PvdA D66 2 4: 6 7 7 7, 10: 10! 10! 10! 10; 8 Stemwijzer verkiezingen 7K< inh PVV 1. VEILIGHEID Hoe bestrijdt de partij terreur? 2. DEFENSIE Investeert de partij in het leger? 3. GELD Gaan de belastingen omhoog? 4. ZORG Wat gebeurt er met de ouderen-zorg en het eigen risico? 5. WERK Hoe komen er meer vaste banen? 6. IMMIGRATIE Wat is de oplossing voor het vluchtelingen probleem? 7. KLIMAAT Hoe pakt de partij de klimaatverandering aan? n"< Or l di 8. WONEN Hoe komen er meer betaalbare huurwoningen? 9. ONDERWIJS Komen er kleinere klassen? 10. VERKEER Moeten automobilisten gaan rekeningrijden? IUf woensdag 15 maart 2017 ILLUSTRATIES FLOS VINGERHOETS Straf op naar bui tenland gaan voor terreur, geen uitkering en pas poort voor jihadis- ten. 700 miljoen voor veiligheid. 1 miljard voor de krijgsmacht: munitie, reserveon derdelen en trans port. Onvoldoende om aan NAVO- norm te voldoen. Betere samen- I werking veilig heidsdiensten en vroeg radicalise ring signaleren. 400 miljoen inves teren in de politie. 2Investering van 400 miljoen om de basis op orde te brengen. Niet genoeg om aan de NAVO-norm te vol doen. sp« 0 Radicale moslims preventief opslui ten en verbod op terugkeer van Syriëgangers. Ons land moet 'de-islamiseren'. 2Voor politie en defensie samen 2 miljard uittrek ken. Onvoldoende voor halen NAVO- norm. Meer wijkagen- Iten en scholing politiepersoneel. 900 miljoen naar rechtspraak en extra marechaus sees. 21 miljard bezui nigen op defen sie, vooral afschaf fing van wapen systemen en per soneel. Stop JSF- programma. 400 Miljoen meer voor politie en justitie. Meer bevoegdheden in lichtingendiensten. Verheerlijken van geweld strafbaar. 2Verhoging de fensie-uitgaven met 2,1 miljard. Niet voldoende voor NAVO-norm, wel op Europees ge middelde. j300 miljoen naar de politie. Priori teit aan samenwer ken met EU-inlich- tingendiensten om informatie op juiste plek te hebben. 2Injectie van 500 miljoen. Defensie-uitgaven groeien toe naar het Europese ge middelde, niet de NAVO-norm. 3 Belastingverla ging werkende: hogere arbeidskor- ting en lager tarief 2de en 3de schijf. Groter deel vermo gen belastingvrij. 3 Lastenverlich ting gezinnen. Meer ouderenkor- ting lage inkomens. Belasting omhoog voor bedrijven en hogere inkomens. 3De inkomsten belasting moet omlaag. Verdere uitleg verschaft de PVV niet. 3Lager tarief eerste schijf, belasting hogere inkomens omhoog, meer arbeids- en ouderenkorting lagere inkomens. 3Belasting op in komen en ar beid omlaag. Ba sistarief 36,55 pet, toptarief 49,05 pet. Winstbelasting bedrijven omlaag. 3Belasting op ar beid verlagen. Er moet een groe ner belastingstel sel komen dat sim peler is dan het huidige. 42 miljard naar verpleeghuizen. Eigen risico blijft op 385 euro en ba sispakket vergoedt minder dan nu. 5 Lagere belastin gen, bevriezen uitkeringen: bijna 250.000 banen erbij. Soepeler ont slagrecht, meer tij delijke contracten. 4Eigen risico af schaffen. 300 miljoen extra voor verpleeghuizen. In voering minimum norm voor het aan tal zorgverleners. 5Verschil tussen flex en vast verkleinen. 10.000 banen voor con ciërges, straatve gers en toezicht houders. 4Eigen risico af schaffen, bezui nigingen in oude renzorg terug draaien. Dit kost 5,7 miljard, effect niet doorgerekend. De PVV heeft hierover niets in haar programma staan. 4Eigen risico en vrijwillig eigen risico schrappen. Invoering Nationaal Zorgfonds, 1,9 mil jard naar verpleeg huiszorg. 