Stichting Kinderdiabetes breidt uit Ift 9 Plan voor kunstcentrum in de Meker Kunstcriticus Nico Out wil op eigen kosten van de oude Meker een kunstcentrum maken. Het probleem is echter dat elk moment de slopers kunnen komen. Paskal Jakobsen Cultuurmakelaar vooral van belang voor amateurs Soms wordt het onmoge lijke mogelijk. Nico Out (64) hoopt dat dit deze keer ook lukt met zijn plan om van de Meker een particu lier kunstcentrum te maken. De Middelburgse kunstcriticus wil namelijk het voormalige indoor- skatepark Meker aan de Sportlaan in Middelburg kopen en omtove ren tot een kunstcentrum waar belangstellenden kunnen genie ten van wisselende exposities van regionale en (inter)nationale kun stenaars. Het grootste probleem is dat de gemeenteraad de sloopvergunning voor de Meker al heeft afgegeven. Elk moment kunnen de slopers met hun machines stoppen voor het pand dat staat op de driesprong van de wijken Nieuw Middelburg, Veerse Poort en Klarenbeek. Die ligging maakt de Meker juist zo aantrekkelijk voor Out. „Veel aan trekkelijker dan andere leegstaande panden in Middelburg. Bovendien is het goed te gebruiken. Het is een lege doos. Je kan er van alles in doen. Een ideale ruimte om grote werken in tentoon te stellen." Daarbij denkt hij aan schilderijen van Piet Dieleman en Johnny Bee- rens, sculpturen van Marinus Boe zem en Maartje Korstanje of de enorme foto's van Margriet Smul ders. Out vindt dat Middelburg en Walcheren behoefte hebben aan een nieuw kunstcentrum. „De Willem III in Vlissingen, en de ga lerie van Dick de Bruin zijn geslo ten. De Kabinetten van de Vleeshal volgen binnenkort. Op het gebied De Meker is een ideale ruimte om grote werken in tentoon te stellen -Nico Out van spraakmakende kunst en cul tuur kunnen Middelburg en Wal cheren wel weer een impuls ge bruiken." Hij zegt met grote stellig heid dat zijn plan de gemeenschap niets kost maar wel veel kan ople veren. „Ik koop het en knap het op. En daarna regel ik zelf de exposi ties." Out bracht deze week de Middel burgse politiek op de hoogte van zijn plan. „Ik liep sinds de sluiting van de Willem III al rond met het idee dat er iets nieuws moest ko men. Heel recent liep ik langs de Meker, op het moment dat het werd ontruimd, en kreeg toen het idee voor dat particuliere kunstcen trum." Hij hoopt dat de gemeente het sloopbesluit terugdraait en hem de kans geeft het kunstcentrum in de nieuwbouwplannen voor de wijk te integreren. Hij wil graag samen optrekken met de projectontwik kelaar en eventuele andere gega digden. „Zo'n kunstcentrum kan een verrijking worden voor de buurt." Jakobsen is zaterdag present als in Kinepolis in Utrecht de aftrap ge geven wordt tijdens een feestelijke bijeenkomst. Hij brengt daar 'Da gen zonder namen' ten gehore, van de nieuwe cd van BI of, die binnen kort uitkomt. Stichtingsvoorzitter Barry Rade maker richtte zeven jaar geleden de Stichting Kinderdiabetes Zeeland op, die geheel op vrijwilligers drijft. „Iedereen die erbij betrok ken is, heeft persoonlijk te maken met kinderdiabetes. Ze hadden het zelf en zijn intussen volwassen, of ze hebben net als ik een kind dat de ziekte heeft." Er was al een landelijke patiën tenvereniging (Diabetesvereniging Nederland), met als onderafdeling de Sugar Kids. Maar die organi seerde geen activiteiten in de regio. Landelijk coördinator Martien le Clercq (zwager van Paskal Jakob sen): „Vaak waren ze op een cen trale locatie, zoals Utrecht. Als ou der van een klein kind ga je daar toch niet zo makkelijk even naar toe. Wij hebben het toen opgepakt voor Zeeland." Zo kwamen er uit stapjes naar speelparadijsjes, ski kampen en zomerkampen. In nauwe samenwerking met het zie kenhuis ging een educatiecommis sie aan de slag die na de diagnose de school van patiëntjes bijpraatte over alle gevolgen. Net zoals in Zeeland gebeurd is, «v Ik heb van dichtbij gezien hoe ontwrichtend kinder diabetes kan zijn wil de stichting nu ook met zie kenhuizen elders in Nederland nauw gaan samenwerken om voor lichting te kunnen geven op scho len. Ook moeten kinderen in an dere provincies dichtbij aan activi teiten kunnen deelnemen. www.stichtingkinderdiabetes.nl AMBASSADEUR „Ik heb bij mijn zwager en schoonzus gezien hoe ont wrichtend kinderdiabetes kan zijn voor een gezin", zegt BI of- zanger Paskal Jakobsen. „Ik had de impact op het leven van een patiënt en de omge ving nooit zo ingeschat. Van wege mijn persoonlijke be trokkenheid wil ik graag am bassadeur van de Stichting Kinderdiabetes worden. Ik zal er niet te pas en te onpas iets over gaan roepen, dat is als schieten met hagel. Ik zal zichtbaar zijn bij evenemen ten. Dit is een sympathieke, kleine club, geen Unicef of Warchild, en juist daardoor hoop ik dat ik het verschil kan maken." VLISSINGEN Aanstelling van een cultuurmakelaar komt vooral be ginnende culturele initiatieven en amateurgezelschappen ten goede. De grotere festivals, het Zeeuws Museum en het MuZEEum hebben zelf ingangen en contacten om bij dragen in te zamelen. De Vlissingse cultuurwethouder Sem Stroosnijder ageerde tegen vertegenwoordigers van het Zeeuws Museum en Zeeland Jazz, die Middelburgse commissieleden waarschuwden geen geld te ver spillen aan een cultuurmakelaar. De vrees dat Mid delburg Vlissingse tekorten moet aanzuiveren, is ongegrond meldde Stroosnijder. „Er gaat geen geld van de ene naar de andere gemeente om bezuinigingen op te vangen. Mid delburg en Vlissingen moeten sa men een zo breed mogelijk cultu reel aanbod op Walcheren probe ren te bieden." donderdag 16 maart 2017 Out wil 't onmogelijke mogelijk maken Emile Calon Middelburg Zeeland had het al, Nederland krijgt het: een organisatie die activiteiten organiseert voor kinderen met diabetes en voor lichting geeft op scholen. Met Blof-voorman Paskal Jakobsen als ambassadeur moet de Stichting Kinderdiabetes lande lijk bekendheid krijgen. Ondine van der Vleuten en Ernst Jan Rozendaal Vlissingen 1 I - Paskal Jakobsen Nico Out: „Op het gebied van spraakmakende kunst en cultuur kunnen Middelburg en Walcheren wel een impuls gebruiken." fotorubenoreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51