Middelburg neemt regie stadspark over Stem op uw beste uitje. 8 Gemeente heeft stuur in handen Ruimte voor terrassen op boulevard zv. Stank voor dank. Zo noemt Caja Ol- denburger het voorstel dat de Mid delburgse gemeenteraad volgende week voorgeschoteld krijgt. Als de Wij hebben wel vertrouwen, maar soms moetje ingrijpen raad maandag het college volgt, mag Vereniging Stadspark Molen water alleen nog maar ideeën aan dragen over hoe het stadspark er in de toekomst uitziet. Dan is ze niet langer de organisatie die ervoor zorgt dat 42.000 Middelburgers van tien jaar en ouder hun mening kun nen geven over de toekomst van dat stadspark. „Dan blijkt dat het daad werkelijk betrekken van burgers bij het beleid alleen maar een holle leus is", aldus het Middelburgse be stuurslid van die vereniging. Wet houder Arjan Beekman vindt ech ter dat gebleken is dat die organisa tie zo'n groot project niet aankan. „Soms moet je mensen tegen zich zelf in bescherming nemen." Twee jaar geleden kreeg de ver eniging van de gemeenteraad toe stemming om via overheidspartici- patie met plannen te komen voor een nieuw stadspark op het Molen water. De gemeente zou zich niet met het project bemoeien en af wachten wat er uit de volksraadple ging zou komen. Bij de start waar schuwde de vereniging al dat het budget, 25 mille, wel erg krap was. Oldenburger kreeg begin vorig jaar 'een lumineus idee om iets te doen aan het budget'. Door de vele regen val hadden delen van de binnen stad te maken met wateroverlast. „Ik hoorde dat er een Europees pro ject was voor waterberging. Als we daaraan mee konden doen, was ons financiële probleem opgelost." Bin nen het stadskantoor werd enthou siast gereageerd. „Maar met dit pro ject heb ik het Paard van Troje bin nen gehaald." Want het wordt nu aangegrepen om ervoor te zorgen dat de gemeente weer de regie krijgt over hoe het Molenwater er straks uit komt te zien. Wethouder Arjan Beekman zei deze week te gen de commissieleden dat het col lege nu weer het stuur in handen neemt. Ook andere (natuurorgani saties en de omwonenden wordt gevraagd hoe het stadspark er in de nabije toekomst uit moet zien. Er komt geen grote volksraadpleging, maar geïnteresseerden kunnen straks wel online hun mening ge ven. Volgens de wethouder is haast geboden omdat er nu deel wordt genomen aan het Europese water project. „Voor de zomer moeten we een concreet plan indienen, anders lopen we tonnen subsidie mis. Daarom nemen we de regie over." Volgens hem is dat ook nodig om dat Middelburg met twee water- bergingsprojecten deelneemt. „In het Molenwater en Dauwendaele. Die kunnen we niet loskoppen. Ook is het project nu te ingewik keld geworden om over te laten aan een aantal vrijwilligers." Oldenburger is verbaasd en zegt dat ze op geen enkele manier is geïnformeerd dat er haast zat achter het project. Ook verwijt ze het col lege dat nooit is nagedacht over het naast elkaar laten bestaan de beide projecten. Ze zegt dat ze veel te naïef en met veel te veel idealisme in het project voor overheidsparti- cipatie is gestapt. „Mijn onderbuik- gevoel vertelde mij vanaf het begin dat er geen echt vertrouwen was in ons." Ze concludeert nu dat op het stadskantoor er nooit echt de be reidheid was om het Molenwater uit te laten werken door de bewo ners. „Dit college speelde een spel met ons en met alle inwoners. Wij worden niet vertrouwd." Beekman verwerpt die conclusie. „Wij heb ben wel vertrouwen, maar soms moetje ingrijpen." En maak kans op fantastische prijzen, zoals een 7-daagse reis naar Curagao voor 2 personen. Ga naar pzc.nl/uitje Uitbreiding van het aantal ter rassen aan de 'zeezijde' verle vendigt de promenade en ver sterkt de sfeer en sluit dus prima aan op de Boulevardvisie van Vlissingen. B en W zijn daarom positief over het ver strekken van vergunningen voor terrassen aan de overkant van restaurant Stefano's en res taurant Raymondo's. De proef met een terras tegenover Stefa no's vorig