Nederland-Italië Klaasen heeft 'na vijf of zes legjes' weer last van zijn pols 24 Raymond van Barneveld checkt vanavond voor zijn wedstrijd waar schijnlijk even of er geen deuren in Ahoy op een kier staan. Vorig jaar, tijdens de eerste Premier League avond op het Europese vasteland ooit, tochtte het nogal in de zaal in Rotterdam. Dat lijkt misschien een futiliteit, maar doceert Van Barne veld, hang maar eens een dartbord op in uw tuin. „Dat is killing voor de pijlen. Dan is het ineens verdomd lastig om triple-20 te gooien. Ik hoop dat er nu goed naar wordt ge keken." Om het immense contrast tussen de twee Nederlandse darttoppers te schetsen, volgt nu Michael van Ger- wen over het thema 'tocht'. „Goh, ja, dat was wel lastig. Maar weet je wat het is? Ik denk dan: als ik er last van heb, dan heeft mijn tegenstan der dat ook." Het is het verschil in een noten dop. Van Barneveld is de man die over alles nadenkt, piekert, twijfelt. Een kampioen en publiekslieveling die daardoor ook diepe dalen kent. Exact een jaar geleden maakte hij nog een bijna depressieve indruk op de persconferentie. Van Gerwen is de man die over alles juist zijn schouders ophaalt. Over zo min mogelijk na wenst te denken, be halve die drie pijlen en het bord. En die door al zijn overwinningen in een soort ton met zelfvertrouwen lijkt te zijn gevallen. 14 minuten Het wederzijdse respect tussen de twee tegenpolen is echter groot. En beiden kijken ontzettend uit naar de Premier League-avond van avond in eigen land. Vorig jaar duurde het 47 minuten voordat de bijna 10.000 kaartjes waren uitver kocht, dit jaar 14. Ahoy zal weer oranje kleuren. Van Gerwen: „Dit jaar deden ze het nog eens dunne tjes over. Dat is toch fantastisch. Daar ben ik dankbaar voor." Van Barneveld is de prater, vertelt over het algemeen beeldender dan zijn collega, doorspekt met anekdo tes en voorbeelden. Gisteren al voelde hij zijn lichaam gloeien. „Ik zit vol tintelingen. Ik was een jaar geleden inderdaad heel somber, dacht dat ik het allemaal wel gezien had. Maar wat ik hier toen mee maakte, overtrof mijn stoutste dro men. Dat je de zaal binnenkomt, een klein halfuurtje rijden vanuit huis, en dan zo trots als een pauw bent omdat er 10.000 man Barney Army aan het zingen zijn." De Hagenaar is de pionier in dit land. Staat al 33 jaar aan de top, maar is inmiddels overvleugeld door Van Gerwen. De Brabander won vorig jaar alle belangrijke toernooien en is haast onverslaanbaar als het er écht om gaat. Van Barneveld: „Ik ben soms lichtelijk jaloers op Michael. Ik ben ook een geboren winnaar, wil spraakmakend zijn, maar weet ook dat er een aantal darters op dit mo ment beter zijn dan ik." Van Gerwen wordt dit jaar voor het eerst vader. Van een meisje, ver klapte hij gisteren. Van Barneveld wordt dit jaar voor de tweede maal opa. Zijn dochter is in verwachting. 49 is Van Barneveld nu, maar hij be looft tot zijn 55ste door te gaan, al doet het zo'n pijn de wereld over te vliegen en dan verjaardagen van fa milieleden en vrienden te missen. Kindje Dat gaat Van Gerwen, 27, nu ook meemaken. „Oh ja, maar daar maak ik mij geen zorgen over. Ik zit an ders in elkaar. Er moet brood op de plank komen. Ook voor het kindje dat eraan zit te komen. Dat is toch mooi dat ik daar voor kan zorgen door te doen wat ik leuk vind?" Ooit gaat Van Barneveld lekker pijltjes gooien op