II Burgemeester weigert antwoord op vraag ABT Uitgegroeid tot veel meer dan alleen maar bijzondere kringloopwinkel 7 Ballonnen, slingers en champagne aan de Couwervestraat in Goes. De Ruilwinkel vierde gisteren het tienjarig bestaan. Enthousiaste Zelfstandige beheerder(s) m/v Het feestje van de Ruil winkel, waar goede ren en diensten kun nen worden geruild tegen punten en om gekeerd, was drukbezocht. Na tien jaar is het fenomeen dan ook een begrip, zei burgemeester René Verhulst. Volgens hem is de Ruil winkel 'de kern van de circulaire economie'. Geld speelt daarin geen rol en dat is dan ook de titel ge worden van een jubileumboek dat voor deze gelegenheid was samen gesteld. Een oproep voor verhalen, anekdotes en foto's had zijn doel niet gemist en zodoende kon wet houder André van der Reest een uitgebreid 'naslagwerk' overhan digen aan coördinator Nel Bou- terse. Bijzondere momenten ko men er in aan bod, zoals de winst van het Appeltje van Oranje in 2011, maar ook de minder leuke dingen zoals de brand in 2011. Marja Noordhoek van SMWO, de organisatie waar de Ruilwinkel onder valt, noemde Bouterse de 'belichaming' van de Ruilwinkel. Het ledenbestand van de Ruil winkel groeit met zo'n duizend mensen per jaar. In het jubileum jaar kon dus ook de tienduizendste inschrijver worden onthaald. „Dat zegt wat op een inwoneraantal van 37.000", zei Noordhoek. Sela Hout uit Yerseke, die de eer te beurt viel, had echter nog nooit van de Ruil winkel gehoord. „We gaan kleiner wonen en doen daarom veel spul len weg. Iemand wees me toen op de Ruilwinkel", legde ze uit. Hout kreeg een 'cheque' ter waarde van vijftig punten, die ze weer kan be steden bij de Ruilwinkel. Ook de vrijwilligers van het eerste uur werden in het zonnetje gezet. De Ruilwinkel is het afgelopen decennium uitgegroeid tot veel meer dan alleen maar een bijzon dere kringloopwinkel. Het is een ontmoetingsplek geworden, waar ook dagbesteding wordt geboden en ruimte voor (re-)integratie. Verder heeft de Ruilwinkel een ei- We gaan kleiner wonen en doen veel spullen weg. Iemand wees me toen op de Ruilwinkel gen klussendienst waar klanten - tegen inlevering van punten - ge bruik van kunnen maken. Toen de Ruilwinkel tien jaar ge leden begon, was dat volgens Ver hulst 'revolutionair'. Sinds het na jaar is er ook een Ruilwinkel in Zierikzee, die na vier maanden al de duizendste inschrijver kon ver welkomen. Ook in den lande vindt het Goese concept navolging, zoals in Alphen aan de Rijn. Het bestuur van Stichting Dorpshuis Driewegen is voor het beheer en de exploitatie Van het dorpshuis op korte termijn op zoek naar een De raad besprak donderdag de toe komst van de nieuwe wijk Suzan- naland bij de haven in Sint-Anna- land, maar ABT'er Cor Oudesluijs vroeg ineens naar de ontwikkelin gen in de Geertruidapolder in Dat kan wel wezen, maar we praten vanavond niet over andere kernen Sint-Maartensdijk. Daar zou ooit een woonwijk komen, maar dat werd ruim een jaar geleden op de lange baan geschoven. „Die vraag gaan we niet beantwoorden", stelde burgemeester Van de Velde resoluut. „We praten hier van avond over Sint-Annaland." Daarop legde ABT-fractievoor- zitter Van 't Hof uit dat beantwoor ding voor zijn fractie belangrijk was om een standpunt over Sint- Annaland te kunnen innemen. „Wij horen geruchten dat het plan Geertruidapolder weer wordt op gepakt. Als dat waar is, kan dat onze mening over Suzannaland beïnvloeden. Wij bekijken dit soort plannen graag integraal." Deze plausibele uitleg deed de burgemeester niet van gedachte veranderen. „Dat kan wel wezen", stelde ze, maar we praten van avond niet over andere kernen." Van 't Hof vroeg daarna een schorsing aan om samen met de andere oppositiepartijen - SP en PvdA - te overleggen. Een kleine twee jaar geleden liepen ze alle drie weg uit de vergadering toen CU- wethouder Jan Harmsen in hun ogen vragen niet voldoende beant woordde. Nu bleven ze. Wel sprak Van 't Hof zijn teleurstelling uit over de houding van de burge meester. Omdat de fractie nu geen goede afweging kon maken, stemde ABT tegen het voorstel. zaterdag 18 maart 2017 BE Ruilwinkel is niet meer weg te denken Luc Oggel Goes (met het boek) is de 'belichaming'van de Ruilwinkel. fotomarcelledavidse Coördinator Nel Bouterse (m - Sela Hout, de tienduizendste inschrijver Onze doelstelling is het optimaliseren van het multifunctionele gebruik van het geheel gerenoveerde dorpshuis voor de inwoners van Driewegen en omstreken, rekeninghoudend met de vaste gebruikers zoals de sportvereniging en de ouderensociëteitDe nieuw ontstane welzijnsruimte vraagt om een proactieve invulling. Nieuwe activiteiten moeten worden georganiseerd en zullen dan ook warm worden ondersteund. De functie omvat het beheer van het dorpshuis, waarbij de exploitatie voor eigen rekening is. De taken zijn o.a.: - Exploitatie van de keuken en de bar - Het bijhouden van de agenda voor verhuur van zalen - Schoonmaakwerkzaamheden - Opzetten en/of faciliteren van maatschappelijke activiteiten - Alle voorkomende werkzaamheden voortvloeiend uit de functie Wij verwachten: - Flexibele inzet, creativiteit, gastvrije opstelling, organisatietalent en enthousiasme - Goede contacten onderhouden met de huidige gebruikers - Openstaan voor vernieuwingen - Groot verantwoordelijkheidsgevoel - Goede contactuele eigenschappen Vereisten: - Verklaring Sociale Hygiëne - Inschrijving Kamer van Koophandel als zelfstandige onderneming - Bedrijfshulpverlening (BHV) - Ervaring in de horecabrance Uw schriftelijke sollicitatie kunt u tot 1 april 2017 richten aan de secretaris van Stichting Dorpshuis Driewegen, Dhr. J. Slabbekoorn, Van Tilburghstraat 30, 4438 AK te Driewegen. Mailen mag ook: Stichtingdorpshuisdriewegen@outlook.com Voor meer informatie over deze functie kunt u met Mevr. De Pree contact opnemen op telefoonnummer 06-20494474. ABT-raadslid Han van 't Hof en burgemeester Ger van de Velde hadden het donderdag tijdens de raadsvergadering met elkaar aan de stok. Die laatste stond niet toe dat het college een vraag van ABT over de Geertrui- dapolder in Sint-Maartensdijk beantwoordde. Rob Paardekam Tholen -Ger van de Velde, burgemeester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 131