Ook in Thailand blijken zonnebloemen hel goed Ie doen GEEL Wat een bof toch dat Spanjaarden de zonnebloem van Centraal en Zuid- Amerika naar Europa hebben gebracht. Wie geniet er nou niet van die gele stuk ken land? Die in Frankrijk kennen de meeste mensen wel. Altijd weer foto geniek. Maar dan hebben we die in Hongarije nog niet gezien. Eindeloze velden vol zonnige bloemen die zelfs de grootste zuurpruim vrolijk maken. In juli en augustus heb je daar bijna een zonnebloemenbril nodig om niet ver blind te worden van het geel. Wat zou het eigenlijk heerlijk zijn om die velden ook 's winters te kunnen zien. Jawel hoor, het is mogelijk. In Thailand blijken zonnebloemen het zo goed te doen dat er op verschillende tijden geplant en geoogst kan worden. Dé plek is de provincie Lopburi waar 300.000 hectare gebruikt wordt voor de zonnebloemen teelt. ROOD Vandaag is rood. Dat kunnen ze meestal de hele maand juli zingen in Puerto Rico. Dan staat de flamboyant, hun nationale boom, in bloei. En hoe! De bloemen zijn zo rood dat de boom in brand lijkt te staan. De flamboyant, ook wel vlammenboom genoemd, zorgt ook voor een extra kleurtje in andere tropi sche landen als El Salvador, Mexico en Curagao. Hoewel de boom wel 15 meter hoog kan worden met een kroon van 20 meer breed, is het een plant uit de vlin derbloemenfamilie. En als Nina Simone zingt over de july tree1 Dan heeft ze het over de flamboyant. 41 July tree De vuurrode flamboyant is de nationale boom van Puerto Rico. Zomerzon Onafzienbare velden geel zijn er in Frankrijk en Hongarije. 501 zaterdag 18 maart 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 108