£'l C9 Zaak Larissa is nog niet af 'Leespunt in brede school Hansweert' V\v In de buurt Nieuwbouw Hansweert 2 verkiezingen Wat is woensdag de grootste partij geworden in uw eigen wijk, uw eigen dorp? De uitslagen per stembureau laten soms grote verschillen zien. Commentaar Goed nieuws met een donker randje. Larissa Soeprigian, haar broertje Narek en hun moeder mogen in Oud-Vossemeer blijven. Bij hun uit Armenië afkomstige vader. Hij is al sinds de jaren negentig in Nederland. Zijn vrouw komt later. Larissa en Narek zijn hier geboren. In 2016 komt aan het licht dat de moeder en haar twee kinderen geen geldige verblijfsvergunning hebben. Zij dreigen te worden uitgezet. Dat roept breed verzet op. Gemeen tebesturen en scholen komen in actie. Om staatssecretaris Klaas Dijkhoff te vermurwen worden tienduizend handtekeningen op gehaald. Deze week komt het verlossende bericht. Tot zover het goede nieuws. Het simpele feit dat een man met een verblijfsvergunning hier kinderen krijgt, zou genoeg moeten zijn om die kinderen en hun moeder zonder meer in Nederland te accepteren. Zo werkt het nu niet. Voor de moeder dreigde een gedwongen terugkeer. Dat is al niet te verteren. Maar uitzetting van de twee kinderen zou neerko men op een barbaarse verbanning. Zij zijn nog nooit in Armenië geweest. De zaak Larissa toont nog maar eens aan dat in de huidige wetten en procedures rond immigratie en naturalisatie zeer schrij nende weeffouten zitten. Want de gevolgen voor het gezin Soepri gian van maandenlange onzekerheid en angst zijn niet te onder schatten. Gelukkig heeft Dijkhoff uiteindelijk toch besloten drie verblijfs vergunningen te geven. Kennelijk hebben humanitaire afwegingen hier de doorslag gegeven. Zo moet het altijd gaan. En liefst zonder deze tergende aarzeling. Het verhaal van Larissa loopt pas echt goed af, als het volgende kabinet Rutte de regels voor gezinshereniging en gezinsvorming versoepelt en de procedures minder foutgevoelig maakt. Ook het kinderpardon is dringend aan herziening toe. Nieuwe regering moet regels voor gezinshereniging en gezinsvorming versoepelen De PvdA heeft een initiatiefvoorstel opgesteld om dat te bewerkstelli gen. Het idee van de fractie is een alternatief voor het plan van burge meester en wethouders. Die deel den vorige maand mee dat de func tie 'Bieb in de buurt' in Hansweert wordt omgezet naar 'Boek je Boek'. De PvdA vindt dat 'de makkelijkste weg'. Omdat de oude locatie van de bibliotheek in de brede school in Hansweert sinds de aanpassing van het bibliotheekbeleid in Reimers waal leeg staat, stelt de PvdA voor om de ruimte opnieuw in gebruik te geven aan Bibliotheek Ooster- schelde voor de vestiging van een Leespunt: een mini-biblio theek met een kleine collectie boe ken. Met de service 'Boek op maat' is daarnaast de gehele collec tie van alle Zeeuwse bibliotheken beschikbaar. Een Leespunt is een mini-bibliotheek meteen kleine collectie boeken De bibliotheekvoorziening 'Leespunt' sluit volgens de PvdA aan bij de landelijke trend dat juist jongeren steeds vaker gebruikma ken van de bibliotheek en meer le nen dan voorheen. De gemeente raad praat later deze maand over de bibliotheekvoorzieningen en het PvdA-voorstel. ALMANAK Het jonge koppel uit Hulst ver trekt in juni voor vier weken naar Indonesië. Een overnach ting in Jakarta werd geregeld via internet: dat is het goedkoopst. Daarop kreeg het stel ongevraagd hulp: via een advertentie werd ook Bandung aangeraden, 'want dat is in de buurt'. Het duo hapte toe, en op die manier werd ook Jogjakarta geboekt. Vol verwach ting keken ze uit naar het vol gende aanbod. 