OZCAN AKYOL corendon Zeker honderd procent winst 6 verkiezingen 50Plus Van 2 naar 4 corendon.nl/opruiming 023 751 oe oe Column oen gisteren de eerste exitpolls bekend werden gemaakt, merkte ik dat gevoelens van trots en opluch ting om voorrang moesten vech ten. De hele wereld keek met ons mee, iedereen wilde weten of de populisten de macht zouden overnemen, met alle gevolgen van dien. Maar de soep werd niet zo heet gegeten als zij werd opgediend. Maandenlang zijn we in de media bestookt met alle klachten en besog nes van de boze burger, die veel te lang genegeerd en verwaarloosd zou zijn, iets wat tot een politieke afreke ning zou kunnen leiden. In de praktijk blijkt ons land vooral te neigen naar het midden, waar men vanuit po- sitiviteit en optimisme aan een betere toekomst wil wer ken. Het ligt voor de hand dat we straks een centrumrechts kabinet krijgen, opnieuw aangevoerd door premier Mark Rutte (VVD). Het is in elk geval een signaal: hoewel de angst vanuit Amerika en Groot-Brittannië is aange wakkerd, blijken in Nederland - over het algemeen - beschaafde mensen te wonen die niet zwich ten voor de holle retoriek van po litieke oplichters. Daar zit voor mij zowel de opluchting als de trots in. Het is waarschijnlijk te vroeg voor een analyse, maar de vraag rijst waarom we ons bijna een jaar lang hebben laten gek maken door onheilspellende berichten over een politieke aardverschui ving. Was het wensdenken, to tale onkunde, of iets anders? De conclusie zou moeten zijn dat normale mensen, die het bes te met dit land voor hebben, en dat niet schreeuwend uitdragen, veel te lang zijn genegeerd, om wille van beroepsklagers en no toire querulanten. Nederland is minder hysterisch dan ons werd wijsgemaakt. En dat de coalitiepartners niet zo hevig zullen flirten met extre men als in de campagnes werd gedaan. De belangrijkste bevin ding van onze Tweede Kamer verkiezingen is dat wij normaal zijn. Misschien had Mark Rutte dan toch gelijk. Nederland is minder hysterisch dan ons werd wijsgemaakt HILVERSUM „Lieve mensen, we hebben het geweldig gedaan en zijn verdubbeld naar vier zetels. We hebben in de storm gestaan, maar zijn niet omvergeblazen." Als 5oPlus-lijsttrekker Henk Krol tegen elven de Hilversumse Schouwburg Gooiland binnentreedt, wordt hij als een held onthaald, alsof zojuist een grote overwinning is geboekt. In werkelijkheid schommelde de partij anderhalve maand geleden schommelde nog rond tien zetels. Tot Krol opzichtig de fout in ging met speerpunt AOW. Toch sluiten de leden hem als altijd weer in de armen. Krol is de enige met kiezers- appeal, dus niemand neemt hem iets kwalijk. Partijgodfather en voorzitter Jan Nagel wijst nog op de Turkse crisis van afgelopen week. Volgens voormalig CDA-staats- secretaris Martin van Rooijen heeft 5oPlus voet aan de grond. Nummer twee, ex-presentatrice Léonie Sa- zias, is hoopvol: „Ik vind het vreemde exitpolls, misschien ko men er nog zetels bij." Ja, ja... bij Corendon houden we dé grote voorjaarsschoonmaak! We hebben iedere dag waanzinnige aanbiedingen tegen bodemprijzen, voor iedereen die wil genieten van een zonovergoten vakantie in het voorjaar. Au?nU!CUAqlaReS°ft V' N Voor ojle (XOcvnlaieclivn^ew op donderdag 16 maart 2017 @ÖzcanAkyol Normaal Het is te hopen dat het nieuwe kabinet snel wordt gevormd. Sri Lanka Sunny Curagao Hurghada Paradise Holiday Village All Inclusive 'k'kK Sun Beach Resort Logies *-*-*- All Inclusive Oscar Resort Logies Ontbijt MrttArAr Bungalows El Gouna «Vfeji Panorama All Inclusive Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5