Dirk Kuyt wil het niet meer De kwartfinales van de Europa League lonken, 22 Ajax kan vanavond voor het eerst sinds 2003 een Europese kwartfinale halen. Al zal de opdracht zwaar zijn. Want aanjager Davy Klaassen wordt gemist. L Kort Bouhanni wint in Nokere Nacer Bouhanni (foto) heeft met overtui ging de 72ste aflevering van Nokere Koerse gewonnen. De Fransman van Cofidis was in de Belgische koers veruit de sterkste in de sprint. Adam Blythe werd tweede, voor Joeri Stallaert. Coen Vermeltfoort werd zesde en was de beste Nederlander. Beladen duel op 8 juni De voetbalinterland tussen Maleisië en Noord-Korea wordt op 8 juni op neutraal terrein gespeeld. Aanvankelijk stond het kwalificatieduel voor de Azië Cup op 28 maart gepland in de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang. De politieke span ningen tussen beide landen zijn groot na de moord op Kim Jong-nam, de halfbroer van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un. Seizoen voorbij voor Götze Mario Götze komt dit seizoen niet meer aan spelen toe bij Borussia Dortmund. De 24-ja- rige middenvelder herstelt van een stofwis selingsstoornis en kan naar verwachting pas in de zomer de training hervatten. De licha melijke klachten openbaarden zich in fe bruari en sindsdien traint Götze niet meer. FC Oss ontslaat Gesthuizen FC Oss heeft de samenwerking met trainer Francois Gesthuizen per direct beëindigd. Volgens de club uit de Jupiler League is „de wisselwerking en de vertrouwensband tus sen de trainer en de spelersgroep onvol doende gebleken." Gesthuizen was bezig aan zijn eerste seizoen. Hij volgde afgelopen zomer Reinier Robbemond op, die als laat ste was geëindigd. Maandag verloor FC Oss op eigen veld met 7-2 van Cambuur. Dat was de derde nederlaag op rij. UITSLAGEN Arena Kerber Schorsing én doelpunt kan van avond (21.05 uur) ge noeg zijn voor Ajax om de Arena feest te laten I vieren. Bij eliminatie van FC Kopenhagen, dat de eerste wedstrijd met 2-1 won, wachten de kwartfinales van de Europa League. Maar het is juist ook zo'n avond waarbij alles moet kloppen en het gevaar van die taaie Denen als een boos spook boven het stadion hangt. Ajax-trainer Peter Bosz wil vanaf minuut één dat zijn ploeg laat merken: hier, vandaag, in de Arena gaan we het afmaken. Maar de grote vraag is: hoe gaat Ajax dat zónder Davy Klaassen doen. De aanvoerder is bij Ajax zo'n beetje alles in één: aanjager, inspi rator én doelpuntenmaker. Met af stand is hij de meest bepalende spe ler in de selectie. Bijna letterlijk loopt hij overal voorop. Maar van avond zit hij dus in clubkostuum op de tribune omdat hij vorige week in Denemarken een gele kaart kreeg voor protesteren. „Een speler als Davy wil je nooit missen", zegt Bosz. „Maar zeker nu niet omdat hij in vorm is. Zo'n goede fase wil je niet doorbroken zien worden." Om vervolgens het gemis niet te overdrijven. Vermoe delijk is Donny van de Beek de ver vanger van Klaassen. „En we heb ben in de selectie genoeg ervaring om zijn afwezigheid op te vangen." Van nature niet Maar is dat eigenlijk wel zo? Namen wilde Bosz zelf niet noemen. Na tuurlijk zijn daar Lasse Schone en Nick Viergever die al een voetballe ven achter zich hebben. Puur als je kijkt naar het aantal wedstrijden absoluut ervaren, ook in Europees verband. Maar echte aanjagers? Nee, dat zijn zij van nature niet. Hakim i Wat we het meest missen? Zijn drive, hij gaat altijd 'vol'. En hij loopt veel, heel veel Ziyech dan? Na een vormdip heeft hij toch vooral de handen vol aan zichzelf. Ook Kasper Dolberg zal balen van Klaassens afwezigheid. De Deense spits van Ajax heeft een goede connectie met de aanvoerder. Van de buitenspelers Amin Younes en Bertrand Traoré, veel te vaak naar binnen trekkend, hoeft Dol berg dit seizoen niet veel te ver wachten. De spits weet dat Ajax Klaassen in de