Liever groter peloton dan de wereldtop "ÉwSL Masters op het spel in Axel II a* tjpk Si"* 22 ZEELAND DUIVELAND-SKNWK DERDE KLASSE B Martijn (SKNWK) en Thijs Rentier (Duiveland) strijden vandaag onderling om de familie-eer in Oosterland. Kleppers als Chantal Blaak (2015) en Thalita de Jong (2014) gingen Vos voor met de winst van het cri terium. „Dat zijn natuurlijke na men waar we erg trots op zijn", zegt Frank Hommel van wielerco- mité Oud-Vossemeer. „Laat daar geen misverstand over bestaan." „Maar je moet wel naar het totaal- De rest van het veld lag er door het snoeiharde tempo direct af plaatje kijken", vervolgt Hommel. Omdat er ieder jaar vijf tot tien profs meedoen, rijden zij geza menlijk met de andere deelneem sters. „Het niveauverschil tussen hen is erg groot. Het gevolg is dat je een startlijst van dertig rensters hebt, zoals dat vorig jaar het geval was." Bij de editie van 2016 ging een klein groepje met onder anderen latere winnares Vos en Ellen van Dijk er na twee ronden vandoor. De rest van het veld lag er door het snoeiharde tempo direct af. Een paar ronden later had het groepje met Vos het hele peloton gedub beld. Hommel sprak nadien met een renster die vertelde helemaal uit Assen te zijn afgereisd om de Ronde van Oud-Vossemeer te rij den. „Zij kwam met de intentie naar hier om lekker mee te rijden. Maar toen stonden Marianne Vos en El- len van Dijk plots aan de start. Zij hadden zich op het laatste mo ment ingeschreven. Omdat die profs flink gas gaven, kwam er weinig van dat 'lekker meerijden'. Ze zei nadien ook: als ik dat gewe ten had, was ik niet eens naar Oud-Vossemeer gekomen." Het is volgens Hommel een trend die je steeds meer ziet in het da- meswielrennen: als er profs mee rijden, blijven de liefhebsters (zo als Hommel ze noemt) thuis. Om die liefhebbers wel aan de start te krijgen en dus een groter startveld op de been te krijgen, heeft de or ganisatie van de Ronde van Oud- Vossemeer besloten om de profs dit jaar te weren uit Tholen. Het criterium is daarin zeker niet de enige, weet Hommel. „Er zijn Mannen Bij de mannen staan Lieven Anthonise en Koen van de Klundert, de nummers een en twee van vorig jaar, aan het vertrek. De naam van Middelkamp-renner Pieter Vette staat ook op de deelne merslijst. De renner uit Heinkenszand was vorig jaar de beste Zeeuw op de zesde plaats. meer koersen die kiezen of wed strijden opsplitsen. We gaan terug naar de basis, met veel deelneem sters en dus een groter peloton", zegt Hommel over de gemaakte beslissing. „Dat is goed voor je sponsors en het publiek. Jonge meiden krijgen een kans om zich te tonen." Het organiserende comité heeft alle Zeeuwse, Brabantse, Zuid- Hollandse en Limburgse vereni gingen aangeschreven waarvan ze weten dat ze damesrensters heb ben. „We hebben ze verteld dat we er nu bewust voor kiezen om hen aan de start te laten staan en niet de categorie Marianne Vos." Dat heeft zijn vruchten afgewor pen. Op de voorlopige startlijst prijken de namen van meer dan zeventig rensters. Kanshebsters om de editie van 2017 te winnen zijn onder anderen Nancy van der Burg en Nike Bec- keringh. De Zeeuwse rensters die aan het vertrek staan zijn Celesta op den Brouw, Yva Geluk en Ma- thilde Matthijsse. Welke niet-prof er zaterdagmiddag ook als eerste over de streep komt in Oud-Vos semeer, vast staat dat ze in een heel mooi rijtje namen terecht komt. De vorige wedstrijden in zowel Heerde als Mill werden druk be zocht. In Axel wordt niet anders verwacht, want een week later is in Oss de eerste wedstrijd van de Masters. Kay de Wolff (Eersel) en de Australiër Jett Lawrence gaan in de actuele stand aan de kop in de 85 cc. Alle Zeeuwse ogen zullen gericht zijn op de verrichtingen van de dertienjarige Mats Leeu- westeijn uit Vlissingen. De Husqvarna-rijder bezet de 24ste plaats en dat lijkt op dit moment ruim voldoende om zich te plaat sen voor de kwalificatie van de eerste wedstrijd van de Masters. In de MX 2 klasse ontbreekt Jeffrey 'The Bullet' Herlings die voor gaande jaren deze klasse beheer ste. Herlings is evenals veel andere GP-rijders afgereisd naar het WK in Argentinië. Ook heeft de Bra bantse topcrosser de overstap ge maakt naar de MX 1. Wel van de