io: 9 VANDAAG 1 1 4 4E 4E 4 7, 7 10: 101 10) 10) 10) Christen Unie GROEN LINKS Forum voor democratie woensdag 15 maart 2017 Strafrechtketen versterken, maar ook radicalisering in de wijken voor komen. 200 mil joen voor extra wijkagenten. 200 miljoen voor veiligheid, vooral tegen cyberaanval- len. Investeren in voldoende speci ale eenheden bij terreurdreiging. SGP O---.' HÜ tsSJ A Betere samen- I werking veilig heidsdiensten, po litie en justitie in Europa, meer wijk agenten. 900 mil joen investeren. Heropening van politiebureaus, investeren in wijk agenten en dieren- politie. Betere be scherming privacy burgers. Versterking inlichtingen diensten en aan pak jihadisten. Pre ventief optreden tegen voorberei ders aanslagen. A1 miljard naar po litie, leger en ma rechaussee inzet ten. Enkelband voor verdachten, salafistische orga nisaties bestrijden. Actieplan tegen I extreemrechts geweld, de AIVD onderschat dit ver schijnsel. Bezuini ging van 400 mil joen op veiligheid. A Herinvoeren grenscontroles. Hogere salarissen voor agenten, ook voorrang bij toewij zen huurhuizen aan hen. 2Structureel 2 miljard investe ren in de krijgs macht. NAVO- norm halen is het doel voor volgende kabinetsperiode. 2Geen bezuini ging of investe ring. NAVO-norm wordt niet gehaald. Meer samenwer king met andere Europese landen. 2Forse investe ring in defensie, tot 3 miljard in 2021. Toch is dat niet voldoende om de NAVO-norm te halen. 2Stop aankoop JSF, modernise ring F-16-vloot. Geen steun NAVO- gevechtsmissies en terugtrekking uit Syrië en Mali. 2 Geen extra geld naar het leger, dus de NAVO- norm komt niet in zicht. Meer blij vende waardering voor veteranen. 25 miljard naar defensie om aan de NAVO- norm te voldoen. Hoger salaris mili tairen, dienstplicht, drones kopen. 2 Geen extra geld naar het leger. Ministerie van Vrede en Weder opbouw in plaats van Defensie. Af zien van JSF. 2Miljarden meer naar krijgs macht om te vol doen aan NAVO- norm. Een oud-mi litair moet minister van Defensie zijn. 3Verlaging kos ten van arbeid door twee schijven inkomstenbelas ting: 35 pet bij in komen tot 70.000, 49 pet daarboven. 3Belastingen op vlees, vis en verpakkingen. Be drijven en mensen met hoge inko mens gaan meer belasting betalen. 3 Een sociale vlaktaks: één laag basistarief plus toptarief voor topinkomens. Min der belasting voor eenverdieners. 3 Milieuschade lijke subsidies afschaffen. Nulta rief duurzame pro ducten, hoog tarief voor schadelijke. Vliegtaks terug. 3AOW omhoog, belastingver lichting voor ge pensioneerden. Schenken belas tingvrij maken, erf recht afschaffen. 3 Inkomstenbe lasting 25 pet, belastingvrije voet 10.000 euro. Btw 15 pet. Lagere ac cijns op tabak, benzine en alcohol. 35 miljard euro meer belasting voor gezinnen, 3,8 voor bedrijven. Heffing op salaris boven 150.000 euro. 3Geen belasting op de eerste 20.000 euro, daar boven tarieven om laag. Kinderbijslag na tweede kind stoppen. Eigen risico naar 285 euro. Tussen zorg in ver pleeghuis en zorg thuis moet geen verschil zijn. 4 Afschaffing eigen risico, premie zorgverze kering lager. Oude ren mogen zelf kie zen voor thuishulp of zorgcentrum. Eigen risico "naar 285 euro. Eenzaamheid ou deren bestrijden via maatschappe lijke en religieuze organisaties. 4Invoering Natio naal Zorgfonds en eigen risico af schaffen. Thuis- en ouderenzorg kleinschalig regio naal organiseren. Eigen risico af- hschaffen. Ver zorgingshuizen openhouden en uitbreiden. Basis pakket thuiszorg invoeren. 4 Eigen risico 50 euro lager, zorgpremie ook. Basispakket zelf samenstellen, hoger salaris per soneel in zorg. Eigen risico af schaffen. Mini maal twee gekwali ficeerde zorgme- dewerkers op acht bewoners overdag en 's avonds. 4 Eigen risico naar 200 euro. Thuiszorg in iedere gemeente het zelfde. Winst ver zekeraars mag al leen naar de zorg. 5Mensen in vaste dienst nemen wordt voordeliger. Het tweede tijde lijke contract moet halfjaar langer duren dan eerste. 5Investeren in banen in pu blieke sector: on derwijs, zorg en politie. Meerjarige arbeidscontracten mogelijk maken. 5 Lasten en ri sico's van vaste werknemers klei ner maken. Meer jarige contracten mogelijk maken. 5Kortere werk weken, projec ten voor jongeren zonder baan. Pen sioen- en verzeke ringsregelingen voor zzp'ers. 5 Sociale lasten voor werkge vers beperken. Maximale doorbe taling zieke werk nemers naar acht weken. 