return zeker zal mis sen. Dolberg: „Zijn drive, hij gaat al- Dirk Kuyt schiet hardop in de lach. Dat de 36-jarige Katwijker heel zijn voetbalcarrière al onder een vergrootglas ligt, dat was toch geen nieuws voor hem? Zeker niet nu hij na de winterstop afhanke lijk lijkt van blessureleed bij zijn medespelers of de gunfactor van trainer Giovanni van Bronckhorst om aan veel speeltijd te komen. Maar de aanvaller weet: als hij fa natiek een warming-up doet, als hij wel of niet enthousiast juicht als de ploeg scoort. Als hij even zijn handen opzij doet als hij na de wissel tegen Sparta de aanvoer dersband naar Karim El Ahmadi brengt. Iedereen heeft er een me ning over. En dat moet stoppen. „Ik heb me voorgenomen om de rest van het seizoen mijn gevoel en hoe ik over mijn eigen situatie denk niet meer te delen met heel Nederland", zegt Kuyt. „Ik focus me de komende twee maanden al leen nog volledig op de prestaties op het veld. Ik train echt keihard en als ik nodig ben, dan zal ik mijn waarde laten zien. Het mag nu niet meer puur over de situatie van Kuyt gaan. Het moet alleen nog over Feyenoord gaan." Natuurlijk, het was Kuyt zelf die, toen hij werd gepasseerd voor de thuiswedstrijd tegen FC Gronin gen, zijn ontevreden gevoel onder woorden bracht. Dat werd een te rugkerend item in de pers. „Ik merk gewoon dat mijn situatie heel veel mensen bezig houdt. Dan is het beter om daar zelf niet meer te veel over te zeggen." „Het is natuurlijk ook een vorm van waardering als mensen het over jou en jouw situatie hebben, dat is gewoon zo. Maar mijn doel is dat jullie schrijven en de mensen op televisie praten over wat Kuyt op het veld laat zien. Dat alles wat er omheen gebeurt geen issue meer is. Maar het klopt wel dat als mensen er veel over praten en veel over schrijven dat iets zegt over wat je als voetballer hebt bereikt." Aanvoerder En zelfs als Kuyt tot half mei nau welijks nog de hoofdrol zou kun nen opeisen, zal het Legioen de handen stuk klappen op het mo ment dat de aanvoerder het bordes op de Coolsingel betreedt. Want het was Kuyt die de lat hoger legde in Rotterdam, die na de beker winst onomwonden aangaf dat het elftal nu de landstitel moest veroveren. Dat is de aanhang van donderdag 16 maart 2017 WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL VOETBAL TENNIS Indian Wells (VSt). Mannen, derde ronde: Djoko- vic (Ser/2) - Del Potro (Arg/31) 7-5 4-6 6-1. Vrou wen, vierde ronde: Wozniacki (Den/13) - Keys (VSt/9) 6-4 6-4, Vesnina (Rus/14) - Kerber (Dui/2) 6-3 6-3. VOETBAL Champions League Atlético Madrid - Bayer Leverkusen nnb AS Monaco - Manchester City nnb Programma Europa League. Vandaag, 19.00 uur: Racing Genk - AA Gent, Besiktas - Olympia- kos, Krasnodar - Celta de Vigo. 21.05 uur: Ajax - FC Kopenhagen, Manchester United - Rostov, AS Roma - Olymp. Lyonnais, Borussia Mönchenglad- bach - Schalke 04, Anderlecht - Apoel Nicosia. Het duel met Kopenhagen is het 500ste officiële duel van Ajax in de Arena. Daarvan won Ajax er 344. FC Ko penhagen is overigens één van de vijf teams die in Europese toer nooien meer dan 1 keer won in de Arena. I Tennisster An- gelique Kerber is in Indian Wells door Elena Vesnina gestuit in de achtste finales. Toch wordt Kerber eerste van de wereld, door een bles sure van Se rena Williams. l ADO Den Haag moet het de komende twee wedstrijden (tegen AZ en Roda JC) doen zonder Tom Beugelsdijk. Het beroep tegen zijn schorsing werd afgewezen. Ajax zoekt leider voor één avond Daniël Dwarswaard Amsterdam Kasper Dolberg (19) Dirk Kuyt kwam twee seizoenen geleden terug naar Feyenoord voor de titel. In de Kuip legde hij de lat hoger dan ooit. Dat hij nu niet altijd meer speelt, daar zwijgt hij over. „Het mag niet meer alleen over Kuyt gaan." Mikos Gouka Rotterdam O Q. (O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21