W 17 Busvakanties 2017 maaskant Maakt er meer vakantie van. maaskantreizen.nl deren hebben daar last van. In het voorstel van Trump mogen verze keraars deze groep - relatief ziek en zwak - vijf keer meer in rekening brengen dan jongeren. Nu is dat nog drie keer. Ondertussen wordt de financie ring voor Medicaid, een extra zorg voor de armste Amerikanen, ook nog eens beperkt. Farmaceuten, verzekeraars, fabrikanten van me dische apparatuur en huishoudens met hoge inkomens betaalden ex tra belasting om Medicaid te bekos tigen. Dat geld houden ze nu dus in hun zak. Bijkomend voordeel, aldus de Republikeinse vrije marktden- kers: als een overheid zich minder mengt in de zorgmarkt, zal de con currentie toenemen. En dat leidt - volgens dezelfde theorie - tot lagere prijzen en betere kwaliteit. Niemand is straks nog verplicht om een verzekering af te sluiten. Nu geldt: wie verzaakt, krijgt een extra hoge belastingaanslag. Dat zit veel Amerikanen dwars - ze zijn an ders dan Nederlanders niet gewend om zich verplicht te verzekeren, en betalen in Obama's stelsel soms de hoofdprijs voor schamele dekking. Wie straks besluit zonder zorgver zekering door het leven te gaan, zal wel 30 procent meer betalen als hij of zij later alsnog een polis wil. Maar dat is niet genoeg om jonge, gezonde mensen ertoe te zetten een deel van hun inkomen te beste den aan een zorgverzekering, vreest onder meer James Capretta van het rechtse American Enterprise Insti tute. Hij spreekt van een 'sterke prikkel om niet in te schrijven tot ze medische klachten hebben, en uit te schrijven zodra die zijn opge lost'. Onder de 24 miljoen extra on- verzekerden zullen dus mensen zijn die zelf vinden dat ze prima zonder kunnen. Verzekeraars blij ven met relatief veel oudere, min der fitte klanten zitten, wat de pre mies opdrijft en een verzekering onbetaalbaar maakt voor mensen als voorbeeld-Amerikaan Joe. Zekerheid Jongeren profiteren: in het reken voorbeeld zou een 21-jarige met hetzelfde inkomen als senior Joe nog maar 1450 dollar betalen. „Maar over het geheel genomen gaat dit betekenen dat veel mensen met lagere inkomens financiële ze kerheid en toegang tot gezond heidszorg moeten inleveren. Dat is een stap in de verkeerde richting", oordeelt Matt Fiedler, zorgeco- noom van instituut Brookings. Los van de gevolgen voor de zorg levert het afschaffen van Obama care de schatkist wel een groot voordeel op: het begrotingstekort slinkt met 337 miljard dollar. „Ja, minder mensen dekking bieden is een effectieve manier om minder uit te geven", schampert Fiedler. Aan de astronomische prijzen van zorg en medicijnen in de VS doet de wet ondertussen niets. Het is zelfs goed denkbaar dat de kos ten alleen maar stijgen als meer pa tiënten onverzekerd zijn. Ziekenhuizen vrezen dat meer mensen pas een arts opzoeken als ze in grote nood zijn en dure zorg nodig hebben, en vervolgens de re kening niet betalen. „Dat betekent dat we zouden moeten bezuinigen", zei Bill Bur- man, CEO van het ziekenhuis in Denver tegen persbureau AP. „Dat dringt vooruitgang terug en doet paradoxaal genoeg de kosten van zorg stijgen, omdat meer zorg wordt verleend waar het niet hoort: op de eerste hulp." reizen De pracht van Leipzig, Dresden en Weimar Balkanrondreis Bulgarije Kopenhagen en Malmö Lourdes via Nevers Gastvrij Ierland donderdag 16 maart 2017 miljoen Amerikanen zullen in 2026 hun zorgverzekering kwijt zijn als de plannen doorgaan. miljard dollar levert het afschaf fen van Obamacare de Ameri kaanse schatkist op. Demonstranten in diverse Amerikaanse steden maken duidelijk wat ze vinden van Trumps voorgenomen intrekking van Obama care. FOTO GETTY Maaskant Reizen organiseert al ruim 50 jaar busvakanties, excursie- en 4ww v# rondreizen. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. «SE. se»* Vraag de gratis brochure aan info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 9 april, 7,21 mei 4,18 juni, 30 juli e.a, 5-daagse stedenreis vanaf 249 Per Comfort-Class touringcar met o.a. gidsen in Weimar, Dresden en Leipzig, Inclusief half- pension. Vertrek: 6 mei, 3 juni, 22 juli, 2,30 september 12-daagse rondreis vanaf 699 Per Comfort-Class touringcar naar o.a. Sibiu, Belgrado. Sofia, Plovdiv. Varna, Boekarest en gehele rondreis op basis van half-pension. Vertrek: 5-daagse stedenreis vanaf 399 Per Comfort-Class touringcar met o.a. stads wandeling Kopenhagen en stadstour Malmö. Inclusief 3x half-pension. Vertrek: 27 april, 25 mei, 15 juni, 6 juli e.a. 4,18 juni, 2,23 juli, 6,27 augustus e.a, 7-daagse excursiereis vanaf 399 Per Comfort-Class touringcar met o.a. stads wandeling, Internationale Mis Middagtocht Pyreneeën! Inclusief vol-pension in Lourdes. Vertrek: 13,23 april, 7,21 mei, Vertrek: 4,25 mei, 8,22 juni, 6,20 juli e.a. 10-daagse rondreis vanaf 699 Per Comfort-Class touringcar met o.a. Dublin, Cliffs of Moher, Dingle, Killarney Ring of Kerry! Prachtig verblijf in Templeglantine. Inclusief half-pension.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16