5Deze 'banen- kampioen' wil een miljoen extra banen creëren. In koopkracht gaan werkenden er op vooruit bij de partij. 5Sociaal vangnet voor werkne mers zonder vast contract, zoals ver plichte verzekering voor arbeidsonge schiktheid zzp'ers. 5Al het werk in Nederland moet worden uitgevoerd onder dezelfde voorwaarden en tegen ons mini mumloon. 6Opvang vluch telingen in de regio. Christenen of LHBT'ers moe ten ook op uitnodi ging naar ons land kunnen komen. 6Taalles, een wo ning en kans op werk voor vluchte lingen. Europese afspraken over verdeling over de lidstaten. 6Komst vluchte lingen voorko men door betere situatie in land van herkomst, eventu ele opvang hier in kleine centra. 6 Kleinschalige opvang van vluchtelingen, geen uitzetting bij vervolging elders. Binnen twee jaar uitsluitsel. 6 Beperkt aantal vluchtelingen opnemen en ver delen over Europa. Voorlichting in het buitenland, meer controle aan grens. 6 Australisch model: alleen toelating immi granten die 'eco nomische verrij king zijn'. Geen op vang vluchtelingen. 6Meer vluchtelin gen opnemen, rechtvaardige spreiding binnen ons land en Eu ropa. EU-afspra- ken over instroom. 6ledereen moet op termijn terug naar land van her komst. Invoering green card voor tij delijke arbeidsmi granten. /Nieuwbouw woningen moe ten klimaatneutraal gebouwd worden. Meer windenergie parken. De kolencentra les sluiten, langs de snelweg komen windmolens. Be drijven moeten be talen voor hun C02-uitstoot. Inzetten op energiebespa ring, want energie die je niet gebruikt, hoefje niet op te wekken. In 2040 is Ne derland C02- neutraal en wordt er geen fossiele brandstof meer gebruikt. Kernenergie af schaffen. Be sparende maatre gelen moeten wor den gestimuleerd en desnoods afge dwongen. T Geen windmo lens subsidië ren. Streven naar meer rendabele, duurzame energie. 7Alle kern- en ko lencentrales dicht. Meer ener gie van zon en wind. De economie duurzaam omvor men. "y Hergebruik van I plastic als grondstof stimule ren, gebruik van statiegeld waar mogelijk. 8Gemeenten, de markt en pensi oenfondsen moe ten tienduizenden huizen bouwen met huur van 710 tot 1.000 euro. 8Meer huurwo ningen voor de lage- en middenin komens. Daarvoor moet een investe ringsfonds worden opgezet. 8Particuliere in vesteerders sti muleren om huur woningen voor middeninkomens te bouwen. 8De verhuur dersheffing wordt afgeschaft. Strenger optreden tegen huisjesmel kers. 8Nationaal pro gramma om het tekort aan huurwo ningen weg te wer ken. Tegen de ver huurdersheffing. 8De verhuur dersheffing ver lagen met 100 mil joen euro. 8 Leegstaand kantoorpanden omvormen tot woonruimtes voor sociale huur, oude ren, starters en asielzoekers. 8 Geen standpunt over huur woningen. 9300 miljoen euro voor inten sief coachen van docenten. A KA Alleen een kilometer heffing voor vrachtverkeer 9Klassen in twee stappen ver kleinen: eerst naar 29 leerlingen en binnen zes jaar naar 23 leerlingen. Hiervoor jaarlijks 400 miljoen extra. 9Geen plannen om de klassen grootte aan te pas sen. 9Het aantal leer lingen per klas wordt verkleind. Onderwijs naar het Finse model, waar bij alle docenten universitair ge schoold zijn. 9In het basison derwijs moeten de klassen kleiner worden en het aantal lesuren voor docenten moet omlaag. 9Kleinere klas sen. De kwali teit van het onder wijs en het salaris van leerkrachten moeten omhoog. 9 Klassengrootte van maximaal 25 leerlingen op zowel de basis school als in het voortgezet onder wijs. 9Kleinere klas sen. Basison derwijs naar Fins model met meer ruimte voor crea tieve vakken en persoonlijke ont wikkeling. Kilometerhef fing voor per sonenauto's en vrachtwagens, waarmee de partij de files wil oplos sen. Lastenver zwaring via belas ting compenseren. Geen reke ningrijden in voeren, maar ver keersknelpunten aanpakken door het infrastructuur fonds te verlengen tot 2030. )Er komt een kilometerhef fing die rekening houdt met het tijd stip en plaats van autoverkeer. Vrachtwa genchauf feurs moeten tol betalen. Rekeningrij den is 'een straf voor werkend Nederland'. Tegen dus. Meer en bre dere wegen, met overal 130 kilome ter per uur als snelheidslimiet. Gebruik van openbaar vervoer stimuleren. )Op termijn moet er een vorm van rekening rijden komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9