Tjoba wil het zonder krachten O O) CD O 12 ZE DOW-loop telt toch mee voor criterium Tolhoek ziet ritzege naar Bouhanni gaan Gehavend Polka Print afgeslacht Ook Schalkwijk volgt Karelse De organisatie sprak sinds de eerste editie échte atleten maar vooral trimmers aan. Daar was niet iedereen blij mee. JUBILEUM IN OOSTKAPELLE In tegenstelling tot de eerdere aankondiging telt de tweede DOW-loop van dit seizoen van komende zaterdag wel mee voor het Zeeuws- Vlaamse Runnerscriterium. „Enkele weken geleden zijn een paar wedstrijden in verband met de mindere weersomstandigheden ge schrapt. Omdat het aantal wedstrijden voor het criterium daardoor minder werd, hebben we besloten deze alsnog mee te laten tellen", aldus Jan Boonman namens de organiserende DOW Joggingclub. De loop gaat om 15.00 uur van start op een omloop van 5200 meter die één, twee of drie keer gelopen kan worden. Er wordt gestart bij het PV-gebouw van DOW aan de Vliegende Vaart in Terneuzen. Antwan Tolhoek uit Yerseke kwam in de Da- nilith Nokere Koerse als 59 over de finish. De wielrenner van Team LottoNL-Jumbo zag dat een massasprint de winnaar van de Belgische eendagskoers aan moest wijzen. Daarin bleek de Fransman Nacer Bouhanni van Cofidis de sterkste. Hij bleef Adam Blythe en Joeri Stallaert voor en mocht de hoogste trede van het podium betreden. Coen Vermeltfoort van Team Roompot - Ne derlandse Loterij was op de zesde plaats de eerste Nederlander. Steven Lammertink kwam als nummer negentien als eerste ploeg genoot van Tolhoek over de meet. In de tweede divisie driebanden is Polka Print met 1-7 hard onderuit gegaan tegen Peter Schijven Tuinen. Zonder Koen Saver en Jean Paul de Kraker was Polka Print op halve kracht naar Roosendaal gereisd. Dat had gevolgen. Alleen invaller Cees J. Wissel sleepte een punt uit het vuur met een gelijkspel. Dirk Vlerick en Louis Dallinga boden te weinig tegenstand en Meerten Dallinga werd volledig wegge speeld. Bottles/Dockside verspeelde met een 4-4-gelijkspel tegen Hoog/Laag Keukens de aansluiting met de kop van de ranglijst in de derde divisie. Tony Dobbelaere verloor royaal en Luc Wulfranck nipt. Steve Schalkwijk volgt - net als middenvelder Mart de Kroo - het spoor van zijn huidige trai ner John Karelse. De coach van Goes neemt de spits mee naar zondag-hoofdklasser Vlissin- gen. Goes legde in een eerder stadium met Daniël Wissel (Zeelandia Middelburg) al een vervanger vast. Vlissingen verzekerde zich gisteren ook van de diensten van Hoessein Bouzambou en Eren Yildizturan. Laatstge noemde werd eerder dit seizoen verbannen uit de eerste selectie en stapte in de winter stop over naar het eerste elftal op zaterdag. zv TMZ Jong Oranje Met de editie van 2017 is de Massa loop alweer toe aan zijn vijftigste verjaardag. Een oude rot in de Zeeuwse hard loopwereld dus. En daar is de or ganisatie trots op. Zo trots, dat Hans Corbijn de geschiedenis van een halve eeuw hardlopen in Oostkapelle op heeft gete kend in een jubileumboekje. „Ik heb op chronologische wijze de geschiedenis van de Massaloop opgeschreven in een boekje, dat alle deelnemers za terdag krijgen", vertelt Corbijn. Zijn verhaal begint dus bij het In 2016 speelde de club uit 's-Heer Hendrikskinderen al twee beslis singswedstrijden. Toen - in de zaal tegen Victum, op het veld tegen KCR - won Tjoba mede dankzij de inbreng van enkele Westmaas- broers. Daan, die al gestopt was, gaf met zijn Korfbal League-ervaring de groen-witten een zetje in het duel met Victum. Dirk-Jan, ook al afgezwaaid, volgde dat voorbeeld tegen KCR. „We hebben nu met 'Pien' nog steeds een Westmaas", zegt Mertens lachend, verwijzend naar Carina, een zus van hen. „Maar dat is geen verrassing. Zij speelt al het hele seizoen." Tjoba is volgens Mertens inmid dels goed genoeg om in de over gangsklasse te blijven zónder krachten uit het verleden te hoeven We hebben met 'Pien' nog steeds een Westmaas. Maar dat is geen verrassing aanspreken. „We zijn dan wel als zevende geëindigd en moeten dus nog een beslissingswedstrijd spe len, maar ik ben positief over hoe we dit zaalseizoen hebben ge speeld. Over de eerste helft van de veldcompetitie ben ik nog steeds gefrustreerd; we draaiden toen echt niet goed. Maar op de 'zaal' heb ik niet veel aan te merken. Ondanks de vele wisselingen in het team hebben we gespeeld naar onze mo gelijkheden." Zaterdag sloot Tjoba af met een positief resultaat. Er werd met slechts 28-27 verloren van kampi oen Nieuwerkerk. Mertens: „Na tuurlijk baalden de spelers na af loop. Met een overwinning, die erin had gezeten, waren we veilig ge weest. Maar ik hoorde in de kleed kamer meteen al het juiste geluid: 'Als we weer zo korfballen, gaan we BEP verslaanAan de andere kant haalde ik ook wel iets zorgwek kends uit die partij: we benutten de makkelijke, korte kansen totaal niet. Nul uit elf. Dat moet zaterdag véél beter." Mertens heeft diverse duels van BEP op video bekeken. Hij heeft ge zien dat de ploeg uit Purmerend donderdag 16 maart 2017 ATLETIEK WIELRENNEN Antwan Tolhoek. foto team lottonl-jumbo DRIEBANDEN VOETBAL Massaloop is al vijftig 2 Tweemaal was Gi- lian de Visser uit Wemeldinge tot nu toe de rapste in de trainingsritten van TMZ. Zater dag krijgt hij de kans om voor de derde keer zijn spurterskwalitei ten te tonen. Dan staat immers de derde trainingsrit op het programma in Den Inkel bij Kruiningen, waar traditiegetrouw om 13.30 uur ge start wordt. Alle categorieën mogen opnieuw mee doen, ook li centiehouders van andere bonden. Inschrijven in de brasserie van camping Den Inkel bij Kruiningen. 21 Hicham El Kad- douri en Mike van den Nieuwenhuij- zen van de Vlis- singse zaalvoet- baleredivisionist Groene Ster zijn opgenomen in de selectie van Jong Oranje. Zij nemen het op 28 maart in sporthal In de Roos in Roosen daal in een oefen wedstrijd op tegen Bristol Team/ Osaka. Die ploeg komt uit in de top klasse C. Daarin bezet Groene Ster 2 de tweede plaats; BT/Osaka staat zevende. Daniel Vervelde Oostkapelle Er komt geen konijn uit de hoge hoed van Tom Mertens. „We gaan het dit keer doen met de vertrouwde groep", laat de trai ner van overgangsklasser Tjoba enkele dagen voor de beslis singswedstrijd tegen BEP weten. „Ik ben er ook van over tuigd dat we geen truc nodig hebben." Roeland van Vliet 's-Heer Hendrikskinderen - Tom Mertens, trainer Tjoba a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52