zich op Spekman ELI. EUWS 11 Die ochtendshows zijn fnuikend. Maar je zag en hoorde ze echt overal EARTH €599 €589 op het moment dat ze eindelijk vrij zijn na een periode van drukte op het werk. Volgens mij heeft het er meer mee te maken dat ze nog even door werken in hun vrije tijd om alle werktaken af te krijgen. Dat wil het lichaam dan niet meer, dat gaat te gensputteren." De arts raadt de politiek leiders aan deze dagen vooral lekker te doen wat ze zelf willen. Mat Herben tipt het 'strelen van de zintuigen'. „Als ik nog een partij had geleid, zou ik nu zeker naar een klassiek concert of de opera gaan." En Hans Wiegel? Wat is zijn ul tieme advies aan zijn oud-collega's voor dit eerste campagneloze week einde? „Folderen! Als de kiezer nu nog een politicus treft in een winkel centrum, dan zal hij of zij denken: dat is kras, ze staan er nog steeds. En dan win je er wellicht wél stemmen mee." staan, om Spekman te steunen. Voorzitter Lou Repetur ergert zich aan het 'zondebok-simplisme' in haar partij. „Het idee dat er koppen moeten rollen als het misgaat, is zo'n ouderwets mannetjesding. Denk je echt dat de vervanging van één poppetje alles verbetert? We moeten eerst nadenken over wat er op inhoud en vorm is misgegaan." Dat vindt ook Wouter de Iongh van de Brusselse afdeling. Hij denkt dat de PvdA met betere ant woorden moet komen op grote in- Spekman wilde terug naar de 19de eeuw, terwijl we leven in de 21ste eeuw ternationale krachten, zoals globa lisering, digitalisering en klimaat verandering. „Mensen hebben het gevoel dat onze politici onmachtig zijn en daar stem je niet op." Of Spekman nu weggaat of niet, veel PvdA'ers vinden de partijtop wel te gesloten. Spekman, Asscher, minister Jeroen Dijsselbloem van Financiën en toenmalig partijlei der Samsom wuiven kritiek te makkelijk weg. „De partijtop was veel te veel geïsoleerd de afgelopen jaren", stelt Bart van Bruggen, oud-voorzitter van de Jonge Soci alisten, op Twitter. De Iongh pleit ervoor dat de partijtop veel vaker leden, deskun digen en gewone mensen raad pleegt, voordat er belangrijke keu zes worden gemaakt. „Spekman is op zichzelf niet het probleem. Met de juiste balans in de partijtop zou hij misschien door kunnen. Maar ik vind het niet verstandig dat de PvdA nu met name door man nen wordt gerund. Zij hebben de neiging om hun ideeën koste wat kost door te drukken. Een voorzit ter is daar medeverantwoordelijk voor. Ik geloof wel dat de partijtop zich voor de goede zaak inzet, maar die is te overtuigd van het ei gen gelijk." De meeste pijlen richten zich op Spekman, de positie van partijlei der Asscher staat nauwelijks ter discussie. Een ingediende motie van wantrouwen kreeg zo weinig steun, dat hij tijdens de ledenraad niet eens in stemming wordt ge bracht. De demissionaire vicepre- mier hoopt dat zijn partij de tijd neemt om de nederlaag te analyse ren. Het afschuiven op de cam pagne is te makkelijk. „Er is meer aan de hand en de PvdA moet het geduld opbrengen om wat langer door te praten over de oorzaken, ook met kiezers en twijfelaars." Riviercruises '9EBÏ Riviercruise Duitsland Riviercruise Nederland zaterdag 18 maart 2017 Weer of geen weer, Jesse Klaver heeft zich voorgenomen vandaag met zijn gezin naar het strand te gaan: even lekker ontspannen. ILLUSTRATIE FLOS VINGERHOETS Oud-LPF-leider Mat Herben —Jan Vos, vertrekkend Kamerlid Gezellige sfeer aan boord van de mps Horizon Deskundige reisbegeleiding door Marina Eikelenboom Pre-night en taxiservice bij te boeken Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen www.dejongintra.nl/riviercruises reserveringskosten, Bel 0180-457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur *°R «2,50calamiteitenfonds Reiscode: crcr446 Reiscode: crcr445 7-daagse riviercruise Prachtige route over de Rijn en het Rijndal. 7-daagse riviercruise Heerlijke vaarvakantie door vier Nederlandse provincies.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11