft de bizarre mengeling van diep verlangen en kwellende angst. Het verlangen naar de titel en de vrees dat Feyenoord de kop positie toch nog verspeelt. „Of ik er vertrouwen in heb?" vraagt de gepensioneerde supporter Gerrit. „Nee man. Nooit gehad ook." Affiche Het is een paar dagen voor de uit wedstrijd in het Abe Lenstra Sta dion in Friesland tegen Heeren veen. Een dolende ploeg, maar het lijkt voor veel aanhangers van Fey enoord te voelen alsof het affiche Bayern München - Feyenoord aan de muur hangt. Terwijl het toch echt gaat om de krachtmeting tus sen de koploper en de kwakke lende nummer acht uit de eredivi sie. „Zul je net zien dat Erwin Mulder de wedstrijd van zijn leven keept", zucht een supporter. Een paar meter verder staat Jack Antonissen, bijna 80 jaar oud. In 1961 stapte hij in een Douglas DC- 8 die hem naar New York vloog. Van daaruit reisde hij naar Los An geles, waar hij zich vestigde. Alle grote successen van Feyenoord miste hij. Na 54 jaar in Amerika keerde hij vorig jaar terug in Rot terdam. „Om nog wat successen van mijn club mee te maken", zegt Antonissen. „Vorig jaar de beker, nu hopelijk de landstitel." Een televisieprogramma strikte BLESSURES 710114 003652 BON P0LEP0SITI0N zaterdag 18 maart 2017 @sjoerd mossou Huldiaina BLESSURE Manchester United, dat zich ten koste van FK Ros tov plaatste voor de kwartfinales van de Eu ropa League, moet het voorlopig stellen zon der Paul Pogba. De Franse mid denvelder heeft een hamstring blessure op gelopen en mist ook de WK-kwalifica- tieduels van Frankrijk. TRANSFER Bruno Mar tins Indi (25) maakt defini tief de over stap van FC Porto naar Stoke City. De Oranje-in ternational komt al op huurbasis uit voor de En gelse club, die nu een ak koord met de Portugezen heeft bereikt over verkoop. De verdedi ger miste dit seizoen nog geen minuut bij Stoke. O fi. (0 'We zij n er nog niet hè, nog lang niet zelfs' Mikos Gouka Rotterdam ROTTERDAM Gio vanni van Bronck- horst posteert mor gen tegen Heeren veen de weer fitte Brad Jones onder de lat. De doelman van Feyenoord is volledig hersteld van de infec tie aan zijn onderbeen en dus moet Kenneth Vermeer - die vorig weekeinde na lang blessureleed zijn ren tree maakte - weer op de bank plaatsnemen. Van Bronckhorst zag Eljero Elia, Terence Kongolo en Bilal Basa- cikoglu herstellen van hun blessureleed deze week, maar het trio is in tegenstelling tot Jones nog niet klaar voor een optreden tegen Heerenveen. O.a. verkrijgbaar bij: AK0, Albert Heijn, Blz., Bruna, Cigo, Jumbo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, The Read Shop, Vivant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 26