II O O) 0) O 20 ZE De Nooijers stunten met FC Dordrecht Navimar voorkomt kampioensfeestje Danny Blind, foto Stanley gontha VOETBAL Vijf winnaars van Blind-quiz PZC Van Drongelen wel en Nieuwkoop niet ATLAS MEER DAN KORFBAL In het kleine, rustige Ritthem is Atlas al zeventig jaar een bindende factor. Deomnisport- vereniging is zich bewust van haar sociale functie in het dorp en steekt daarom velen een helpende hand toe. „We hebben al heel wat hulpvragen beantwoord." FC Dordrecht stuntte gisteravond tegen kop loper VVV-Venlo. De ploeg van verdediger Bradley en trainer Gérard de Nooijer won met 5-2 van de verwachte kampioen. De winst was broodnodig, omdat de concurrent in de strijd voor lijfsbehoud (Achilles'29) ook een punt pakte: 3-3 tegen Almere City. Eerder stuntte Dordt ook al met een 1-1-gelijkspel tegen Vo- lendam. De trainerswissel bij FC Oss levert voorlopig niet het gewenste effect op. De ploeg van de Zeeuwse aanvallers Istvan Bakx en topscorer Tom Boere verloor ook zonder de ontslagen trainer Francois Gesthuizen: 2-0 bij FC Emmen. Trainer Roy Hendriksen verloor met Helmond Sport met 3-0 bij Jong PSV. Na zestien overwinningen op rij moest PIBLW-Reïntegratie KMS in de tweede klasse van het zaalvoetbalrayon Midden Zeeuws- Vlaanderen zijn eerste nederlaag incasseren. Op de dag dat het kampioensfeest gepland stond, gooide Navimar roet in het eten. De nummer acht van de ranglijst bleek een niet te nemen horde en won na een spannend duel met 5-6. Omdat De Bokx/Kya betonboringen Startalent met 5-1 de baas was, moest het draaiboek nog even opgeborgen worden. Een geruststellende gedachte: in het duel van ko mende woensdag met Van Kouteren volstaat voor PIBLW een gelijkspel. Rudy Govaert (Hulst), Hannie Tramper (Wol- phaartsdijk), Naomi van Gilst (Oost-Sou burg), Wilma van Straten (Domburg) en Jea- net de Jong (Goes) gaan dinsdag 28 maart naar de interland Nederland-Italië. De vijf kwa men als winnaar uit de bus gerold van de PZC-quiz en krijgen elk twee kaartjes voor de wedstrijd in de Amsterdam Arena. Zij beant woordden de drie vragen op www.pzc.nl juist en werden door loting aangewezen uit de goede uitzenders. De vragen gingen over de Italiaanse connecties van bondscoach Danny Blind. Rick van Drongelen is zoals verwacht door KNVB-coach Maarten Stekelenburg opgeno men in de definitieve selectie van Oranje on der 19. De uit Axel afkomstige verdediger van Sparta gaat volgende week samen met spelers als Justin Kluivert (Ajax), Giovanni Troupée (FC Utrecht) en Ferdi Kadioglu (NEC) op jacht naar een ticket voor het Europees kampi oenschap. Dat wordt deze zomer gehouden in Georgië. De Thoolse Feyenoorder Bart Nieuwkoop is door bondscoach Art Langeler niet geselec teerd voor Jong Oranje. Stevo 2 Avondduel Atlas is onmisbaar in Ritthem. At las houdt het dorp, dat geen basisschool en nauwelijks mid denstand kent, levendig. „We realiseren ons dat we een belangrijke sociale rol heb ben", zegt voorzitter Dominique Cevaal. „Natuurlijk zijn we vooral bekend als korfbalvereniging, maar er kunnen nog meer sporten bij ons beoefend worden. Volleybal, bowls, tennis, biljarten.We zijn nu zelfs aan het onderzoeken waar nog meer behoefte aan is." Atlas heeft al sinds de oprichting in 1947 een bindende rol. De ker kenraad van de Nederlandse Her vormde Gemeente vond dat Ritt hem, dat aan het einde van de Tweede Wereldoorlog lange tijd onder water stond, wel een sport vereniging kon gebruiken. Geko zen werd - op instigatie van onder anderen dominee Breukelman - voor korfbal. Omdat mannen en vrouwen daarbij samen spelen. De kerk zorgde zelfs voor de eerste fi nanciële middelen. Het dorp kreeg later, in 1979, nog wel een voetbalclub, SVR. Maar die vond nauwelijks vaste grond in Ritthem zelf. Gespeeld werd er na melijk van 1987 tot de ontmante ling in 2004 in Vlissingen. Cevaal: „Je kunt wel zeggen dat Atlas de enige sportvereniging is die er hier toe doet." En waar eerst de kerk sturend was, nam de basisschool later die rol op zich. „Ik herinner me dat ik in groep 3 zat en er tegen mij gezegd werd door de juf: 'Zeg, zit jij al op korfbal? Nee? Zou je dan niet eens een proeftraining gaan volgen?' Je had hier eigenlijk geen andere keus." Die school is inmiddels al enige jaren gesloten. In een dorp van ruim 600 inwoners kon die niet langer bestaan. Dat merkt Atlas sindsdien: er is nauwelijks aanwas van jeugd. „We hebben drie senio- renploegen en één juniorenteam", vertelt Cevaal, die zeifin het derde team speelt. „In alle andere jeugd- categorieën zijn we dus niet verte genwoordigd. Dat is wel jammer. Jonge gezinnen hebben hier in het dorp niet zoveel meer te zoeken." Zelf woont Cevaal - moeder van twee - ook niet meer in Ritthem. Ze is de club wel altijd trouw geble ven, net als tal van andere leden die uit het dorp vertrokken. „Iedereen die lid is, woont hier of heeft een geschiedenis met het dorp." Hoewel het ledenaantal al lang niet meer boven de 200 zit en nu Als we als Atlas willen voortbestaan, moeten we misschien ook verder kijken rond de 160 schommelt, is Atlas wel in staat te overleven. Door open te staan voor nieuwe dingen, door vooruit te denken. Cevaal: „We zijn bezig met het ontwikkelen van een toekomstvisie. Daarvoor hebben we enquêtes opgesteld: één voor de leden en één voor de overige inwo ners van Ritthem. We stellen aan iedereen de vragen: voorzien we nog voldoende in de behoeften en wat verwachten mensen nog meer zaterdag 18 maart 2017 VOETBAL ZAALVOETBAL VOETBAL 3-2 De volleybalsters van Stevo 2 heb ben aan de uit wedstrijd tegen het derde team van De Burgst twee punten over gehouden. In een spannende vijfset ter werd het 3-2 (19-25, 25-12, 23- 25, 27-25,15-11) voor de thuis ploeg. Stevo 2 kwam tot twee keer toe op voor sprong en was in de vierde set dicht bij een zege. De Brabanders maak ten in een boei ende slotfase ser verend het ver schil. 1131 Voor de tweede week op rij spelen de voetballers van Aardenburg op za terdagavond. Vo rige week speelde de zondag-vijfde- klasser de derby tegen Sluis een dag eerder dan normaal, vanavond staat het treffen met Hoofdplaat op het programma. De aftrap in Aar denburg is om 19.30 uur. Aardenburg speelt voor de derde keer dit seizoen op zaterdagavond. De voorgaande twee duels (tegen Sluis) gingen beide verloren. Roeland van Vliet Ritthem - Dominique Cevaal, voorzitter a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 139