1 zeelandtheaters.nl §1 mooie SGP uit zorgen over huisartsenpost Oude chalets vervangen door nieuwe 7 Juke Joints is beste bluesband Bij Roompot Beach Resort in Kamperland verrijzen in hoog tempo 59 nieuwe vakantiehuisjes. Dat klinkt misschien simpel, maar het is een ware monsterklus. Het gros van de aanwe zige vakantievierders bij Roompot Beach Re sort in Kamperland zit in de ochtendzon te ontbijten of loopt een rondje met de hond. Van die rust is een stukje ver derop weinig te merken. Tussen de chalets en ronkende machines krioelen tientallen gehelmde bouwvakkers door elkaar. Zij hebben er om negen uur 's och tends al een halve werkdag opzit ten. De bouwlieden bevinden zich dan wel op een vakantiepark, uitrusten is ervoor hen niet bij. Roompot Beach Resort heeft zich een monsterklus op de hals gehaald. In drie weken tijd moe ten 59 oude chalets plaatsmaken voor een gelijk aantal nieuwe va kantiewoningen. Eén voordeel: de lodges zijn al klaar op het mo ment dat ze met het convoi ex- ceptionnel in Kamperland arrive ren. Een enorme hijskraan takelt de oude huisjes van hun plek en zet er nieuwe voor terug. Het enige wat er na het plaatsen nog moet gebeuren, is schoonmaken en inrichten. En uiteraard wor den de lodges voorzien van gas, water en licht. De binnenkant van de nieuwe chalets is flink gemoderniseerd. „De toerist van nu wil meer luxe en comfort dan twintig jaar gele den: een goed koffiezetapparaat, fijne bedden en een platte televi sie", legt Roompot-woordvoerder Mare Volleman uit. „Tegelijker tijd moet de accommodatie wel redelijk betaalbaar zijn. Met de nieuwe lodges proberen wij op die wensen in te spelen." De buitenkant is eveneens ge moderniseerd, maar dan vooral op het gebied van duurzaamheid. „De buitenmuren zijn bekleed met kurkplaten die in de zomer koelen en in de winter isoleren", aldus Volleman. De ombouw van de huisjes en de terrasvlonder zijn gemaakt van duurzaam hout. Roompot Beach Resort is niet het enige Roompotpark waar hard wordt gewerkt. De nieuwe eigenaar van Roompot Vakanties, de Franse participatiemaatschap pij PAI Partners, heeft 30 miljoen euro beschikbaar gesteld voor een grootschalige modernisatie van de vakantieparken. Bij het ene park krijgt de horeca een oppep per, bij een ander park worden nieuwe chalets geplaatst. In Kamperland moet alles er over twee weken weer spie en span uitzien, want dan komt de stroom vakantiegangers op gang. Saxofoonensembles ZMS Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl THOLEN De Thoolse SGP-frac- tie maakt zich zorgen over de dienstverlening van de huisart senposten in West-Brabant. Raadslid Chris Koopman heeft schriftelijke vragen gesteld. Inwoners van Tholen zijn voor de huisartsenzorg in avond, nacht en weekend aangewezen op de post in Bergen op Zoom. Het is onzeker of deze in de toe komst altijd open is. De Stich ting Huisartsenposten West- Brabant stelt namelijk dat het ondoenlijk is om de bestaande posten in Bergen op Zoom, Roo sendaal, Etten-Leur en Breda al tijd open te houden. De werk druk voor de huisartsen zou te groot worden. Welke maatregelen exact wor den genomen, wordt later dui delijk, maar in Bergen op Zoom en Roosendaal hebben politici al gezegd het onaanvaardbaar te vinden dat aan de openingstij den van 'hun' post wordt gemor reld. De SGP-fractie in Tholen maakt zich ook zorgen. Als de post in Bergen op Zoom gesloten is, moeten inwoners helemaal naar Roosendaal. De SGP wil onder meer weten of het college ook betrokken is bij de gesprekken over de toe komst van de posten. GOES Bluesformatie The Juke Joints is uitgeroepen tot de beste Bluesband van Nederland in 2016. Het is voor de tweede keer dat de Bevelandse band met deze titel aan de haal gaat. De prijs wordt elk jaar uitgereikt door de Dutch Blues Foundation. Volgens deze organisatie verdient de formatie de Blues Award in de categorie bands, omdat ze zich al ja ren onderscheidt. „Met hun men geling van blues, rock-'n-roll, rockabilly en zydeco zetten The Juke Joints al ruim 32 jaar nationale en internationale podia in vuur en vlam." Afgelopen zondag presenteerde de band nog het akoestische album Crossroads. donderdag 16 maart 2017 GO Vakantie vieren in huis van kurk Ellen Jobse Kamperland Voorjaarsconcert met Rosanre Philippens^s VR17 maart toneel Echt Antwaarps Teater ZA18 maart muziek South African road trip ZA 18 maart muziek Liptease -Jukeboxtheater Scheldetheater Terneuzen 0115 695555 Schouwburg Middelburg 0118 659666 Theater de Mythe Goes 0113 213213 WO 22 maart 14.00 u. (2"1 Peppa Pig DO 16 I VR 17 maart Het Zeeuws Orkest VR 17 maart cabaret variété Mini Maxi ZA 18 maart dans Krisztina de Chatel ZO 19 maart 12.30 u. I foyerconcert DO 23 maart muziek Karin Bloemen Roompot-woordvoerder Mare Volleman: „Toerist wil meer luxe en comfort." fotomarcelledavidse DELTA verbindt KIJK VOOR DE KANALEN OP DELTA.NL/FOXSPORTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31