16 'Jongens hebben meer coole ideeën' 'Van mij mag het streng' 'Juf is voor de meisjes' 'Ik vind een juf leuker' ONDERWIJS JONGENS VS. MEISJES Je kunt van vrouwen heel veel leren, maar niet hoe het is om man te worden zaterdag 18 maart 2017 Wie: Moos Lindelauff (10) Wil worden: politicus, uitvinder of medewerker van een vakbond Waar zijn jongens goed in? Creativiteit Waar zijn meisjes goed in? Taal Is er verschil tussen meisjes en jongens? „In onze klas halen de meisjes meestal de ho gere cijfers. Jongens zijn creatiever en hebben vaak coole ideeën. Meisjes zijn analytisch en bedenken hoe we een probleem kunnen op lossen." Maakt het uit, een meester of juf? „Ik heb een heel stom handschrift. Als ik iets schrijf, moet ik het bij de juf steeds opnieuw doen. De meester snapt mij. Die had vroeger ook geen mooi handschrift." Wie: Fabiënne Copyn (11) Wil worden: iets met sport, zoals hockeytrainer Waar zijn jongens goed in? - Waar zijn meisjes goed in? Netjes schrijven Is er verschil tussen meisjes en jongens? „Jongens zijn drukker. Ze schreeuwen meer en worden sneller boos. Meisjes hebben een net ter handschrift. In de vakken zijn we even goed." Maakt het uit, een meester of juf „Dat ligt aan welke juf of meester je hebt. Als de juf los is, word je zelf ook los. Dan ga je veel kletsen. Van mij mag het wel een beetje streng." Wie: Badr El Hadj (11) Wil worden: premier van een eigen partij Waar zijn jongens goed in? Sport Waar zijn meisjes goed in? Net werken Is er verschil? „Jongens zijn sneller afgeleid, want er is veel te doen voor ze. Ze houden van games en de Playstation, veel meisjes niet. Ze zijn meer gedisciplineerd en netter." Maakt het uit, een meester of juf? „Bij een meester voel ik me meer thuis. Als een juf aardig is voor een meisje, denk je snel: de juf is voor de meisjes." Is er verschil tussen de prestaties van jongens en meisjes in de klas? Zeven leerlingen uit de klas van meester Thijs Roovers van de Leonardo da Vincischool in Amsterdam vertellen wat hun opvalt. Wie: Zwaan Huigen (11) Wil worden: kinderarts Waar zijn jongens goed in? Voetballen Waar zijn meisjes goed in? Hockeyen Is er verschil tussen meisjes en jongens? „In de vakken maakt het niet uit. Er zitten jon gens in de plusgroep, maar anderen zitten in de groep die het minder goed doet." Maakt het uit of er een meester of een juf voor de klas staat? „We hebben nu voor de derde keer dezelfde meester. Hij wordt steeds strenger. Er wordt meer van ons verwacht. Ik vind een juf leuker." De juf wil van elke jongen een meisje maken Lauk Woltring: „We zijn uit het oog verloren hoe jongens leren." FOTO MARNIX SCHMIDT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16