maar kort in Soestdijk f effeweg nl 21 BUSREIZEN 2017 VERTREK Nu al véél Op school werd ik gepest, want mijn papa had een apart beroep. Stond in de bladen. Dronk een biertje te veel meter van je. Ik moest me be dwingen om niet naar hem toe te rennen." Haastig voegt ze eraan toe dat 'het ook iets heel moois is'. „Een cadeautje voor de fans, ik ben zo benieuwd hoe zij gaan rea geren", zegt ze stralend. Het is dit jaar de vijfde editie van Holland Zingt Hazes. „Mooi dat we hem op een voetstuk willen houden, maar het heeft ook iets verdrietigs, want het liefste had ik hem zelf hier gehad." Roxeanne was n toen haar vader stierf. „Ik ben zo blij dat ik hem nog heb zien optreden. Anders was hij misschien wel een vreemde voor me geweest, dat had ik zo erg gevonden", zegt ze. „Twee jaar voor zijn overlijden kwam mijn vader erachter dat ik een bijzonder meisje was. Gevoe lig. Stil. Teruggetrokken. Ik te kende, maakte muziek en ging la ter zingen. Mijn vader herkende dat. We hebben ons veel in elkaar verdiept. Vriendjes en vriendin netjes had ik niet, mijn vader was mijn beste vriend. Op school werd ik gepest, want mijn papa had een apart beroep. Stond in de bladen. Dronk een biertje te veel. Ik ge bruikte soms zelfs mijn moeders achternaam, maar nu ben ik trots op mijn achternaam. En nu zitten de klasgenoten van vroeger die me gepest hebben in Ziggo Dome tegen iedereen te roe pen dat ze mijn beste vrien din waren. Erg, heel erg is dat, ja." Mede door de vroege dood van haar vader werd Roxe anne Hazes sneller volwas sen. „Mijn broertje en ik heb ben best wat te verduren ge had. Veel mensen weten niet dat ik hem altijd als papa heb gezien en niet als André Hazes. Ik dacht bij concerten weieens: wat veel vrienden heeft mijn vader. Nou, dat viel later vies tegen, hoor." Later verdiepte zij zich in zijn carrière. „Dan begrijp je de tek sten. Zo'n artiest als mijn vader krijgt Nederland nooit meer. Hij is mijn leermeester en zal me altijd blijven inspireren", aldus Roxe anne, die in mei met haar eerste soloalbum komt. „Mijn muziek kun je moeilijk omschrijven. Het is Nederlandstalig, maar met ver schillende invloeden, zoals van The Weeknd, Lady Gaga en Lana Del Rey. Het is een soort levens pop." Roxeanne gaat dit najaar op tournee. De bruiloft staat voor volgend jaar op de agenda. „Hope lijk op een mooie warme dag." Grote liefde Ze zingt een van haar lievelings liedjes, Amor, Amor, Amor. De liefde, daar weet ze alles van, sinds Erik Zwennes in haar leven kwam. „Mijn beste vriend werd mijn grote liefde, mooier kan niet. We zijn nu verloofd, ik draag een ring. Soms word ik wakker en moet ik even kijken of die nog aan mijn vinger zit. Of dat ik heb gedroomd. We wonen sinds kort samen. Kinde ren, ja, zou ik heel leuk vinden, maar ik kom met een album en ga optreden. Iemand zei me laatst: is dit dan wel de juiste timing? Maar wanneer komt het dan wél uit? We leven in een tijd dat iedereen het altijd druk heeft." Eerst telt Holland Zingt Hazes, waar ze in Ziggo Dome samen met Jeroen van der Boom en broer André gastheer en -vrouw is van het evenement. Het is bekend dat broer en zus Hazes al een tijdje niet on speaking terms zijn. Roxe anne heeft zelfs het zoontje van André niet gezien. „Dat doet pijn, maar er is geen ruzie of zo. We zit ten niet met elkaar in één kleed kamer, maar we zullen elkaar wel zien en spreken, ja. Ik ga hem niet negeren en ik zou het vervelend vinden als hij dat andersom wel zou doen. We zijn volwassen en professioneel genoeg om de men sen een mooi feestje te geven. Daar gaat het om." Het evenement Empeiria wordt voor de Chinese pianist Lang Lang even wennen: hij mag maar een uurtje spelen. De ster deelt de bühne met een artiest als Di-rectzanger Marcel: „Ik neem nu voor het eerst zangles." muziek op een festivalmanier te brengen. Klassiek is vaak de bron voor zoveel verschil lende stromingen, maar ei genlijk kun je alleen terecht op Radio 