r] M 11 a koopavonden tot 21.00 uur! Ijjltil OEfflBOSQDB (SOS® [zmDmz 0% RENTE IN ALLE BOVENSTAANDE FILIALEN IS TEVENS EEN sia\[> sqiiareirM'lVWH r 4» Santander Moslimvrouwen - soennitische, sjiiti- sche, alles door el kaar- maar ookje- zidi en halleluja christenen, krijgen elke week naai les in de Christelijke Gerefor meerde Kerk van Zierikzee. De ideale samenleving op honderd vierkante meter. Ze hadden ook best de activitei tenruimte aan de overkant van de straat kunnen gebruiken. Veel comfortabeler. Maar de bedoeling van dominee Vogel was nou juist om allerlei gezindten die kerk in te krijgen. En op dinsdagochtend lukt dat heel aardig. „Draai eens om. Moooooi! Prach tig! Beeldschoon!" Wie haar crea ties aan Sucdi Mahamud laat zien, kan rekenen op een stapeltje su perlatieven. De Somalische, woon achtig in Zierikzee, was acht jaar geleden de eerste die deelnam aan de naailessen bij de Christelijke Gereformeerde Kerk. „Ik wilde zelf kleren maken, maar vooral wilde ik andere vrouwen ontmoeten. Toen ik hier net was, kende ik nie mand. Ik had een baby en die huilde alleen maar. Ik wilde iets leuks." En dat vond de moslima in de Christelijke Gereformeerde Kerk. „Het maakt mij niet uit waar het is. De vrouwen zijn heel lief en we vieren onze feesten samen. Kerstmis, suikerfeest, wij doen al les samen. Toen mijn vriendin heel erg ziek was, gingen deze vrouwen met mij naar Cornelia. Halima had ALS. Samen verzorgden we haar, tot ze doodging. Ze was pas 29." Als de tranen zijn gedroogd, ver telt coupeuse Ineke Legemaate ver der. „We helpen elkaar, soms bid den we zelfs samen. Ieder op onze eigen manier. Dan zien we hoe Als je dit ziet, vraag je je echt af waarom er zoveel oorlog wordt gevoerd consequent moslims zijn. Ik vouw mijn handen en ik bid, waar ik ook ben, drie keer per dag. Maar zij ma ken er vijf keer een ritueel van. Ze wassen zich van tevoren, ze leggen een schoon kleed neer. Daar kun nen wij nog wat van leren." Sucdi bloost. „Maar ik heb een keer ge zien hoe jullie er op zondag uit zien. Zo mooi, zo sjiek. Daar kun nen wij weer van leren." Naar een dienst is Sucdi nooit geweest. Dat gaat ook niet gebeu ren. „Ik heb mijn geloof. Deze vrouwen vertellen mij over Here Jezus, maar voor ons is hij geen God. Hij was een profeet. Ineke heeft mij een Bijbel gegeven, ik gaf haar een Koran. Zo is het goed." Tien vrouwen zitten rond de ta fel met de grote textielberg. Maar soms zijn het er ook twintig. En soms zelfs nog meer. En ze komen overal vandaan: Syrië, Somalië, Eritrea, Congo, Afghanistan, noem maar op. De wens van dominee Vogel om de deuren open te stellen voor meer mensen dan alleen uit de eigen gemeente, is vervuld. Sejade Zenuni komt uit Kosovo, ze is islamitisch. Ze komt nog geen jaar in de kerk, maar wil er nooit meer weg. Vanwege Wilma, de vrouw die ze oma noemt. „Ik help Sejade", vertelt die. „Ik ga kleren met haar kopen, binnenkort krijgt ze een nieuwe oven. Omdat ik haar lief vind en omdat ik met haar te doen heb. Sejade heeft een oor logstrauma. Dat valt niet mee. Maar wij hebben een klik. Dus toen ze vroeg of ze mij oma mag noemen, zei ik ja. Natuurlijk." Zelf hangt ze geen geloof aan. „Welnee, ik kom uit Dreischor. Daar zijn ze niet zo gelovig. Ik heb er wel gezongen in het Nederlands Hervormde kerkkoor en van huis uit ben ik katholiek. Zelf doe ik he lemaal niets met geloof. Maar ik ken Ineke erg goed en ik wilde haar helpen met het geven van de naai lessen. Ik ben zo blij dat ik dat ge daan heb. Als je dit hier ziet, vraag je je echt af waarom er zo veel oor log wordt gevoerd. Hier ontstaan vriendschappen tussen vrouwen van stammen die elkaar afmaken elders in de wereld. Al die zoge naamde leiders, ze zouden hier in Zierikzee eens moeten komen kij ken. Nadien zou de wereld er dan heel anders uitzien." per maand [normaal 5299,- nu 1999. 3+2 ZITS/ donderdag 16 maart 2017 bergen op zoom wassenaarstraat 45 - centrum stad eindhoven w. van Konijnenburglaan id - woonboulevard De Kade Heerlen In de Cramer 75 Woonboulevard Heerlen middelburg Mortiereboulevard 12 Woonboulevard De Mortlere nieuwegein De Liesboscb 70 oosterhout Beneluxweg 5 - naast McDonalds oss Frankenweg 51 - woonboul. Oss-Oost OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m vrijdag 09.30-21.00 uur 5 KOOPAVONDEN zaterdag 09.30-17.00 uur. zondag gesloten. t~'\ i t^èaÉÉèiA m CONSUMER FINANCE L J CBW-erfeend J Moslima's krijgen naailes in de kerk Wendy Wagenmakers Zierikzee -Wilma den Burger De Christelijke Gereformeerde Kerk in Zierikzee wilde zich meer openstellen voor mensen van buiten de gemeente. Vrouwen van al lerlei gezindten volgen er nu naailes, foto dirk-jan gjeltema Italiaanse design-topper! Leverbaar in een groot aantal bekledingen, erkussens: /oonlandschap Brooklynn amfortabele hoekbank In Stofcategorie 1. Ook leverbaar in afgebeelde Ribcord en verse andere bekledingen en kleuren. Ook los leverbaar en in verschillende maten! Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33