in Kyoto een roze sprookje. Voor de bloesemvolgers heeft the Japan National Tourism Organization een kalender op internet gezet: jnto.go.jp/sakura In Nederland kan het feest meege vierd worden in het Amsterdamse Bos waar de grote Japanse gemeenschap in Amstelveen zeventien jaar geleden een kersenbloesempark heeft laten aanleg gen. Hier wordt elk jaar het Kersenbloe semfestival gevierd, dit jaar op 8 april (onder voorbehoud). Hanami matsuri. Zo noemen ze in Japan het jaarlijkse kersenbloesemfeest. De bloei van de Japanse sierkers wordt gezien als de wedergeboorte van de natuur en dat is wel een feestje waard. Massaal trekken de Japanners naar de parken om onder de roze bloesem bomen op een kleurig kleed te genieten van allerlei meegebrachte consumpties. De Prunus serrulata bloeit maar kort. Wie er lang van wil genieten, kan met de bloesem meereizen. Van het zuiden van Japan, waar de prunus al in januari in bloei staat, tot het noorden, waar je er tot eind april, begin mei van kunt genieten. Vanaf eind maart is Tokyo aan de beurt. Het Ueno Park hier staat op de lijst 'beste plekken'. Rond dezelfde tijd is het langs het Philosopher's Path PAARS De bloesem van de Jacaranda mimosifolia is zo paars dat de bomen gephotoshopt lijken te zijn. Ze komen voor in Midden- en Zuid-Amerika, in de landen rond de Middellandse Zee en in Zuid-Afrika. In Pretoria bijvoorbeeld. Daar staan zoveel 'paarse sprookjesbomen' dat deze stad vaak Jacaranda City wordt genoemd. Van eind september tot half november bloeit hier de Jacaranda, die wel 50 meter hoog kan worden. Wie niet wil wachten, zou in mei of begin juni naar het Zuid-Spaanse Sevilla kunnen gaan. In de tuinen van het Prado del Sebastian wordt niet voor niets het lentefestival gevierd, dat is de Feria de Sevilla waar Willem-Alexander en Maxima elkaar hebben leren kennen. Prunus dolcis Bloesem van de amandelboom zet de Ounila Vallei in Marokko in het wit. 481 zaterdag 18 maart 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 106