e markt aafegr" e Twijfel over Veiligheidsregio Krijn van der Jagt wijst de weg omhoog Broederstrijd De Veiligheidsregio Zeeland is log en moet minder bureaucratisch en opener functioneren. Dat zei burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. zaterdag 18 maart 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl De broers Martijn en Thijs Rentier spelen vandaag tegen elkaar bij Duiveland-SKNWK. ZEELAND 22 Antropoloog en theoloog uit Renesse schrijft boek over de bijbel. ZEELAND 4 hoef ie nooit moerh.ro korenn.» Guido van der Heijden Terneuzen D66 in Terneuzen heeft donderdag in een motie de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) opgeroepen 'het ei gen handelen te reflecteren en na te gaan of de juiste mensen nog wel op de juiste plek zitten'. Een derge lijk voorstel werd de afgelopen tijd in meerdere Zeeuwse raden be sproken, maar ligt in Terneuzen ex tra gevoelig. De Terneuzense bur gemeester Lonink is immers voor zitter van het dagelijks bestuur van de VRZ. Het algemeen bestuur wordt gevormd door de dertien Zeeuwse burgemeesters. De VRZ kwam de laatste tijd ne gatief in het nieuws nadat 'klok kenluiders' hadden geklaagd over onder meer de werksfeer bij de or ganisatie. Daarop volgde een ver nietigend rapport van het bureau Twynstra Gudde, waarin de leiding van de organisatie er flink van langs krijgt. De motie van raadslid Peter de Kraker werd donderdag met 23 stemmen tegen en 7 voor verwor pen. Volgens de meeste fracties is de oproep overbodig omdat het be stuur van de Veiligheidsregio al heeft aangekondigd de bevindin gen van het rapport onder de loep te nemen. Lonink bevestigde dat donderdag nog eens, maar hij plaatste ook zijn kanttekeningen bij de schaalgrootte van de Veilig heidsregio. „Over het systeem en hoe het be stuurd wordt, daar kun je wel wat over zeggen. We moeten aan de commissaris van de koning en de inspectie vragen: 'Heeft u met met dit idee van 'big is beautiful' wel het goede systeem opgebouwd?" Vol gens Lonink is de organisatie te bu reaucratisch en liggen bestuurlijke conflicten steeds weer op de loer. Lonink haalde zijn Kapelse collega Stapelkamp aan die de VRZ om schreef als een 'ongewenst stief kind'. „Soms is het net een wees kind waar dertien ouders met de rug naar toe staan", meende ook Lonink. De kritiek in het rapport van Twynstra Gudde betreft volgens Lonink de hele organisatie. „Het gaat niet alleen over bestuursleden, managers en directeuren maar ook over de ploeg waar de manschap pen met een biertje instappen en elkaar niet op aanspreken." Cees Freeke (ssTerneuzen) re ageerde fel op Loninks woorden. „Flauw om het naar beneden af te wenden. Dat heeft er mee te maken. Er is een Chi nees spreekwoord: andermans vuil is niet jouw zeep. Als ieder een de schuld krijgt, is er niemand écht schuldig. Hartstikke slim na tuurlijk om het zo te spelen." Freeke's fractie, samen met die van D66, Sociaal Terneuzen en GroenLinks, stemden in met de motie. De meerderheid echter vond de oproep overbodig. „De motie geeft alleen verwarring", stelde Ro nald Lippens (CDA). „Mensen zou den denken dat wij hier twijfelen aan de rol van onze burgemeester en dat is niet het geval." Het gaat niet alleen over bestuursleden, managers en directeuren - Jan Lonink, burgemeester Lonink wil andere opzet VRZ op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 133