'Misschien is Montreuil ook iets voor u, dat ligt in de buurt", luidde de tekst daarvan. Maar een voorstad van Parijs, dat is toch echt iets voor een volgende keer. Lintje voor kerkelijk werk Eerste roofvogel tegen meeuwen EMM gaat internationaal KAPELLE 'Gouden' Cederhof voldoet aan eisen LIJST 13 De VVD werd bij de Tweede Ka merverkiezingen in elf van de der tien Zeeuwse gemeenten de groot ste partij. Wie verder inzoomt, ziet steeds meer verschillen tussen de diverse kernen, wijken en buurten. Deze krant verzamelde alle uitsla gen van de 244 Zeeuwse stembu reaus die woensdag waren ge opend. Een greep uit de opvallend ste uitkomsten. VVD op zes van de tien stembureaus de grootste Bij de verkiezingen van 2012 be haalde de WD op 132 van de - toen nog - 255 Zeeuwse locaties de meeste stemmen. Dat is gegroeid naar 149 van de 244, ofwel ruim 60 procent. De PvdA domineerde vo rige keer op 89 plaatsen, nu nergens meer. De SGP was favoriet op 38 bureaus (vorige keer 32) en het CDA op 18 bureaus (vorige keer 2). HANSWEERT Jaren gebeurde er niets, maar sinds gisteren is er weer bouwactiviteit aan de Braakman straat in Hansweert. Bouwbedrijf Rijk uit Heinkenszand is begonnen met de bouw van zes woningen. De grond ligt al vele jaren braak, nadat R8cB Wonen verouderde huurwo ningen liet afbreken. De zes huizen die nu worden gebouwd zijn le- vensloopbestendig. Op de begane grond zijn zowel een badkamer als een slaapkamer te vinden. Volgens de verkopend makelaar zijn de hui zen ook geschikt voor gezinnen. Er is nog één huis te koop. optiek de |onge zaterdag 18 maart 2017 De PvdA in Reimerswaal zou graag zien dat in brede school De Kolk in Hansweert een Lees punt komt. Luc Oggel Hansweert Tip? redactie@pzc.nl POORTVLIET Len Ruijgrok uit Poort vliet is gisteren benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Dat ge beurde tijdens een syno devergadering van de landelijke Hersteld Her vormde Kerk in Veenen- daal. Ruijgrok - predikant in Poortvliet - was bij deze kerk scriba en pre ses. Ook was hij mede werker van het Gerefor meerd Weekblad en voorzitter Comité tot Be houd van de Nederlands Hervormde Kerk. GOES Wethouder Loes Meeuwisse (foto) laat maandag voor de eerste keer een roofvogel los in de strijd tegen de meeuwenoverlast. Om 09.00 uur zal de Goese wethouder, met een val kenier, de roofvogel vanaf het dak van par keergarage Centrum uit laten vliegen. Het broed- seizoen van de meeuwen komt er aan en daarom wordt de roofvogel tot en met juni ingezet. KRUININGEN Brexit of niet, de jaaruit voering van Koninklijke Harmonie EMM uit Krui- ningen heeft vandaag als thema Groot-Brittannië. Toevallig heeft EMM ook een muzikante uit dit land weten te strikken. De Noord-Ierse violiste So phie verblijft tijdelijk in Kruiningen. Tijdens het concert in Ons Dorpshuis worden een aantal jubila rissen in het zonnetje gezet. Toegang is gratis, zaal open om 19.00 uur. Het Kapelse Cederhof heeft weer voldaan aan de voorwaarden voor het gouden PreZo keur merk. In juni 2015 kreeg de afdeling van zorgin stelling Stichting Oude renzorg Kapelle het gouden keurmerk al toe gewezen. Bij een audit trof de auditeur een 'cul tuur van continue verbe tering' aan. Zo werd er in uw buurt gestemd Rolf Bosboom Vlissingen V Lange Vorststraat 40, 4461 JP Goes Tel.: (01 13) 21 12 72 www.optiekdejonge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 128