£'l C9 Zaak Larissa is nog niet af Basisschool Klimop krijgt continurooster Ook deze voorzomer excursies weervisserij In de buurt 2 verkiezingen Wat is woensdag de grootste partij geworden in uw eigen wijk, uw eigen dorp? De uitslagen per stembureau laten soms grote verschillen zien. Commentaar Goed nieuws met een donker randje. Larissa Soeprigian, haar broertje Narek en hun moeder mogen in Oud-Vossemeer blijven. Bij hun uit Armenië afkomstige vader. Hij is al sinds de jaren negentig in Nederland. Zijn vrouw komt later. Larissa en Narek zijn hier geboren. In 2016 komt aan het licht dat de moeder en haar twee kinderen geen geldige verblijfsvergunning hebben. Zij dreigen te worden uitgezet. Dat roept breed verzet op. Gemeen tebesturen en scholen komen in actie. Om staatssecretaris Klaas Dijkhoff te vermurwen worden tienduizend handtekeningen op gehaald. Deze week komt het verlossende bericht. Tot zover het goede nieuws. Het simpele feit dat een man met een verblijfsvergunning hier kinderen krijgt, zou genoeg moeten zijn om die kinderen en hun moeder zonder meer in Nederland te accepteren. Zo werkt het nu niet. Voor de moeder dreigde een gedwongen terugkeer. Dat is al niet te verteren. Maar uitzetting van de twee kinderen zou neerko men op een barbaarse verbanning. Zij zijn nog nooit in Armenië geweest. De zaak Larissa toont nog maar eens aan dat in de huidige wetten en procedures rond immigratie en naturalisatie zeer schrij nende weeffouten zitten. Want de gevolgen voor het gezin Soepri gian van maandenlange onzekerheid en angst zijn niet te onder schatten. Gelukkig heeft Dijkhoff uiteindelijk toch besloten drie verblijfs vergunningen te geven. Kennelijk hebben humanitaire afwegingen hier de doorslag gegeven. Zo moet het altijd gaan. En liefst zonder deze tergende aarzeling. Het verhaal van Larissa loopt pas echt goed af, als het volgende kabinet Rutte de regels voor gezinshereniging en gezinsvorming versoepelt en de procedures minder foutgevoelig maakt. Ook het kinderpardon is dringend aan herziening toe. Nieuwe regering moet regels voor gezinshereniging en gezinsvorming versoepelen Het nieuwe rooster wordt na de zo mervakantie ingevoerd. „We wil len met de tijd mee", verklaart schooldirecteur Hans Schreurs. Omdat steeds vaker beide ouders werken, veranderen ook de behoef ten. Medezeggenschapsraad en on derwij steam hebben daarom ver schillende scenario's aan de ouders van de school voorgelegd: behoud van het huidige rooster, het vijf ge lijke dagen model en het continu rooster. De Ouders van de 72 leer lingen lieten 'massaal' van zich ho ren. Bij de tweede peiling was zelfs sprake van een respons van 98,4 procent. Een meerderheid (61,7 pro cent) liet weten een voorkeur voor het continurooster te hebben. Aan de vrije woensdagmiddag wordt We voeren het rooster na de zomer in. We willen met de tijd mee nog veel waarde gehecht, consta teert Schreurs. Steeds meer scholen houden de oude lestijden tegen het licht. On der de Obasescholen stapten eerder al Binnen de Veste en de Theo Thijssenschool in Zierikzee op een modern rooster over. ALMANAK Het jonge koppel uit Hulst ver trekt in juni voor vier weken naar Indonesië. Een overnach ting in Jakarta werd geregeld via internet: dat is het goedkoopst. Daarop kreeg het stel ongevraagd hulp: via een advertentie werd ook Bandung aangeraden, 'want dat is in de buurt'. Het duo hapte toe, en op die manier werd ook Jogjakarta geboekt. Vol verwach ting keken ze uit naar het vol gende aanbod. 