Vandepitte en Wilson op stage in Duitsland Vlissingen weet wat het te wachten staat BARRY VAN DER HOOFT II 23 zv De technische commissie van Hoek hoopte aanvoerder Vandepitte (27) en rechtsback Wilson (26) als één van de eersten voor een extra sei zoen vast te leggen. Tot op heden verlopen de gesprekken echter moeizaam, ook omdat nog ondui delijk is hoe de selectie van Hoek voor komend seizoen er precies uit zal zien. Op dit moment liggen acht spe lers vast: de keepers Jordi de Jonghe en Vin Vercouteren en de veldspe- lers Kim van den Bergh, Thomas van Renterghem, Birgen Martens, Ruben Besuyen, Bram Leroy en Niek van Sprundel. Hoek wacht nog op een antwoord van Alexan der Embrechts, Kyle Doesburg en Douwe Zeegers, terwijl de techni sche commissie maandag met Josi- mar Pattinama praat. „Daarnaast hopen we Reguillo en Fabian ook te behouden", zegt Jacky Lambert. „De bal ligt bij hen." Hoek heeft ze toestemming gege ven om vanaf 9 april een aantal da gen naar Duitsland te gaan. Op za terdag 8 april speelt Hoek de uit wedstrijd tegen DFS, daarna kun nen de twee naar Jena afreizen. Ze moeten zich donderdag 13 april weer op het veld in Hoek melden. Lambert: „Twee dagen later spelen we de kwartfinale van de beker te gen Oosterhout. Dat is een heel be langrijke wedstrijd voor ons. Op stage gaan is prima, maar je kunt niet een hele week missen." Kenny Verhoene is sinds de zo mer van 2015 werkzaam bij Carl Zeiss Jena. Daarvoor werkte hij bijna drie jaar met Vandepitte en Wilson bij Hoek. Sinds april 2016 is Verhoene de Sportdirektor van de club die in de Regionalliga Nordost speelt, het vierde niveau in Duits land. Hij is onder meer verant woordelijk voor de samenstelling van de eerste selectie. Column Noem het naïef, maar vroe ger dacht ik dat iedere prof- of serieuze amateur club scouts op pad stuurde om een zo sterk mogelijk selectie sa men te stellen. Jaren geleden werd me duidelijk dat ik het bij het verkeerde eind had. Natuur lijk gaan er wel scouts op pad en komen ze terug met dikke rap porten. Maar binnen de voetbal wereld spelen zaakwaarnemers in veel gevallen een belangrijkere rol. Ze houden een overtuigend betoog bij een club die op zoek is naar een middenvelder die heel toevallig precies de kwaliteiten heeft die de door de zaakwaarne mer aangeboden voetballer in huis heeft. Tsjing tsjing, kassa! Om die reden willen veel men sen tegenwoordig zaakwaarne mer worden. Lekker makkelijk geld verdienen, denken ze. Ze pro beren zoveel mogelijk voetballers in hun stal te krijgen en komen vervolgens handen en voeten te kort. De sierpaarden krijgen alle aandacht, de werkpaarden staan in een donker hoekje. U heeft on langs in deze krant het verhaal kunnen lezen van Adreano van den Driest uit Middelburg, die de halve wereld is over gereisd en te genwoordig op het tweede niveau van Cyprus speelt. Zijn verhaal had een trieste ondertoon en tege lijkertijd ook iets moois. Want waarom zou je je dromen niet na jagen als je jong bent, nog geen ge zin en weinig verantwoordelijk heden hebt, maar wel het lef om ervoor te gaan. Donderdagavond zat er zo'n avonturier in de kleedkamer van Hoek. Titas Vitukynas heet hij, 22 Titasgaat twee weken meetrainen jaar oud en afkomstig uit Litou wen. Titas landde 's middags in Eindhoven en reed daarna met Jacky Lambert, lid van de techni sche commissie, mee naar Zeeuws-Vlaanderen. Titas gaat twee weken meetrainen bij Hoek. Als het van beide kanten bevalt speelt hij volgend seizoen mis schien in de Nederlandse hoofd klasse. Hoe komt Hoek aan zo'n speler? Niet via een zaakwaarne mer. Het zit zo. De vriendin van Jacky Lambert heeft een zoon en diens vader is trainer van Rode Ster Belgrado. Daardoor kent de jongen heel veel voetballers, on derwie Titas. De jonge Litouwer speelde aan het begin van dit seizoen nog voorronde Europa League en was jeugdinternational voor zijn land. Misschien wordt het een schot in de roos. Misschien zien ze Titas na zijn proefperiode nooit meer in Hoek. Als dat het geval is, zullen zich ongetwijfeld weer nieuwe avonturiers aandienen. En als Hoek er met het oog op volgend seizoen echt niet uitkomt, kan een telefoontje naar een zaakwaarne mer uitkomst bieden. Die heeft in zijn stal altijd precies