is de vader van mijn zoon? Heel veel vrolijks deze week 4 Toneel Wat als je zoon je zoon niet blijkt te zijn? Dan ga je op zoek naar de vader. Die zoektocht maakt Armin van Minderhout in 'De Passievrucht'. Nu ook op het toneel. Jawoord Leoni en Chris wordt nu geconsumeerd Mini Maxi vieren 50-jarig huwelijk ij mensen lijken zo modern, maar we zit ten vol met oergevoelens en oerdrif ten. Voortplanting en nageslacht ho ren daarbij. Die kunnen je leven vol ledig overhoop gooien. In de roman De Passievrucht (1999) van de Neder landse schrijver Karei Glastra van Loon is vaderschap hét thema. Armin Minderhout woont na de dood van zijn vrouw Monika samen met Ellen. Ook zijn zoon Bo woont bij hen. Armin en Ellen hebben als nieuw koppel een kinderwens, maar die blijft helaas onvervuld. Er wor den allerlei onderzoeken gestart. Uit Wat betekent liefde eigenlijk in al dat gedoe en gedraai van mensen? één van die onderzoeken blijkt dat Armin helemaal geen kinderen kan krijgen. Hij heeft het syndroom van Klinefelter en is altijd al onvrucht baar geweest. Dat hij toch een zoon heeft, zorgt voor een schok en roept allerlei vragen op. De belangrijkste is natuurlijk: als Armin de vader niet is, wie is dan de biologische vader van Bo? En wat wil dat zeggen over zijn eerdere huwelijk? Met wie heeft zijn vrouw het destijds gedaan? Ellen was vroeger hartsvriendin van Monika, maar zij zweert van niets te weten. Dan begint de bela den en verbeten zoektocht. Er zijn (helaas) wel een paar kandidaat-va- ders. Armin gaat ze één voor één langs, en dat zijn voor beide partijen geen gemakkelijke ontmoetingen. Confronterend Als eerste bezoekt Armin de ex van Monika, een zekere Robbert. Altijd confronterend om van een ex te ho ren over de seksuele praktijken van de voormalige tortels. En Robbert neemt wat dat betreft geen blad voor de mond. Maar uit alles blijkt wel, dat Monika al heel lang van zijn radar is. Dus hij valt af als eventuele vader. Dan is er nog Niko, een vroegere collega van Monika van reisbureau De Kleine Wereld. Niko is op reis voor de zaak, maar uit de 'iets te vriendelijke' ontmoeting met Niko's vrouw Anke komt Armin wel te we ten dat Niko zijn oudste zoon ook Bo heeft genoemd. Wat hij daarmee moet, weet hij zelf niet goed. Niet dat wij deze 'verdachten' te genkomen in het toneelstuk dat van de roman gemaakt is. In de toneelbe werking die Ignace Cornelissen cre ëerde en die nu gespeeld wordt door het Middelburgs Theater ontmoeten we alleen de protagonisten. Dat wil zeggen: Armin (Izaak Wondergem), Bo (Nick Havermans), Ellen (Ginny Verhage) en Monica (Ellen Jongejan). Dat betekent dat er vooral aandacht is de gevoelens van de hoofdpersonen. En wat zij wel of niet voor elkaar wil len of kunnen betekenen. Hoe kijkt een vader naar zijn zoon, 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Muziektheater Cabaret donderdag 16 maart 2017 Wie Willem Nijssen Na een boek en een film is er nu ook het toneelstuk De Passievrucht. PUBLICITEITSFOTO ESCHATANIHATU Met een Vlaamse komedie, een operette, cabaret en twee zan gers die in hun show hun posi tieve kijk op de wereld delen, bie den de theaters veel vrolijkheid deze week. Daarnaast laten juf Félice en trio Krul de allerklein sten kennismaken met muziek in hun baby- en peuterconcert. Tien haar geleden hoorde Leoni Jansen de Zuid-Afri kaanse zanger Chris Chame leon op een festival. Ze was verbaasd en verbijsterd over zijn stem en liedjes. Hij hoorde haar op hetzelfde festival en viel als een blok voor de manier waarop zij hoofd en hart wist te beroeren. De ontmoeting leidde tot een afspraak in de studio en de opname als duet van Chameleons lied Ja Cesè. Ze maakten ook de afspraak ooit samen op toer te gaan. Dit theaterseizoen is het zover. Het programma zit vol verhalen en vooral liedjes in het Engels, Nederlands en Afrikaans en kreeg de toepasselijke titel Ja Gesé (Ja Gezegd). Een verwij zing naar het begin van de sa menwerking, maar vooral ook naar een positieve kijk op het leven en de wereld. Chris Chameleon is een uitzon derlijk en gevierd testschrijver. Met zijn vier octaven omvat tende stem kan hij zijn liedjes naar hartenlust inkleuren. Leoni Jansen kan uit een groot reper toire putten en heeft een meer subtiele manier van zingen, waarmee ze ontroert. Morgen, dorpshuis Luctor et Emergo, Rilland, 20.00 uur Mini Maxi, ofwel Karei de Rooij en Peter de Jong staan morgen met vermoedelijk hun laatste gezamen lijke show Nu! in de Stadsschouw burg in Middelburg. Oude en nieuwe sketches passeren de revue. De grootmeesters van het muzikale va riété vieren in één moeite door ook hun 50-jarig 'hu welijk' als theater duo. Morgen, Stads schouwburg Mid delburg, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38