'Misschien is Montreuil ook iets voor u, dat ligt in de buurt", luidde de tekst daarvan. Maar een voorstad van Parijs, dat is toch echt iets voor een volgende keer. Oranjevereniging zoekt vrijwilligers Zwemuitje in bad Dol-Fijn Kinderen in actie voor Sawasdee KAPELLE 'Gouden Cederhof voldoet aan eisen LIJST 13 De VVD werd bij de Tweede Ka merverkiezingen in elf van de der tien Zeeuwse gemeenten de groot ste partij. Wie verder inzoomt, ziet steeds meer verschillen tussen de diverse kernen, wijken en buurten. Deze krant verzamelde alle uitsla gen van de 244 Zeeuwse stembu reaus die woensdag waren ge opend. Een greep uit de opvallend ste uitkomsten. VVD op zes van de tien stembureaus de grootste Bij de verkiezingen van 2012 be haalde de WD op 132 van de - toen nog - 255 Zeeuwse locaties de meeste stemmen. Dat is gegroeid naar 149 van de 244, ofwel ruim 60 procent. De PvdA domineerde vo rige keer op 89 plaatsen, nu nergens meer. De SGP was favoriet op 38 bureaus (vorige keer 32) en het CDA op 18 bureaus (vorige keer 2). Na een vaartocht van een half uur kan worden overgestapt in een sloep om daarin van dichtbij te be kijken hoe de vissers van de be kende Bergse vissersfamilie Van Dort de vangst binnenhalen. Aan boord van de grote boot vertelt een gids van de Stichting Bezichtiging Monumenten over de geschiedenis van de weervisserij. De vaartochten vinden plaats in de maanden mei, juni en juli op verschillende dagen en tijdstippen. Op de website behoudweervisserij zijn ze allemaal te vinden. Bij veel belangstelling zullen extra tochten aan het aanbod worden toegevoegd. De excursies zijn ook beschikbaar voor groepen en schoolklassen. De afvaarten vinden plaats vanaf de Bergsediepsluis, aan de Oesterdam bij Tholen. Het bezoek aan de weervisserij duurt in totaal drie uur. Tochten kunnen worden geboekt op de website en bij de VVV Brabantse Wal. zaterdag 18 maart 2017 Openbare basisschool De Klimop in Dreischor stapt over op een continurooster. De kin deren gaan vier dagen van half negen tot half drie naar school. De woensdagmiddagen zijn ze vrij. Esme Soesman Dreischor -Hans Schreurs, directeur Tip? redactie@pzc.nl SIRJANSLAND De Oranjevereniging van Sirjansland zoekt vrijwilli gers die hun handen wil len laten wapperen tij dens Koningsdag. Men sen die het feest in Sir jansland helpen opbou wen, die het programma helpen draaien en die helpen opruimen. Hoe meer vrijwilligers, hoe meer activiteiten, aldus de vereniging. Belang stellenden kunnen zich melden bij Sir Vooruit via sirvooruit@zeelandnet.nl. NIEUWERKERK Wie een A-diploma heeft en wel houdt van een bij zonder zwemuitje kan vrijdagavond 24 maart terecht in zwembad Dol- Fijn in Nieuwerkerk. Daar is het die avond voor- jaarszwemmen: gezellig vrij zwemmen in een leuk versierd zwembad met een hapje en een drankje. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur. Kaartjes kos ten 3,50 euro en zijn in het zwembad te koop. DREISCHOR Leerlingen van de Klimop in Dreischor gaan maan dag 20 maart langs de deuren in hun dorp om statiegeldflessen op te halen. Zo willen de kinde ren geld bij elkaar bren gen voor de stichting Sa wasdee, die hulp geeft aan kansarme jeugd in Zuid-Oost-Azië. De kin deren komen langs tus sen 18.30 en 20.00 uur. Alle Obase-scholen be steden volgende week aandacht aan Sawasdee. Het Kapelse Cederhof heeft weer voldaan aan de voorwaarden voor het gouden PreZo keur merk. In juni 2015 kreeg de afdeling van zorgin stelling Stichting Oude renzorg Kapelle het gouden keurmerk al toe gewezen. Bij een audit trof de auditeur een 'cul tuur van continue verbe tering' aan. Zo werd er in uw buurt gestemd Rolf Bosboom Vlissingen De Stichting Behoud Weervisse rij houdt ook dit seizoen vaar tochten naar de weervisserij op de Oosterschelde. Deelnemers krijgen daarbij de kans om de eeuwenoude vangstmethode op de ansjovis te aanschouwen. Rob Paardekam Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 123