Atlas is ineens een mooie zwaan JY4T EENy KANS 21 K; V/DELTA l s van ons? Kijk, in de basis zijn we een korfbalvereniging, maar als we als Atlas wil voortbestaan, moeten we misschien ook verder kijken. Wellicht is er vraag naar een hard- looptak. Of naar een jeu de boules- tak." Handen uit de mouwen De afgelopen jaren heeft Atlas zich overigens al flink ontwikkeld als omnisportclub. Volleybalclub 50+ en bowlsclub De Groene Mat (voor zeventigers en tachtigers) werden door de Ritthemmers in de armen gesloten. Ook wordt er een hon denvereniging, die zonder veld was komen te zitten, gefaciliteerd en steken leden van de club bij de jaarlijkse Rammekensloop de han den uit de mouwen. En voor fees ten en partijen staan de deuren van het clubgebouw, de Globe, altijd open. Cevaal: „We hebben de laat ste jaren al heel wat hulpvragen ge had en de meeste daarvan hebben we ook beantwoord. We kijken al tijd wel of het bij ons past. Weet je dat Atlas ook een ijsclub is? We hebben hier, op het gras naast ons kunstgrasveld, een eigen baan. Sinds een paar jaar laten we het vlak voor de winter helemaal vol lopen. En dan maar hopen op een vorst.Deze winter is het wel heel koud geweest en kon er in de na tuur geschaatst worden. Helaas kwam er bij ons geen mooie laag op te liggen. We hebben dus nog geen succes gehad als ijsclub, maar we zijn er wel één! Er gaat heus een keer bij ons geschaatst worden." Atlas was tot een paar jaar geleden het lelijke eendje binnen het Zeeuwse korfbal. Het was een club met weinig ambitie. Het eerste team had nimmer het geloof dat mooie resultaten geboekt zouden kunnen worden. „In wed strijden was ik altijd wel fanatiek, maar ik kon er niet mee zitten als we een keer verloren", bekent aanvoerder Benjamin van Hese. „Ik dacht altijd: joh, volgende week weer een wedstrijd..." Vorige week zaterdag werd Atlas kampioen in de derde klasse, aan het einde van een zaalseizoen waarin een duidelijke omslag plaatsvond. Trainer Reinoud Bakker, die medio 2016 in Ritthem begon, zag zijn spe lers veranderen: „Op het veld verlo ren we onze derde wedstrijd. Van Stormvogels. Na afloop keek ik eens rond en ik zag helemaal niemand er van balen. Zodra m'n spelers van het veld stapten, waren ze al over die ne derlaag heen. Maar twee maanden later, toen we in de zaal voor de eer ste keer onderuit gingen, was het ineens heel anders. Toen zag ik de te leurstelling, de spelers waren kwaad op zichzelf. Dat was voor mij heel prettig om te zien. Vanaf dat mo ment kon ik hen ook sturen, omdat ze echt vooruit wilden." Atlas bivakkeerde lange tijd in de vierde klasse. „Iedereen deed in die tijd maar wat", stelt Van Hese. Onder trainer Hans de Meij kwam er meer lijn in. „Hij had een gedachte en bracht die ook op ons over." Nadat Peter Durinck en Edwin Machielse achtereenvolgens voor de groep stonden, kwam Reinoud Bakker. Die zorgde weer voor een extra im puls, vindt de captain. „Rei- nouds kracht is dat hij heel goed communi ceert. Hij wil een be paalde kant op en maakt daar afspra ken over. Die duide lijkheid vindt deze groep prettig." Bakker zorgde er voor dat Atlas iets an ders ging korfballen - voor de kenners: in het 3-1-systeem - en gaf de vrouwen een grotere rol. „Dat was wel even wennen hier", vertelt de trainer lachend. „Ze waren hier gewend dat de mannen scoor den en de vrouwen een ondersteu nende rol hadden. Nu maken de mannen nog steeds makkelijk doel punten, hoor, maar er zijn al wed strijden geweest waarin de vrouwen voor de meeste treffers zorgden. Het was ook even schrikken voor som migen toen ik hier een van de speel sters, Irina Trujillo, de strafworpen liet nemen." Het duurde lang voordat bij Atlas het geloof kwam dat er een kampi oenschap in zat. Van Hese: „Halver wege het zaalseizoen stonden we wel gedeeld eerste, maar toen durfde ik er nog niet aan te denken. Ik dacht: we zijn Atlas maar en we moeten nog tegen goede ploegen." Uiteindelijk bleef de Ritthemse formatie overeind en sleepte op de slotdag na de winst op concurrent Ventura Sport (17-19) de titel in de wacht. Van Hese: „Nu gaan we naar de tweede klasse. Niemand die dat ooit had kunnen bedenken. Van dat lelijke eendje." KIJK VOOR DE KANALEN OP DELTA.NL/FOXSPORTS zaterdag 18 maart 2017 ©REEL Het kampioensfeest bij Atlas, foto elina boogaard Roeland van Vliet Ritthem mooie verbindt eredivisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 140