Amsterdams schoffie uit Kapelle zwijgen 50 jarige Massaloop is al lang niet 'wild' meer k Straffen tot tien jaar geëist SS—* Tim Klumpers (9) uit Kapelle maakte gisteravond zijn debuut in de musical Ciske de Rat, in het Chassé Theater in Breda. Hij speelt Dorus, het vriendje van Ciske. „Zwijgrecht." Dat was het enige dat over de lippen kwam van de West- Brabander en drie Zeeuwen die be schuldigd worden van de smokkel van 1.075 kilo cocaïne met een sportvisbootje. Gisteren was in Rotterdam de eerste dag van de rechtszaak rond 'de Zeeland'. De mannen hoorden straffen van zes tot tien jaar tegen zich eisen. De hoogste straf werd geëist te gen een 52-jarige man uit Steenber gen, mede omdat hij ook wordt ver dacht van verboden vuurwapenbe zit en eerder is veroordeeld voor drugsdelicten. Tegen de schipper van de Zeeland, een 25-jarige man uit de gemeente Goes, werd acht jaar geëist. Een 43-jarige Vlissinger en een 31-jarige Middelburger hoorden zes jaar tegen zich eisen. Tijdens politieverhoren hebben de Voor de kust van Knokkewerdde cocaïne overgeladen op de Zeeland vier steeds ontkend iets van de drugs geweten te hebben. Volgens justitie werd de cocaïne eind december 2015 voor de Suri naamse kust aan boord van een sleepboot gebracht. Op 14 januari was sportvisboot de Zeeland, on danks waarschuwing voor zware storm, om 6 uur 's ochtends ver trokken uit de haven van Neeltje Jans. 's Avonds voeren de twee schepen voor de kust van Knokke naar elkaar en werd, hoewel het toen al spookte op zee, de cocaïne overgeladen op de Zeeland. De pak ketten werden verstopt in een ruimte onder de vloer. Het bootje werd onbestuurbaar toen een span band in de schroef verstrikt raakte. Het viertal had geen andere keus dan de KNRM te hulp te roepen. De vier werden in Knokke aan land ge zet. Het achtergelaten bootje spoelde aan op de Zeeuws-Vlaamse kust. De 25-jarige schipper ging de vol gende ochtend op het strand bij Cadzand poolshoogte nemen. Daar werd hij aangehouden. De verdachten gaven geen enkel commentaar tijdens de zitting. Ze weigerden, met een beroep op hun zwijgrecht, ook maar enige vraag van de rechtbank te beantwoor den. De zitting kende een opmerkelijk begin. Martijn van der Want, raads man van de schipper van de Zee land, toonde zich onaangenaam verrast door een stuk dat pas dins dagmiddag aan het dossier was toegevoegd. Het was een verslag van een heimelijke opname die de politie in maart 2016 had gemaakt toen de partner van de schipper hem bezocht tijdens zijn voorar rest. Onder bepaalde voorwaar den mag de politie dit doen. Volgens de advocaat staan fou ten in de uitgeschreven versie. De rechter had dinsdag opge merkt dat het verslag niet in het dossier zat. De officier van justi- tie heeft het toen te elfder ure naar de rechtbank en de advoca ten gestuurd. Volgens haar was het verslag per ongeluk niet in het dossier opgenomen. Een schijfje met de opnames werd naar de rechtbank gebracht zodat Van der Want en zijn cliënt het gisteren nog konden naluisteren. Vandaag houden de advocaten hun pleidooi. 'Oeh, ik heb er zo'n zin in!' Tim Klumpers lacht van oor tot oor en klapt in zijn handen. Het is woens dagmiddag. Nog een paar uur tot hij op het podium staat. Tim kan niet wachten. Na maanden repeteren speelt hij voor het eerst mee in de musical Ciske de Rat, in het Chassé Theater in Breda. „Al die mensen die naar me kijken! Dat is gewoon heel vet! Dan zien ze wat je kan." Tim speelt Dorus, het vriendje van Ciske. „Ik wilde ook graag Ciske zijn, maar ik ben heel blij met deze rol. Dorus zit in een rolstoel, omdat hij een ziekte heeft. Hij gaat dood in de musical, maar hij doet ook hele lieve dingen. Hij geeft een boek aan Ciske en hij vraagt of Ciske naast hem mag komen zitten in de klas." Tim zingt een solo in de musical. „Ik zing: 'Ik heb een kast vol mooie boeken, een ingelijste kaart, zodat ik op kan zoeken waar Ciske vaart.'" Tim zet moeiteloos een Amsterdams accent op. „Dan moet je met een dikke L praten." Zenuwen? Daar heeft Tim geen last van. „Ik ben alleen maar heel blij op het podium." Hij heeft al wat ervaring op de planken. Zo had hij als 7-jarige al een kleine rol in de musical Billy El liott. „Het verhaal van Ciske de Rat is wel heftig", vindt Tim. „Dorus gaat dood, en Ciskes moeder gaat dood." Hij maakt een the atraal gebaar. „En daarom voelt hij zich zo verdomd alleen. Maar toch is het ook een mooi verhaal, omdat Ciske en Dorus gewoon dikke beste vrienden zijn. Dat zie je aan hun gezicht." De komende maanden treedt Tim nog 23 keer op in theaters in het zuiden van Nederland en in het DeLa- Mar Theater in Amster dam. <1#Oi» It Geldig tot eri met 30-4-2017. Niet van toepassing op maatkostuums. Niet geldig in combinatie met andere acties. DEZE UNIEKE AANBIEDING GELDT ALLEEN VOOR DE BRUIDEGOM, ZIJN VADER EN SCHOONVADER donderdag 16 maart 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 12 Verdachten cokeboot Tegen vier verdachten van de cocaïnesmokkel met sportvis boot de Zeeland werden giste ren straffen tot tien jaar geëist. Het viertal deed er in de recht bank het zwijgen toe. Theo Giele Rotterdam Cornelleke Blok Kapelle FOTO PATRICK VAN DER TOUW O?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47