1 Een paar dagen vitamine D America great again? Hij moet het nog zien OUTDOOR MIJN NATUURFOTO De wereld vcm Hans Avontuur zenden studenten laten het hart van de stad kloppen in hippe barretjes en restau rants. Geen haast, genieten. Beroemd is de sundowner op het dakterras van het Electra Palace Hotel. Vliegen met Ryanair vanaf Eindhoven of met Transavia vanaf Amsterdam. Strand: Ylmcua Op amper 10 kilometer van de luchthaven van Almeria ligt Cabo de Gata, een ruig natuurgebied met de stilste stranden van Zuid-Spanje. Agua Amarga en Las Negras eker, de lente kan ook in Nederland voortvarend begin nen. Maar wie de kans op een zonovergoten voorjaar wil vergroten, vliegt naar het zuiden. Juist daar is in allerlei opzichten de keuze groter en betaalbaarder dan ooit. Dit zijn mijn drie toppers voor een paar dagen vitamine D. Slad: Thessaloniki Vergeet de schatten van de oude Grieken in Athene en dompel je onder in het heden van Thessaloniki. Tiendui- zijn kleine dorpjes die een vrijge vochten hippie- gevoel combineren met eigentijdse barre tjes, waar je soms met je voe ten in het zand zit. Vanuit Amsterdam vliegt Transavia vanaf 22 april. II.drive: Sardinië Stranden, kliffen, bergpas sen, roversnesten en lieflijke plaatsjes aan het water, zoals Isola Rossa en Castelsardo, waar je neerstrijkt voor een paar uur dolcefar niente. Het grootste eiland van de Mid dellandse Zee is bij uitstek geschikt voor een paar dagen toeren in de tweede versnel ling. Grootste verrassing: Alghero, met boulevard en sfeervol centrum. Vliegen met Easyjet of Trans avia vanaf Amsterdam en Ryanair vanuit Eindhoven. <1 magazine 43 reizen u Het werk van fotograaf Jasper Doest g ontroert, inspireert en raakt. TomTom heeft een spannend horloge op de markt gebracht: de Adventurer. De afgelo pen weken is hij mee geweest naar de sneeuw en ja, daar werd ik nou blij van. De basisfuncties als gps, kompas, barometer, hartslagmeter en op slag voor muziek zijn fijn, maar de lol zit 'm in de Outdoor Sports Modes, waarvan skiën er één is. Het horloge registreert onder meer snelheid, afstand, hoogtemeters en calo- rieverbruik. Na afloop laad je de gegevens op je telefoon en zie je op een kaart welke routes je hebt gevolgd. Vooraf tracks uploaden kan ook, voor onder anderen wandelaars, fietsers, trailrunners en zwemmers. Adviesprijs €299. Opwarmen Wie niet kan wach ten op de zomer, pakt voor een dosis zon hetvlieguig naar het zuiden. Aan de bar van Mur phy's Pub in Black River Falls staan acht lege krukken. Ik kies er eentje op de hoek en bestel een ginger- ale. Drie plekken verderop gaat een reus van een kerel zitten. Ter begroeting tikt hij met een vinger tegen zijn cap van de Green Bay Packers, het football- team waar iedereen hier gek van is. De barman komt aan sloffen en zet, zonder dat hem daar om is gevraagd, een halve liter Coors Light op de toog. Ademloos volg ik het tafereel dat regelrecht uit een speelfilm lijkt te komen. Als ik zomet- een aan het scheme rige licht gewend ben en het gezicht van de man kan zien, moet het Clint Eastwood zijn of - wie kent hem nog - een jonge Mickey Rourke. Na een paar slokken van zijn bier vraagt de man of de motor op straat van mij is. Nice bike! Paul, zoals hij blijkt te heten, droomt van zo'n motor. Als Jack of all trades, iemand die zijn geld bij elkaar sprokkelt met allerlei klusjes, valt het echter niet mee om wat te sparen. America great again? Hij gelooft allang niet meer in de politiek. Er valt een stilte die niet eens ongemakke lijk is. Bruce Spring- Dat lijkt Clint Eastwood wel, daar in de bar. steen vult de achter grond. Dan bestelt Paul nog een halve liter Coors Light. En of ik ook iets wil. Als hij vervolgens het blikje naar me toe schuift, vraagt hij waar ik van daan kom. 'Holland? Europe? Wow, you must be glad to be away from the war!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 101