de voetballer staan die een club in nood zoekt.... Uit eigen ervaring weet Ruud Pennings dat er vreemde weken aanbreken. De trainer speelt met Vlissingen morgen en volgende week tegen degradatiekandidaten (RKAVV en Deso). „Maar we spe len niet tegen mindere ploegen, we spelen tegen ploegen die lager geklasseerd staan." Beide tegenstanders wonnen hun laatste twee duels in de hoofdklasse en speelden daarvoor onderling gelijk. Pennings: „We komen we in de fase van de com petitie waarin de onderste ploe gen zich gaan roeren. Vorig sei zoen kwamen wij daar zelf ook nog door in de problemen." Toen stond lijfsbehoud voor Vlissingen op het spel, nu een plaats in de nacompetitie voor promotie. De 4-0-zege zes dagen geleden bij Gemert (Pennings: „Ouderwets genieten.") is weer de norm, hoewel Pennings wat personele puzzeltjes heeft te leg gen. Het vertrek van vaste waarde Khalid El Hattach naar Indonesië om te zaalvoetballen kan norma liter opgevangen worden door Etienne Mallie. Maar die is mor gen tegen RKAVV (aftrap 14.00 uur) geschorst. Salim ben Sellam toonde zich vorige week na een lange periode van afwezigheid wel een prima vervanger. Said Bouzambou is afwezig vanwege zaalvoetbalverplichtin gen met Oranje, Abdoe Abdenbi, Regilio Pinas en Dangelo Martien zijn nog altijd geblesseerd. Pen nings: „Ik moet er nog even goed over nadenken hoe dat op te los sen." sportworxs gebeld, maar ik hoef niet ten koste van alles weg." Martijn: „Ik vind het knap dat Thij s nog altij d in Zeeland In de heenwedstrijd werden we in de eerste helft helemaal tureluurs getikt voetbalt. Het is iemand die trouw is en zijn team niet snel in de steek laat." Er was dit seizoen een kleine kans dat de broers samen zouden spelen bij SKNWK, de club waar ook Thijs tot zijn twaalfde voor uit kwam. Martijn: „Er is door ons wel een beetje aan Thijs getrokken. Trainer Perry Snoep heeft hem ook nog gebeld." Thijs: „Maar voor mij was de keuze niet zo lastig. Ik was overtuigd dat wij bovenin zouden meedraaien en dat SKNWK het las tig zou krijgen. Ik heb gelijk gekre gen. Wij hebben twee wedstrijden minder gespeeld, staan op plaats vier en kunnen nog voor een peri- odetitel gaan." Waar bij Duiveland een 69-jarige trainer bijdraagt aan de promotie- wens, daar vecht bij SKNWK een 28-jarige trainer voor lijfsbehoud. Snoep verloor met SKNWK al ze ven keer met één doelpunt verschil. De laatste weken valt het kwartje de goede kant op. Martijn: „Perry is iemand die onze werkpunten van de zaterdag meeneemt naar de trai ningen. Bij hem geen bezigheids therapie. Hij maakt ons echt beter." Whatsapp-groep Thijs Rentier geeft toe dat het trainen onder een zestiger zeker een verandering met zich mee brengt. „Over de trainingen van Anne Smit kan ik weinig zeggen, zegt hij lachend. „Nu doet iemand anders dat voor hem." De broertjes Rentier kwamen in de aanloop van het duel van van middag nog bij elkaar op de koffie. „In zulke gesprekjes voert het voet bal natuurlijk de boventoon" zegt Martijn. „Zo nu en dan gaat het dan ook over het mentale aspect. Die discus sies gaan soms hard te gen hard, maar wat wil je als je een leraar en een psycholoog bij el kaar zet. Wij willen dan allebei ons gelijk halen, al ben ik mis schien iets beschei dener dan Thijs", be sluit Martijn met een knipoog. maar zelf doet hij natuurlijk niet meer mee in partijspelletjes. Dat was bij zijn voorganger Erwin van der Woerdt wel anders; hij oogde natuurlijk fitter. Maar qua gedre venheid doet Anne zeker niet onder voor hem. De grootste verandering is eigenlijk de communicatie." Daarmee doelt Rentier op de Whatsapp-groep. „In het begin stuurde Anne zelf berichtjes in die groep, maar dat duurde wat lang", zaterdag 18 maart 2017 De Hoek-spelers Reguillo Van depitte en Fabian Wilson gaan volgende maand op stage in Duitsland. Het tweetal is door Kenny Verhoene, oud-trainer van Hoek en sinds een jaar Sportdirektor bij Carl Zeiss Jena, uitgenodigd om een aantal dagen mee te trainen. Vanmid dag komen Vandepitte en Wil son op eigen veld met Hoek in actie tegen Zwaluwen. Barry van der Hooft Hoek @Barryvdh9 Avonturiers Rudy Boogert Vlissingen delen tikjes uit - Martijn Rentier (SKNWK)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 142