'Bietband'The Kik kickt op de sixties 44 5 Van journalist naar schrijver Huiskameroperette Concert voor de kleinsten Louis verlangt naar de rustige, oude tijd HUZARENSTUKJE die zijn zoon niet is? Hoe kijkt de nieuwe vriendin naar het verleden van haar partner? Wat denkt en voelt een zoon die eerst vermoedt en dan weet dat er een mysterie rond hem hangt? Betekende voor de echtgenote die 'misstap' eigenlijk een fundamentele keuze of een zwak moment? En dé centrale vraag natuurlijk: wat GLASTRA VAN LOON betekent liefde eigenlijk in al dat ge doe en gedraai van mensen? Spannend De roman De Passievrucht was zeer succesvol. Het boek raakt herkenbare snaren, maar is vooral ook razend spannend. Bij alle emotie heeft het verhaal echt iets van een whodunit Uiteindelijk willen we allemaal we ten wie dan wél de vader is. (En dat mag hier uiteraard niet verklapt wor den...) Achterafis het antwoord op die vraag misschien een rechte lijn. Maar verder is niets rechtlijnig of zwart-wit in het verhaal. Armin zit bijvoorbeeld vol zinloze vragen. Wat had ze aan? Wat deed ze uit? Was het licht aan? Hij zegt daarover: 'Soms merk ik dat ik opgewonden word als ik over die vragen nadenk. Dan haat ik mezelf.' Die vreemde verwarrende kronkels in een emotio neel gekweld mens, daar draait het verhaal eigenlijk om. De toneelversie kan dat nog heel wat verder uitdie pen. Merseybeat Alles aan The Kik straalt liefde voor de jaren zestig uit; in stijl ge kleed speelt de band Nederlands talige merseybeat. Een muziek genre dat onder andere werd ge speeld door The Beatles. „Er zijn in die tijd zulke bijzondere dingen gebeurd in de popmuziek, daar komt alles uiteindelijk vandaan. Het enthousiasme dat die muziek uitstraalt, de simpelheid die het heeft, terwijl het heel vernuftig in elkaar zit. Ik kan daar echt uren over lullen. Het is altijd mijn mis sie geweest om dat sixtiesgeluid aan een groot publiek aan te bie den. Dat is nu met The Kik be hoorlijk gelukt en daar ben ik ont zettend blij mee", aldus The Kik- voorman Dave von Raven in een eerder interview. leidde ertoe dat ze gevraagd wer den om een seizoen lang de huis band van De Wereld Draait Door te zijn. Later scoorden ze onder an dere met hun eigen versie van In your arms van Chef Special dat door Von Raven is omgezet in Schuilen bij jou. Hoewel de muziek centraal staat tijdens het concert, weten de voor mannen een gezellige sfeer te creë ren door tussendoor hun humor in te zetten. Het voorprogramma wordt de hele tournee verzorgd door The Stangs, een Haagse beatgroep die eveneens de sfeer van de jaren zes tig ademt. Geïnspireerd door het landschap langs de kust ontwik kelden zij een muziekgenre dat ze zelf dune beat noemen. Het is altijd mijn missie geweest om dat sixtiesgeluid aan een groot publiek aan te bieden De vijfkoppige band is een sa menstelling van ex-leden van The Madd, Mark The Spies en The Spades. Voormannen Dave von Raven en Arjan Spies worden on dersteund door Marcel Groenewe- gen (bassist), Ries Doms (drum mer) en Paul Zoontjes (toetsenist). The Kik werd in 2012, een jaar na oprichting, bekend door de aanste kelijke hit Simone van hun debuut album Springlevend. Hun succes Klassiek Instrumenten Komedie donderdag 16 maart 2017 De Passievrucht van Karei Glas tra van Loon kwam in 1999 min of meer uit de lucht vallen. De jong aan een hersentumor ge storven Glastra van Loon was vooral een hardwerkende journa list met vlotte pen. Hij werkte onder andere voor de Nieuwe Revu, Libelle en Margriet en als redacteur en regisseur voor de VPRO (Lopende Zaken). Hij was sociaal ingesteld, een onderzoe ker en een diepgraver. Die vooral heel leesbaar wilde zijn. Juist die kwaliteiten van een journalist heeft hij ook kunnen inzetten voor zijn literaire werk. Die route - van journalist naar schrijver - is een zeldzame, en geeft zijn ver halen nou net dat bijzondere, in voelbare engagement. De Passievrucht, Minitheater Mid delburg, première zaterdag 18 maart, 20.00 uur (verder elk week end t/m 15 april) De Nederlandse 'bietband' The Kik is bezig aan zijn tournee De Twaalf Provinciën. Daarmee vieren de mannen de verschij ning van hun nieuwe album Stad en Land. Janneke Koster The Kik, zaterdag 18 maart, De Spot Middelburg, aanvang 21.00 uur. Dave von Raven The Kik staat zaterdag in De Spot in Middelburg. Het voor programma van de band wordt verzorgd door de Haagse beat groep The Stangs. FOTO ANDREAS TERLAAK De theatergroep van het Echt Antwaarps Teater brengt met een natuurlijk Vlaams accent en een flinke scheut Belgische humor het publiek aan het lachen tijdens het blijspel Louis Nostalgie. In deze komedie speelt acteur en regisseur Ruud de Ridder het personage Louis. Een man die de huidige maatschappij doodvermoeiend vindt en terugverlangt naar de goede, rustige oude tijd. Hij besluit afscheid te nemen van alle moderne technieken en hoopt op deze manier de rust van vroeger te hervin den. Samen met zijn mede acteurs Nicole Laurent, Sven De Ridder, Aron Wade en Ludo De Wit zet hij lachwekkende ta ferelen neer, waaruit blijkt dat terugkeren naar een leven zonder alle technische snufjes lang niet zo eenvoudig is als het lijkt. Morgen, Scheldethea- ter in Terneuzen, 20.00 uur In de huiskamer voorstelling Een hu zarenstukje blaast kunstenaar Steef de Jong het genre ope rette nieuw leven in. De theatervorm zit tussen opera en mu sical in. In de voor stelling geeft hij op eigenzinnige wijze in vulling aan het ver haal van Viktoria und ihr husar. Deze ope rette van Paul Abra ham ging in 1930 in première. De intieme setting van De Jong Tijdens het baby concert van juf Fé- lice en trio Kul staat de interactie met en reactie van baby's op muziek centraal. De muzikanten zitten samen met de klein tjes en hun ouders in een kring. Hierdoor is extra goed zichtbaar wat het rustige klan kenspel doet met het jonge publiek. Een dag na het baby concert kunnen peu ters en kleuters met de muzikanten mee- trommelen en luiste ren in de voorstelling Boeffie Trommelt. Babyconcert: mor gen 15.00 uur Peuter- en kleuter concert: zaterdag, 16.00 uur, Nieuwe Kerk Zierikzee brengt het verhaal van Viktoria dichtbij. Groots en Meesle pend. Een Huzaren stukje. Zaterdag, De Weg wijzer Nw- en St Joosland, 20.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39