1 'Duits plan voor tol straks van de baan' Ook voor wie het beste voor weinig wil! 1 Bsr I Q 019 17,- Huawei P9 Lite hollands nieuwe. 13 rO: Ik had de makke lijkste - 7 week in mijn carrière Het was alsof ik in de hel was beland De man deelde onlangs zijn erva ringen op Twitter en daar werden zijn berichten al snel gedeeld. Zijn baas bij een uitzendbureau klaagde altijd over het feit dat Nicole te traag werkte met cliënten, die ze helpt met hun cv. Schneider ging ervan uit dat het kwam doordat hij meer ervaring had. Maar toen hij op een dag per ongeluk een mail ver stuurde met haar naam eronder - de twee deelden een inbox - was hij geschokt door het antwoord dat te rugkwam. Dat was ronduit onbe leefd, afwijzend en de man ne geerde botweg de vragen die hij hem stelde. Neerbuigend Toen hij ontdekte wat er aan de hand was en hij weer mails stuurde uit zijn eigen naam, veranderde de toon van het gesprek. „Die werd ineens heel positief, de man dankte me voor de suggesties die ik deed, antwoordde onmiddellijk op vra gen en zei dat die bijzonder goed waren", vertelt hij. Na dat incident besloten de colle ga's tot een experiment. Twee we ken lang wisselden ze van e-mail. En voor Schneider viel dat lelijk te gen, schrijft hij zelf. „Het was alsof ik in de hel was beland. Alles wat ik zei of voorstelde, werd in twijfel ge trokken. Cliënten waar ik nooit last mee had gehad, waren opeens neerbuigend. Eentje vroeg zelfs of ik nog single was." Nicole had daarentegen 'de mak kelijkste week van haar carrière', want iedereen respecteerde haar zonder dat ze dat moest afdwingen. Bijzonder hoogleraar Saskia Keu zenkamp van de VU Amsterdam is niet verbaasd over de uitkomst van het experiment. „Vooroordelen en stereotypes over vrouwen zitten onbewust in ons hoofd", zegt de hoogleraar Participatie en effectivi teit. „De meeste mensen willen he lemaal geen onderscheid maken tussen man en vrouw. Maar dat ge beurt wél. Het zit ingebakken in onze samenleving. Zeker bij een eerste contact en een eerste indruk gaan wij af op de vooroordelen die in ons hoofd zitten. Bij een collega die naast je zit en die je dus al kent, speelt dat niet meer." Keuzenkamp noemt het klas sieke voorbeeld van de enige vrouw in een vergaderzaal, omringd door alleen maar mannen. „Die vrouw moet de secretaresse wel zijn, is de heersende gedachte. Het komt nog steeds voor dat zo'n vrouw wordt gevraagd om koffie in te schenken. Terwijl zij misschien wel de voor zitter van de raad van bestuur is." Zelf ervaart Keuzenkamp ook dat ze anders wordt bejegend: als hoog leraar krijgt ze regelmatig mail en post waarin ze 'de heer Keuzen kamp' wordt genoemd. „Het beeld is toch dat een hoogleraar een man moet zijn. Dat beeld zit dus in het hoofd van mensen." Ontkennen Ze vindt het niet vreemd dat de baas van Martin R. Schneider wei gert te geloven dat hij anders werd benaderd dan zijn vrouwelijke col lega. „Mensen willen vrouwen en mannen gelijk behandelen. Ze den ken ook dat ze dat doen. Als iemand dan zegt dat het anders ligt, klopt hun zelfbeeld niet meer. Mensen verzetten zich daartegen en ont kennen dat er een probleem is." Joke Storm (70) uit Bergen op Zoom herkent dat als geen ander. „Op mijn 23ste was ik raadslid en werd ik aangerand door een collega. Ook later in mijn carrière kreeg ik de nodige seksuele toespelingen. Bij die mannen zat altijd zoiets van: je moet als vrouw niet de baas spelen, wij zijn de baas. Ze wilden me klein maken." Volgens Storm, die over haar er varingen het boek De duit en de fluit schreef, is er de laatste jaren niet veel verbeterd voor werkende vrou wen. „Als vrouw krijg je nog altijd sneller commentaar op je uiterlijk en je kledingkeuze dan mannen. Dat