Monaco en City maken er wéér spektakel van over Dirk Kuyt hebben TWEAKERS .NET ALLE NIEUWE SMARTPHONES VERGELEKEN WAAR WE MET SMART OP HERBEN GEWACHT 6/ 23 al zal Ajax het zonder Klaassen moeten doen tijd 'vol'. En hij loopt veel, heel veel." Kraakhelder Het gemis is kraakhelder, al kan zo'n wedstrijd als vanavond na tuurlijk ook beslist worden na een geniale individuele actie of een zondagsschot. Hoe het gebeurt zal ze bij Ajax niet zoveel uitmaken. Als het maar gebeurt. Want dan is er dus weer eens kwartfinaleplaats die telt. Eindelijk, mag je wel zeg gen. Veertien jaar geleden plaatste Ajax zich voor het laatst bij de laat ste acht van een Europees toer nooi. Matthijs de Ligt en Justin Kluivert waren toen drie jaar oud. Ronald Koeman was de trainer, onder anderen een piepjonge We sley Sneijder en de ervaren Jari Lit- manen de spelers. Maar het 'nu' telt. Vooral omdat het resultaat van vanavond ook veel gaat bepalen voor de stem ming rond de club. Uitschakeling zal voor veel chagrijn zorgen. Ze ker omdat Bosz in zijn eerste jaar als trainer heel het seizoen al moet toezien hoe rivaal Feyenoord de eredivisie aanvoert. Na twee mis gelopen titels telt in Amsterdam niets minder dan het kampioen schap. Maar vanavond zal de ploeg eerst gezamenlijk moeten opstaan om het gemis van Klaassen te mas keren. AS Monaco en Manchester City be dwelmden de voetballiefhebbers drie weken geleden met een fantas tisch doelpuntrijk schouwspel in Manchester. Gisteren in prinsen- dom Monaco ging het er net zo spectaculair aan toe, al was de uit voering lang eenzijdiger van vorm. Dat werd goed gemaakt in de tweede helft toen de wedstrijd twee keer plots kantelde van per spectief. Vanaf de eerste minuut al begon de thuisclub zonder enige schroom aan het goedmaken van de 5-3 ne derlaag in de heenwedstrijd. Met Benjamin Mendy, een sneltrein van een linksback die eerst belangrijk was bij de openingstreffer en daarna een puntgave assist afle verde aan Fabinho waardoor die 5- 3 opgelopen achterstand uit de heenwedstrijd al binnen een hal fuur was goedgemaakt. Het Franse clubvoetbal schotelde Europa de laatste weken een mag nifiek Paris Saint-Germain voor en een veel scorend Olympique Lyon. Ze oogstten lof, maar echt op de banken dient men te gaan voor AS Monaco. Nu de nog enige overge bleven Franse kwartfinalist in de Champions League. Manchester City was er gisteren lang niet tegen opgewassen. Alsof de ploeg van trainer Pep Guardiola, nummer drie in Engeland, in de heenwedstrijd nog niet genoeg was gewaarschuwd door het Franse Champions League aanvalsgeweld. Konden Sergio Agüero en Leroy Sané zich toen nog kranig weren en zelf scoren. Giste ren kwamen de Engelsen er in de eerste helft totaal niet aan te pas. Andermaal bleek ook City's verde diging kwetsbaar. De weinig bewe gelijke John Stones en Aleksandar Kolarov waren geen partij voor de aanvallers van Monaco. Het herstel kwam er in de tweede helft toen de paradepaardjes van Manchester City ineens weer gin gen rennen en fatsoenlijke Pep Gu- arduola-achtige aanvallen op de mat werden gelegd. Het Stade Louis II werd stil van een treffer twintig minuten voor tijd, toen Leroy Sané het meest alert was op een door keeper Subasic gekeerd schot van Raheem Sterling. Heel Manchester City veerde er van op. Maar een krachtige kopbal van Tiemoue Ba kayoko na een goed genomen vrije trap zorgde uiteindelijk toch nog voor een Franse overwinning. En de eerste keer bovendien dat Pep Guardiola een keer niet de kwartfi nales van de Champions League wist te bereiken. Feyenoord niet vergeten. „Wat ik graag kwijt wil is dat ik het enorm heb gewaardeerd wat mijn medespelers de laatste we ken hebben gedaan in de media", zegt Kuyt. „Die gasten toonden stuk voor stuk zoveel respect en namen het overal voor mij op. Zondag tegen AZ was hij er weer bij vanaf de start. Nu El- jero Elia nog altijd niet topfit lijkt, zou een nieuwe basisplaats tegen sc Heerenveen logisch zijn. „Ik heb op de training al weken extra dingen gedaan om het gevoel te hebben dat ik voldoende arbeid heb geleverd. Dat heb ik nodig." De vreugde-uitbarsting toen hij zondag Tim Krul klopte met een verwoestende uithaal, straalde uit alsof Kuyt zelf het spandoek met 'we zijn niet te stoppen, we blijven nu gaan' in elkaar had geknutseld. „Ik krijg soms het gevoel dat men sen hopen dat wij nog in een heel moeilijke fase gaan belanden Maar dit Feyenoord is stoïcijns. Niets lijkt ons dit seizoen te kunnen ra ken. We spannen nu allemaal sa men, het elftal, de staf, het Legi oen. In de kleedkamer leeft ook echt het idee: waarom - zouden we om ons heen kij - ken? We hebben alles in ei gen hand. Wat Ajax en PSV doen, is voor ons nu bijzaak." tweakers donderdag 16 maart 2017 Davy Klaassen ging vorige week in Kopenhagen nog voorop in de strijd bij Ajax. Wie volgt hem vanavond op? fotoanp AS Monaco toverde een helft lang met de ene na de andere vlot lopende aanval tegen Man chester City, maar leek een matig verlopende tweede helft te moeten bekopen met uitscha keling in de achtste finales van de Champions League. Tiemoue Bakayoko voorkwam dat (3-1). Nik Kok Monaco AS Monaco IQ Manchester City Feest bij Monaco, fotoepa Dirk Kuyt wil voorlopig enkel met zijn voeten spre ken. FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22