Graauwse Poort Hulst weer open Terneuzen zoekt appende waakhond tt Diederik Stapel bij Rotary Oostburg 7 Petra van Hoecke geeft proeflessen in IJzendijke A De hoelahoep is bezig aan een comeback. Petra van Hoecke uit Hoek brengt jong en oud aan het hoepelen. Tien proefkonijnen, onder wie verslaggeefster Pascalle Cappetti, probeerden het uit. TERNEUZEN De gemeente Ter- neuzen zoekt meer leden voor de buurtWhatsAppgroepen in de binnenstad. Het gaat om die in het centrum, de Raadsleden- wijk en de omgeving Burge meester Geillstraat. Van die eer ste zijn vooral ondernemers lid. BuurtWhatsApp, het systeem waarbij bewoners elkaar via de berichtendienst op de hoogte houden van verdachte situaties in de buurt, blijkt een nuttig middel. De gemeente Terneuzen telt momenteel 53 groepen die deelnemen aan Attentie Whats- App Buurtpreventie. Volgens wijkcoördinator Sa- mantha Stroobant ontvangen de centrumbewoners binnen kort een brief waarin staat bij welke WhatsAppgroep ze zich kunnen aanmelden en hoe dat in zijn werk gaat. „Zo willen we de buurtwacht wat bekender ma ken." Daarnaast komen er bij de in valswegen van de wijken bordjes waarop staat dat een Whats Appgroep er een oogje in het zeil houdt. HULST De binnenstad van Hulst is sinds gistermiddag weer een stuk beter te bereiken. Na maandenlange werken is de Graauwse Poort weer toeganke lijk voor verkeer. De werken aan de Zoutestraat, richting de poort, zijn nog niet helemaal afgerond, maar wel zo vergevorderd dat de weg begaan baar is voor automobilisten. De poort was lange tijd niet bereikbaar vanwege werkzaam heden aan de Zoutestraat en de nieuwe rotonde op de kruising Glacisweg-Zoutestraat-Kool- straat. Verkeer naar het centrum van de stad moest daardoor een alternatieve route kiezen. De rotonde is inmiddels geopend. Op een gedeelte van de Koolstraat en Glacisweg in Hulst moet nog wel een asfaltlaag ko men. Dat gebeurt nog dit voor jaar. Het aanbrengen van asfalt is in het najaar uitgesteld van wege slechte weersomstandig heden. zv attribuut zeer geschikt voor een stevige workout. „Je wordt er leniger van, krijgt een strakkere buik en verbrandt in twintig minuten net zoveel calorieën als in een uur hard lopen", vertelt Petra. Marion, die over een eigen hoepel beschikt, toont de blauwe plekken op haar heupen. „Niet schrikken hoor, morgen zien jullie er ook zo uit. Je Een hoepel met noppen is pure sm. Slecht voor je organen hoeft niet naar de hap!" De les is nog niet half om of de vermoeidheid slaat toe. Mijn zij wordt steeds gevoeliger. En dan heb ik nog niet eens een massagehoepel gebruikt. Marina heeft zo'n hoepel met noppen, maar prettig vindt ze die niet. „Pure sm", oordeelt Petra. „Het slechtste wat je kunt doen voor je organen." De moeilijkheid zit hem niet zo zeer in het hoepelen, want dat zijn de meeste deelnemers nog niet ver leerd. Het wordt lastiger als je, al heupwiegend, pasjes opzij of naar voren moet doen of een balletje moet overgooien naar je buur vrouw. Emily en ik liggen in een deuk en prompt rolt de bal naar de andere kant van de zaal. Als de les na een uur voorbij is, klinkt als uit één mond: 'Het was superleuk!' Petra beaamt dat: „Hoelahoep is ontzettend goed voor je humeur." Zij is al jaren Zumba-instructrice. Vanaf dat ze Grace Jones al zingend zag hoelahoepen, is ze verkocht en geeft ze ook hoelahoep in Asse nede. De lessen in IJzendijke zijn volgens Rianne Hirdes van In Vorm 'een primeur voor Zeeuws-Vlaan deren'. Petra: „Geweldig dat Rianne dit aandurft. Hiermee zetten we hoelahoep op de kaart." Inschrijven voor de hoelahoep- lessen op 7 april, 5 mei en 2 juni kan via www.invorm-ijzendijke.nl. Kom op, geef er een lap op!', roept Petra van Hoecke door het kleine sportzaaltje van In Vorm in IJzen dijke. Het enthousiasme van de hoelahoep-instructrice werkt aan stekelijk. De Vlaamse, met zwie rende gekleurde linten om de be nen en bloemenkrans om het hoofd, zweept de deelnemers aan de introductieles op. En rond gaan de hoepels. En rond. De lach wijkt geen moment van de gezichten. Hoelahoep maakt vrolijk. Maar hoelahoepen betekent óók hard werken. Na een minuut of tien parelen de eerste zweetdruppels op de voorhoofden. Af en toe klinkt er een zucht of een steun en valt een hoepel op de grond. Hoe moeilijk kan het zijn? Deze speciale hoelahoep is gro ter, dikker én met 1,4 tot 2,3 kilo een stuk zwaarder dan de gebogen pvc- buis uit onze jeugd. Dat maakt dit optiek de |onge Diederik Stapel houdt dinsdag een lezing in het Mauritshof in IJzen dijke. Hij vertelt, onder de noemer 'Op tijd ingrijpen', zijn persoon lijke verhaal. Stapel was een succesvolle we tenschapper, hoogleraar en psy choloog, totdat hij in 2011 ontmas kerd werd als fraudeur. Hij bleek tientallen malen on derzoeksgegevens te hebben ver valst. Stapel bleek eigenlijk zijn hele leven niet op orde te hebben. Hij besloot zich kwetsbaar op te stellen, schreef er zijn boek Ont sporing over en vertelt regelmatig zijn verhaal. De avond in het Mauritshof is een initiatief van de Rotary Oost burg, die jaarlijks een lezing orga niseert. Iedereen is welkom, de toegang is gratis. De lezing begint om 20.00 uur. zaterdag 18 maart 2017 Hoelahoepen is hard werken - Petra van Hoecke Instructrice Petra van Hoecke is dolenthousiast. Dat straalt uit naar de andere deelnemers, foto ronald den dekker Pascalle Cappetti Hoek Lange Vorststraat 40, 4461 JP Goes Tel.: (0113) 21 12 72 www.optiekdejonge.nl Martijn de Koning Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 137