4 als je het wilt be luisteren." Waanzinnig Hij gaat de beroemde aria Nes- sun Dorma zingen, uit Puc cini's opera Turandot. Heel wat anders dan de rock die hij normaal zingt. „Ik zag een filmpje van Pavarotti waarin hij dit zingt. Man, wat een baas. Of Aretha Franklin, die dit nummer in 1998 bij de Grammy's zong toen Pava rotti onverhoopt moest afzeg gen. Waan-zin-nig. Mensen kunnen je bestempelen als een soort zanger, maar ik vind het leuk om al die hoekjes van mijn klankkast te ontdek ken." Dat betekent ook dat hij in vliegende vaart is begonnen met zangles. „Ik wilde dat nooit, ik was bang dat het ka rakter van mijn stem werd veranderd. Maar nu ik een paar lessen heb gehad, zie ik hoe handig die techniek kan zijn. Klassiek is een heel an dere manier van zingen, met je mond meer open bijvoor beeld om zoveel mogelijk vo lume te maken. Ik heb live in de shows met Di-rect soms wat moeite met dingen, maar nu ik leer hoe ik mijn kaak ontspan is dat ook verhol pen", zegt hij. „Ik zal geen operazanger worden, maar ik wil er wel van proeven." Lang Lang stond boven aan het verlanglijstje van de organisatoren van Empeiria. Maar hoe strik je een befaamd klassiek pia nist met een Grammy-nomi- natie op zak, die ooit door Time Magazine werd uitge roepen tot een van de honderd meest in vloedrijke mensen ter wereld? Orga nisator André de Raafflacht. „Dat was vrij snel ge regeld." Toch was er meer nodig dan een telefoontje. Nog voor Empeiria afgelopen sep tember de eerste editie be leefde, klopte De Raaff al aan bij het management. „De agenda's lopen in de klassieke muziek nog verder voor dan in de rest van de muziekwe reld." Zijn enthousiaste verhaal over klassieke muziek gelar deerd met een lichtshow om de boel voor een breed pu bliek aantrekkelijk te maken - dat zagen de Chinezen wel zitten. „En toen we een paar maanden terug beelden kon den laten zien van zijn collega Ludovico Einaudi in de tui nen van Soestdijk afgelopen september, was hij over tuigd", zegt De Raaff. Al moet Lang Lang wel nog even wennen aan het feit dat hij niet ongebreideld drie uur kan concerteren. Hij is 'slechts' de headliner van het evenement op 2 september en krijgt dus een uur van het to tale programma. „Dat is hij niet gewend. We willen ook graag dat hij stukken speelt die het publiek herkent of zelfs kent, bijvoorbeeld uit films. De zwaarste en moei lijkste klassieke werken zal achterwege laten. Daar zijn we nog met hem over bezig", legt De Raaff uit. „Nog zoiets: hij speelt deels met het Ra dio Filharmo nisch Orkest. Wij hebben een uitste kende dirigent in de arm genomen, maar hij wil alleen samenwer ken met iemand die hij kent. En laat hij onze dirigent nou niet kennen. Maar we komen er wel uit." De spotlights deelt Lang Lang met andere (klassieke) artiesten. Vreemde eend in de bijt: zanger Marcel Veenen- daal van Di-rect. „Ik vond het een leuk idee om klassieke Ik word geen operazanger, maar ik wil er wel van proeven GARANTIE! www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 J- GEEN verplichte aanbetaling! Opstappen bij u in de buurt! donderdag 16 maart 2017 Lang Lang „Hij is mijn leermeester", zegt Roxeanne Hazes over haar vader. FOTO'S ANP, FERDY DAM- A De eerste editie van Empeiria bij Paleis Soestdijk in september trok al veel publiek. FOTO'S EPA/MARCEL WAGENAAR 44 —Roxeanne Hazes Holland Zingt Hazes, Ziggo Dome 17,18,23, 24 en 25 maart Marlies van Leeuwen Marcel Veenendaal van Di-rect VERTREKGARANTIE Voordeel tot wel 30, Stedentrip Berlijn 3/4/5 daagse busreis Diverse vertrekdata Valkenburg, Maastricht en Belgische Ardennen Canterbury en Kent 5 daagse busreis 5 daagse busreis Vertrek o.a.: 17 apr, 15 mei, 19 jun Vertrek o.a.: 17 apr, 19 jun, 31 jul Singlereis Dolomieten 8 daagse busreis Vertrek o.a.: 22 apr, 12 mei, 2 jun Rondreis Griekenland 15 daagse busreis Vertrek:! mei, 19 jun, 28 aug, 25 sep Alle fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20