demonstratie- toernooien, verlost van de druk en de stress. „Daar ben ik dan Ray mond van Barneveld. Hier ben ik Barney. Soms denk ik: goh, ik had ook wel lekker in de vipruimte wil len zitten. Hoe ik het toch volhoud? Ik vind het toch nog wel veel te leuk. Al draai ik soms meer op de automatische piloot dan dat ik zelf vlieg." Hij is gebrand op een over winning. „Voor al die mooie men sen die een kaartje hebben gekocht, wil ik een mooi resultaat neerzet ten tegen een ijzersterke Gary An derson." Maniakale eerzucht Die maniakale eerzucht is dan toch de overeenkomst tussen de twee. Van Gerwen, op tijd herstelt van zijn rugklachten, herhaalt zijn drive wekelijks. „Ik wil altijd winnen. Presteren. De wereld laten zien dat ik de beste ben." Dat hij nu speelt in eigen land zorgt zelfs bij hem voor meer dan kriebels. „Ik leg een aparte druk op mezelf. Hier speel ik voor de Nederlanders. Maar daar kan ik mee omgaan. Hier word ik alleen maar beter van." Tot ""I Dinsdag 28 maart I 20.45 uur I Amsterdam ArenA Ga naar pzc.nl/oranje „Ik kan steeds vijf of zes legjes vo luit gooien, dan krijg ik weer last van die ontstoken pezen en vallen de pijlen vaak net onder de triple- 20", aldus Jelle Klaasen, die voor het eerst sinds 2009 weer mee mag doen aan de Premier League. „Ik heb al drie keer een spuit in mijn pols gehad, maar dat helpt niet genoeg. Eigenlijk moet ik een tijdje rust nemen, maar dat kan in deze periode niet. Als het over ruim twee maanden nog niet over is, dan gaan ze opere ren. Het herstel zal dan zo'n twee dagen duren, dat is te overzien." Momenteel probeert Klaasen zijn hand te spa ren door niet te trainen van zondag tot woensdag. „Terwijl ik normaal gesproken drie a vier uur per dag train, maar dat moet ik nu niet doen." Desondanks wil Klaasen er alles aan doen om te voorkomen dat hij na negen speelronden een van de twee afvallers is in de Premier League. „Dat is nog mogelijk. Voor mijn gevoel moet ik van de ko mende drie duels er minimaal twee winnen en eentje gelijk spe len om niet af te vallen. Lastig, maar op een goede dag kan ik van iedereen winnen." Mocht het IN AHOY Klaasen niet lukken om de Elimi nation Day te overleven, dan vindt hij dat geen drama. „Dan weet ik wat de voornaamste oorzaak daar voor is." donderdag 16 maart 2017 Pim Bijl Rotterdam A Ze beleven het op geheel eigen wijze, Raymond van Bar neveld en Michael van Gerwen. FOTO VINCENT JANNINK/ROBIN UTRECHT korting per ticket Beleef deze wedstrijd samen met familie en vrienden! Tickets al vanaf 25,- (categorie 4) Jelle Klaasen kampt sinds december met een pols blessure, die hem hin dert bij het darten. Niet vreemd dus dat hij gedeeld laatste staat in de Premier League Darts, die van avond Ahoy aandoet. Max van der Put Rotterdam Programma, vanaf 20.00 uur: James Wade (Eng)-Jelle Klaasen, Peter Wright (Sch)-Dave Chisnall (Eng), Van Barneveld-Gary Anderson (Sch), Kim Huybrechts (Bel)-Adrian Lewis (Eng), Phil Taylor (Eng)-Michael van Gerwen. Stand: 1. Peter Wright (Sch) 6-9 (37-29) 2. Michael van Gerwen 5-8 (33-24) 3. Gary Anderson (Sch) 6-7 (37-31) 4. Phil Taylor (Eng) 6-7 (36-32) 5. James Wade (Eng) 6-6 (36-35) 6. Raymond v. Barneveld 6-6 (32-36) 7. Dave Chisnall (Eng) 7-6 (32-39) 8. Adrian Lewis (Eng) 6-5 (31-33) 9. Kim Huybrechts (Bel) 6-3 (32-39) 10. Jelle Klaasen 6-3 (29-37)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23