jaar is voor het col lege geslaagd. De terrassen blij ven vijf meter van het strand vandaan, zodat passanten ge woon aan die kant van de bou levards kunnen blijven lopen. Ook het uitzicht op zee wordt niet verstoord, stellen B en W. IN DE REGIO Expositie bij Stoom Dementiecafé Nieuwe bankjes boulevards Geen subsidie Westpoortflat MIJN DORP, MIJN STAD .3 \mWi i maun I in donderdag 16 maart 2017 Vereniging Stadspark Molenwa ter heeft straks niets meer te vertellen over de toekomst van het park. Het Middelburgse col lege van burgemeester en wet houders neemt de touwtjes in handen. Emile Calon Middelburg -Wethouder Arjan Beekman De Vereniging Stadspark Molenwater had een budget van 25.000 euro. Te krap, volgens de vereniging. BESTE UITJE VAN NEDERLAND ^corendon René Hoonhorst Vlissingen MIDDELBURG De expositie van Mooidood Taxider- mie is tot en met vrijdag 28 april te bezoeken bij galerie Stoom in Middel burg. Ilse Eckhart en Heieen Koesen van Mooidood Taxi- dermie werken sinds 2008 samen. Ze hebben zich ge specialiseerd in be weegbare prepara ten en deze zijn te zien tijdens de ex positie. OOST-SOUBURG Voor mantelzorgers van mensen met dementie en voor belangstellenden die meer over de mentie willen weten, is er van daag een dementie café in Oost-Sou burg. Onderwerp van deze middag is 'een veilige en ver trouwde omgeving'. Het café vindt plaats tussen 14.30 en 16.30 uur in De Gouwe Tuyn. De toegang is gratis. VLISSINGEN Als de toezichthou der voor artikel 12 akkoord gaat, komen er nieuwe zitbankjes op de hele Vlissingse bou levard. De oude banken zijn, voor zover ze al niet zijn verwijderd, aan vervanging toe en B en W willen een 'uniform straat beeld'. De bankjes van type Wenters zijn ook al in de bin nenstad te vinden. De nieuwe zullen zo'n tachtig mille kosten. VLISSINGEN Het levensloop be stendig maken van de Westpoortflat op Boulevard de Ruyter past niet binnen de regels van de Wet maat schappelijke onder steuning (Wmo) oordelen B en W van Vlissingen. De Vereniging van Ei genaren van de flat wilde de gemeente lijke bijdrage ge bruiken om de gale- rijvloeren te laten egaliseren. Die op knapbeurt verhoogt de waarde van de woningen, maar kan niet als indivi duele hulp worden gezien, vindt het college. OOST-SOUBURG Muziekvereniging Vlijt en Volharding in Oost-Souburg houdt zaterdag 18 maart een boekenmarkt. Naast boeken zijn er ook spelletjes, puzzels en geluidsdra gers te koop. De markt duurt van 10.00 tot 15.00 uur in club gebouw De Blazer aan de Ritthemsestraat 45. AAGTEKERKE Gymzaal, Agatha- straat, 09.15-10.15 uur - Bewegen voor 55+; 17.30-18.30 uur - Pilates BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur - Inloopochtend met koffie of thee en mogelijkheid boeken te lenen Domburg Schuttershof, 13.30- 17.00 uur - Soos GRIJPSKERKE Dorpshuis, 09.30- 11.30 uur - Hand- werkclub MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur - Koersbal MIDDELBURG 't Zwin 1,10.00- 12.30 uur - Gratis inloopspreekuur Budgetcoach Zee land; ZB, 19.30 uur- Lezing door Ger- bert van Loenen over boek 'Lof der onvolmaaktheid'; Doopsgezinde kerk, 19.30 uur - Ge- spreksavond met dr. Egbert Rooze; Cultuurhuis, Kui perspoort, 19.30- 22.00 uur-Cursus Edelsmeden; Schouwburg Mid delburg, Molenwa ter 99, 20.00 uur- première 'Als de klok van A'; De Spot, 20.30 uur - Muziekoptreden, eerbetoon aan Bon nie Raitt en Lowell Ge OOSTKAPELLE Kantine Voetbalver eniging, Magnolia laan 33,13.30 uur - A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km OOST-SOUBURG Kroonjuweel, 09.00-10.00 uur- Peutergym; WVO Zorg, Gouwestraat 129,14.30-16.30 uur - Dementiecafé VEERE Kleine Kerk, 16.30 uur - Cantate dienst, optreden Bachkoor BWV olv. Patrick Pranger VLISSINGEN HZ, 19.30-21.00 uur - Open Avond Deeltijdopleidingen WESTKAPELLE Museumcafé Het Polderhuis, 13.30 uur - Donderdag Doedag met deze week 'Digitale Han digheidjes' BOEKENMARKT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50