partij zijn in deze MX 2-categorie de Zeeuwse Husqvarna-rijders Carsten Goede- gebure uit Yerseke en Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen. Beiden kennen dit circuit als hun broek zak en mogelijk brengt hen dat voordeel. Op het laatste moment is ook Mark Boot uit Burgh-Haamstede aan de deelnemerslijst toegevoegd. Van hem mag iets verwacht wor den. Het wordt ook de eerste start dit seizoen van Dailey van de Ket terij uit Vlissingen in de klasse 125 cc. In de MX i-klasse zijn veel kanshebbers. Misschien kunnen de Belgen Yentel Martens (Lom mei), Jeffrey de Wulf (Jabbeke), Mark Boot heeft zich op het laatste moment aangemeld voor het ONK in Axel Cyril Genot (Riemst) die regelma tig hier te gast zijn daar voordeel uit halen. Tegenstand komt er van de Nederlanders Rick Satink (Hengevelde), Micha Boy de Waal (Waalwijk) en Mike Kras (Fij naart) en de Zweden Filip en Jona than Bengtsson. De trainingen staan gepland vanaf 9.00 uur. Rond de klok van elven starten de eerste wedstrijden. imen. heb i Hij zou een tegenstan der zo uit de wed strijd kunnen praten, maar Thijs Rentier (22) heeft dat niet no dig. De student Sportpsychologie is het slot op de deur bij zaterdag derdeklasser Duiveland. Broer Martijn (28) probeert de boel te barricaderen bij de te genstander van van daag: SKNWK. Na de 3-2-ne- derlaag uit de vo rige wedstrijd moest de oudste telg van de familie Rentier vaak de zelfde vraag beant woorden. Meester, meester: hoeveel was het nou?' Want laat Martijn Rentier nou net op een basisschool in Oosterland werken. „Maandag hoop ik met een big smile op school te ko- Natuurlijk ik daar ver trouwen in", vertelt de verde diger. En dat is niet onlogisch gezien de uitslagen van de laatste weken. Za terdag-derdeklasser SKNWK pakte uit de laatste vier wedstrijden liefst tien punten en staat nu net boven de gevarenzone. „Het vertrouwen is groot. In de vorige ontmoeting met Duiveland werden we in de eerste helft helemaal tureluurs getikt, maar dat zie ik nu niet gebeuren. Vechten, dat zal ons toverwoord zijn. Er is in ieder geval pittig ge traind deze week." Trainen, een woord dat momen teel niet voorkomt in het woorden boek van broertje Thijs. „Ik heb geen training nodig om tegen Mar tijn te spelen", deelt hij glimla chend de eerste tik uit. „Nee gek kigheid. Ik loop stage bij ADO Den Haag als sportpsycholoog en woon momenteel in Leiden. Tijd om te trainen is er nu even niet en dat is met de trainer besproken. Hij vindt het voor dit moment oké. Af en toe ga ik eens hardlopen." Tijd om te trainen is er nu even niet en dat is met de trainer besproken Dat Thijs Rentier, die zes jaar bij JVOZ speelde, ook zonder training een basisplaats heeft bemachtigd zegt veel over zijn kwaliteiten. Of Duiveland ook volgend seizoen nog op zijn diensten kan rekenen, is nog in het ongewisse. „Als ik het realis tisch bekijk dan liggen de banen in de sportpsychologie in Zeeland niet voor het oprapen. En op voet- balgebied heb ik de ambitie om het ooit hogerop te proberen. Bruse Boys en Kloetinge hebben weieens zaterdag 18 maart 2017 ZV Wie een blik werpt op de ere lijst van de Ronde van Oud- Vossemeer moet erkennen dat die niet onderdoet voor menig grote klassieker. Vorig seizoen zette wielergrootheid Mari anne Vos het Thoolse dorp nog op de kaart door als eerste over de finish te komen. Maar noch Vos noch andere profs of wereldtoppers zien we van daag aan de start van de 69e editie van de Ronde van Oud- Vossemeer. Arwin Willemsen Oud-Vossemeer - Frank Hommel PROGRAMMA RONDE VAN OUD-VOSSEMEER 11:30 uur: Dikkebanden- race (tot 12 jaar) 12:45 uur: Nieuwelingen 14:00 uur: Elite vrouwen 15:40 uur: Elite mannen Marianne Vos. Het circuit De Smitschorre in Axel is morgen het decor voor de derde wedstrijd om het Open Nederlands Kampioenschap (ONK) 2017. Gestreden wordt er in vier klassen: 85 cc, 125 cc, MX 1 en MX 2. Een goede klassering en de daarbij behorende punten in deze ONK nieuwe stijl geven recht om te mogen deelnemen aan de kwalificatie voor de Dutch Masters of Motocross. Herman Heuvink Axel Broers Rentier Juriën Dam Oosterland A Thijs Rentier, fo - Thijs Rentier (Duiveland) MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 141