5Ww-premie voor flexibel werk omhoog, voor vast werk omlaag. Meer sociale werk plekken. Pensioen op 65ste. 4600 miljoen voor personeel verpleeghuizen. Eigen bijdrage huishoudelijke hulp omlaag, eigen ri sico 280 euro. 5Tijdelijke con tracten van vijf jaar. Ondernemin gen hoeven zieke werknemers min der lang door te betalen. Bezuinigt per hsaldo op de hele zorg, maar in vesteert 300 mil joen euro in de ver pleeghuiszorg. Eigen risico blijft. 5Creëert sociale werkplekken en wil de regels voor vaste en flexbanen dichter bij elkaar brengen. Ontslag recht aanpassen. 6 Meer geld naar opvang vluchte lingen buiten Eu ropa, in de eigen regio. Asielproce dures versnellen. 6 Betere opvang in de regio via verdragen, Euro pees asielbeleid en eerlijke verdeling van vluchtelingen over Europa. Totale asielstop. Desnoods met grenscontroles en drones langs de grenzen: geen asielzoeker meer binnen. 6Opvang vluch telingen in de regio. Economi sche vluchtelingen terugsturen, be tere afspraken EU- arbeidsmigratie. 6Het vluchtelin genverdrag aanpassen voor opvang in regio. Vluchtelingen moeten terug als land weer veilig is. 'Substantieel' Jméér vluchtelin gen opnemen, ook in andere EU-lid- staten. Selectie aan de buitengren zen van Europa. Nederland moet zich houden aan de klimaatafspra ken van Parijs, maar de oplossing ligt op internatio naal niveau. Kolencentrales sluiten. Investe ren in duurzame energie. Woningen beter isoleren. Veestapel inkrim pen. Onduidelijk. Wel moet er geen geld meer gesto ken worden in windmolens en in novatie. Sluiting twee kolencentrales, verlaging gaswin ning Groningen, ki lometerheffing. 4,5 miljard extra duur zame subsidies. Onze energie voorziening moet geleidelijk verduurzamen, maar geen ver snelde sluiting van kolencentrales. Kolencentrales dicht, belasting verlaging voor elektrisch rijden en investeren in groene onderne mers. 8Wie geen laag inkomen heeft, moet zijn sociale huurwoning uit. Particuliere ver huur wordt gesti muleerd. 9 De overheid moet klassen niet van bovenaf willen verkleinen. Daar gaan scholen zelf over. Effect van kleine klassen is trouwens gering. Tegen kilo meterheffing, die jaagt mensen die gewoon naar hun werk, huis of familie willen rijden op kosten. 8Een rijksfonds om te investe ren in nieuwbouw, bijvoorbeeld op Rotterdam-Zuid. Huur inkomens afhankelijk maken. 9Kleinere klas sen. Scholen in achterstandswij ken krijgen extra geld voor meer le raren en klassen- assistenten. Kilometerhef- fing invoeren voor automobilis ten. In ruil daarvoor gaat de motorrijtui genbelasting om laag. Ook trucks worden per kilo meter belast. 8Huren omlaag, daar laat de PVV het verder bij in het verkiezings plan. 9Over klassen grootte heeft de partij het niet. )De PVV laat zich er niet over uit, maar pleit wel voor een hal vering van de mo torrijtuigenbelas ting. 8 Investerings plicht voor wo ningcorporaties. Verbouwing van lege kantoorpan den en winkels naar woningen. 9 Extra investe ring van 600 miljoen euro voor een maximum klassenomvang van 25 leerlingen. )Een begin maken met betalen voor ge bruik van de auto in plaats van het bezit. 8De verhuur dersheffing gaat omlaag om corporaties te sti muleren meer energiezuinige wo ningen te bouwen. 9In plaats van minder kinderen per klas krijgen ba sisscholen meer geld voor klassen- assistenten of con ciërges. )Het woord ki lometerhef fing komt niet in de plannen voor. Wel moet er meer geïn vesteerd worden in wegen. 8 De komende jaren 100.000 extra betaalbare huurwoningen bij bouwen. 9Kleinere klas sen. Het maxi mum bepaald op 24 kinderen. 3,8 miljard euro voor het onderwijs. )Vóór kilome terheffing. Vervolgens een deel van de rijtui genbelasting af schaffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 8