is kwetsend en onnodig." „Technisch gezien is het maar een signaal. Maar er is nu zoveel verzet dat we het onderwerp na de Duitse verkiezingen in september helemaal niet meer terug zien. Let maar op", zegt europarlementa riër Wim van de Camp (CDA). De ANWB - fel tegenstander van de tol - durft nog niet te jui chen. „Of het plan straks van de baan is, zien we pas na de verkie zingen. Maar dit is een overweldi gende meerderheid die tegen stemt", zegt woordvoerder Ad Vonk. „Een belangrijk signaal." Het duurt minstens nog tot 2020 voordat Nederlandse autorij ders tol moeten betalen als zij op de Duitse Autobahn willen rijden. Als het doorgaat, tenminste. Vol gens het Europees Parlement is de tolheffing discriminerend. Een deel van de Duitse bevolking krijgt straks de tolheffing gecom penseerd via kortingen op de we genbelasting, naarmate een auto milieuvriendelijker is. Voor bui tenlanders geldt dat niet. „En dat mag niet. De Europese Commissie moet dus de bezwaarprocedure tegen de tolheffing weer opstar ten", zegt Van de Camp. Buurlanden Nederland en Oos tenrijk zijn razend over de invoe ring van de tolheffing en dreigen het plan aan het Hof van Justitie voor te leggen. Van de Camp: „En dan is er in Duitsland zelf ook nog Je zal zien: door dit gezeik is dit plan na Duitse verkiezingen helemaal van tafel veel verzet omdat de opbrengsten lager uitpakken dan gedacht. Je zal zien dat vanwege al dit gezeik het plan straks na de Duitse verkie zingen helemaal van tafel is." De parlementariërs vrezen ne gatieve gevolgen voor de grensre gio's als de tolheffing wél door zou gaan. „Mensen verplaatsen zich daar intensief over de grens om te wonen en te werken. Het voorstel is strijdig met het idee van een Europese interne markt", zegt CDA'er Jeroen Lenaers. mjrtÖtiaL 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND hollandsnieuwe.nl/pzc donderdag 16 maart 2017 E-mail eens als vrouw, je weet niet wat je overkomt u t.-'fdj'ï -if i Nicole Pieri Martin R. Schneider De Amerikaanse journalist Mar tin R. Schneider wisselde bij wijze van experiment stiekem van e-mail met zijn vrouwelijke collega Nicole Pieri. Hij geloofde zijn ogen niet toen hij zag wat er allemaal in zijn mailbox kwam als hij anderen iets voorstelde of vroeg. Peter Winterman Amsterdam Het Europees Parlement heeft zich met 510 tegen 126 stem men gekeerd tegen invoering van de Duitse tolwegen. Victor Schildkamp Brussel/Rotterdam —Wim van de Camp, CDA w*>" 8* LIEVER SIM ONLY? 1000 MB/MIN/SMS VOOR MAAR 8,- Voor wie niet te veel wil betalen en toch het beste wil is er hollandsnieuwe. Kies ook het beste voor weinig met bijvoorbeeld de Huawei P9 Lite. Deze premium smartphone met metalen behuizing, vingerafdrukscanner en 13 megapixel camera is er nu voor een budget prijs. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 17,- per maand. Let op! Geld lenen kost geld Totale toestelkosten Eenmalige betaling Totaal kredietbedrag Termijnbedrag Duur overeenkomst Debetrentevoet JKP 216 0 216 9 24 mnd 0% Deze tabel bevat een voorbeeld van een telefoonkrediet en de prijs die je hiervoor per maand betaalt. Het telefoonkrediet is een aflopend goederenkrediet van Vodafone Financial Services B.V. Vodafone Libertel B.V. treedt op als verbonden bemiddelaar voor Vodafone Financial Services en bemiddelt uitsluitend voor Vodafone Financial Services. Vodafone Financial Services en Vodafone Libertel geven geen advies over het telefoonkrediet. Je dient zelf te bepalen of het telefoonkrediet aansluit bij jouw persoonlijke omstandigheden. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Deze actie is geldig tot en met 31 maart 2017.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 12