Altijd tekortschieten Staar je niet blind op je handicap Echt meeleven lastig tijdens drama vol knipogen 7 schudden. „Dat blijft eeuwig aan mij knagen, vrees ik. Maar ik heb wel be sloten zoveel mogelijk van het leven te genieten. Ik heb twee kinderen die ik zo goed mogelijk verzorg, samen met mijn ex die als regisseur begrijpt dat ik niet altijd thuis kan zijn. Ge lukkig in volledige harmonie." De Japanse Hirokazu Kore-Eda (Nobody Knows, Still Walking heeft z'n sporen reeds lang ver diend en valt dan ook regelmatig in de prijzen op vooraanstaande, internationale festivals zoals dat in Cannes. Zijn films hebben een ge heel eigen ritme, droogkomische humor of juist hevig drama en gaan vaak over familiebanden of het gebrek eraan. In After the Storm probeert Ryota, een ooit succesvol auteur, de alimentatie voor zijn ex en zoontje bijeen te sprokkelen als privédetective. Hij is ongelukkig met de situatie. Als hij terugkeert naar z'n ouderlijk huis na het ster ven van zijn vader, treft Ryota er zijn mopperende bejaarde moeder, andere teleurgestelde naasten en vooral zijn eigen tekortkomingen aan. De droogkomische momen ten en geloofwaardige, menselijke personages zijn de kers op de taart in deze film. Vooral de intieme, ui terst huiselijke scènes waarin niet al te veel gebeurt, zijn prachtig en bovendien hartverwarmend. - Marieke Nieuwdorp Gold Als Kenny Wells het ooit flore rende mijnbedrijf van zijn vader heeft overgenomen, blijkt dat het - we spreken jaren 8o - weinig meer waard is. Kenny zit financieel aan de grond wanneer hij als laat ste redmiddel op zoek gaat naar goud. Samen met een mysterieuze wetenschapper (Ramirez) ontdekt hij, na een helse speurtocht in de Indonesische jungle, het gewilde edelmetaal. Terwijl Kenny thuis onderhandelt met investeerders, wroet zijn collega in de helse jun gle verder. Dat succes kapers aan trekt, ontdekt sjacheraar Kenny al snel. Hebben de andere heren, met hun gepoetste schoenen en git zwarte karma's, evenveel recht op de buit? Zonder twijfel is McConaughey als de kalende, te zware en slordig levende Kenny Wells de ster van deze verder langdradige show. Hij rookt, schmiert, zuipt en zijn ny- Mein Blind Date Mit Dem Leben Matthew McConaughey als Kenny Wells, foto the searchers Ion pakken doen pijn aan je ogen. Zijn energieke spel maakt dit avontuurlijke drama vol knipogen het bekijken waard. Want de vele plotwendingen in dit op een Ca nadees schandaal geïnspireerde avontuur zijn dermate vluchtig, dat echt meeleven lastig wordt. - Marieke Nieuwdorp Eindexamenkandidaat Saliya's grootste wens is om op hoog ni veau te werken in het hotelwezen. Niets lijkt een succesvolle toe komst in de weg te zitten, tot de ambitieuze Duitser wordt geveld door een oogziekte die hem bij kans blind maakt. Omdat hij in deze toestand nergens aangeno men wordt als stagiair, besluit hij erover te liegen. Daarna is hij prompt welkom bij de interne op leiding van een vijfsterrenhotel in München. Maar hoe overleef je een chaotische keuken vol scherpe messen? Hoe fabriceer je een cock tail zonder zicht? Hoe maak je ra zendsnel bedden op zonder te struikelen over nachtkastjes? Hoe kan je zo überhaupt perfecte ser vice verlenen? After the Storm Hoofdrolspeler Kostja Ullmann, eerder te zien in A Most Wanted Man (2014), blijkt een charmante keus voor deze feelgoodfilm met een vleugje romantiek en drama. De film, gebaseerd op de memoi res van de werkelijk bestaande Saliya Kahawatte, is toegankelijk en sympathiek. Helaas wordt alles wel ergerlijk emotioneel dicht gesmeerd door de soundtrack. - Marieke Nieuwdorp Volksaard Grabol is inmiddels internationaal een veelgevraagd actrice. Ze speelt mee in de Engelse tv-serie Forti tude, waarvan onlangs het tweede seizoen is opgenomen. Ook stond zij in het theater in Londen. „Dat was mijn engste acteerervaring. Het was heel spannend om op het toneel te staan met Engelse acteurs die veel flamboyanter zijn dan wij Denen. Wij blijven liever aan de zijlijn staan, dat past bij onze volksaard. Maar Britse acteurs pakken altijd hun moment." De agenda van Grabol, die haar interviewafspraken zelf regelt zonder tussenkomst van een ma nager, is de komende maanden overvol. Ze kijkt vooral uit naar haar rol in de nieuwe film van landgenoot Lars von Trier, The House That Jack Built, over een serie moordenaar. „Ik moet vanmiddag mijn kos tuums gaan passen. Over de inhoud mag ik niets zeggen. Dat eist Lars. Ik speel een moe derrol, meer zeg ik niet." donderdag 16 maart 2017 Grabol speelt in The Day Will Come een le rares die niets doet als kinderen worden misbruikt en geterro riseerd. FOTO'S CHERRY PIC KERS FILMDISTRIBUTIE/ HOL LANDSE HOOGTE DRAMA Regie: Hirokazu Kore-Eda Hoofdrollen: Hiroshi Abe, Yöko Maki KOMEDIE DRAMA Regie: Stephen Gaghan Hoofdrollen: Matthew McConaughey, Edgar Ramirez, Bryce Dallas Howard Regie: Mare Rothemund Hoofdrollen: Kostja Ullmann, Jacob Matschenz, Anna Maria Mühe Kun je in de horeca werken als je bijna blind bent? FOTO DUTCH FILMWORKS Ryota (Hiroshi Abe) probeert het als privédetective. fotocinemien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41