NYNKE DE JONG 'Maximaal vijf partijen in de Tweede Kamer' of bel ons 088 - 70 70 600 StlP Q 6 verkiezingen 15 maart Cruise Hollandsche Steden Hoogtepunten van de Rijn Moezel C\V'\\ Column Ik weet het nog goed: ik was 19 en mocht voor het eerst stem men. Voor het Europees Parle ment; niet de meest tot de ver beelding sprekende verkiezing, maar toch. Ik was apetrots. Einde lijk voelde ik me echt volwassen. Ik telde mee en ik had invloed, hoe klein die dan misschien ook was. want die was jong, stoer, ambitieus en vrouw. Een welkome afwisseling tussen alle grijze stropdassen in Brussel en Straats burg. Toen ik het stemhokje uit kwam lopen, hoopte ik op Gerri Eickhof of een van zijn collega's. Zo dat ik in een plopkap kon roepen dat ik met trots en vreugde mijn democratische plicht had gedaan. En zo voel ik me altijd wanneer ik mag stem men. Ik mag weer stemmen. Ik woon in een land waarin ik elke vier jaar mee mag denken over de stand van het land. In een land waar ik als vrouw mag stemmen, en verkozen mag wor den. Hier is de democratie nog springlevend. Dat is iets fantas tisch, en dat mag je nooit voor lief nemen. Dus tegen al die mensen die vandaag niet gaan stemmen om dat ze denken dat het toch alle maal niet helpt, zou ik willen zeggen: natuurlijk word je te leurgesteld. Dat kan niet an ders: er is geen partij die straks z'n hele verkiezings programma waar kan maken. En er is geen partij die helemaal honderd procent bij je past. De mocratie is sappelen, compromis sen sluiten en water bij de wijn doen. Misschien moet je gewoon je verwachtingen bijstellen: er is geen lijsttrekker die ervoor kan zorgen dat vanaf morgen de pot met goud aan het einde van de re genboog toevallig bij jou in de achtertuin staat. Maar je kunt wel op een politicus stemmen die de komende vier jaar zijn of haar stinkende best zal doen om dit land nog mooier te maken. 37. Elke keer als ik in een stem hokje sta, denk ik aan haar. Aan hoe cool ik het vond toen ik in 2004 kon stemmen op een jonge, ambitieuze vrouw. En dat ik dat vandaag weer kan doen. Democratie is sappelen, compromissen sluiten en water bij de wijn doen ELKE PARTIJ HEEFT HAAR STOKPAARDJES, MAAR WAT HOUDT U BEZIG? Onno Hoekstra uit het Friese Hindeloopen vindt dat politieke partijen veel te veel compromis sen sluiten. „Laten we zeggen dat van zo'n 30 procent van de belof tes die politici doen iets terecht komt. Dat frustreert." Hoeksta is 73, maar nog altijd werkzaam als kleine zelfstan dige in de vormgeving. Hij vindt dat mensen met lichte beroepen best kunnen doorwerken, maar voor fabrieksar beiders en stratenma kers is dit volgens hem vaak te zwaar. „Voor hen moet het hartstikke frustrerend zijn dat politici hun standpunten op zo'n belangrijk onderwerp zo maar overboord gooien als ze bij voorbeeld willen meeregeren." Hij weet nog goed dat PVV-lei- der Wilders in 2010 op de verkie zingsavond liet weten dat het verhogen van de AO W-leeftijd 'een breekpunt' was, terwijl hij dat de dag erna alweer liet varen. Als het aan de oud-reclamemaker ligt, wordt het aantal partijen in de Kamer ingeperkt. „De grootste vijf partijen mogen de Kamer in. Meer niet. Klaar." Door de ver splintering zien mensen volgens hem nu 'door de bomen het ver- kiezingsbos' niet meer. Voor het verhogen van de kiesdrempel zijn alleen CDA (naar 2 procent, wat neerkomt op 3 zetels), 50PLUS (naar 3 procent, ofte wel 4 a 5 zetels) en WD (hoogte wordt niet genoemd). Hoekstra wil invloed kunnen uitoefenen via refe renda. PW, SP, D66, GroenLinks, Partij voor de Dieren, 50PLUS en nieuwe partijen als Forum voor Democratie, Nieuwe Wegen, Pi- ratenpartij en VNL zijn voor het invoeren van een bindend refe rendum. „Als we een referendum hadden gehad over de gaswin ning in Groningen dan hadden we die ellende niet gehad." EXCLUSIEF BIJ STIP! nu v.a. nu v.a. «ijk voor nog méér riviercruises op stipreizen.nl/riviercruises (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) reizen «nl woensdag 15 maart 2017 @Nynke Stemmen Ik stemde destijds op Edith Mastenbroek, Edith Mastenbroek is in 2012 on verwacht overleden. Ze was pas Harlingen Sneek Texel Stavoren Lemmer Medemblik Enkhuize 3-, 4- of 5-daagse riviercruise per Stip- schip het MS Allegro 3*+ Verblijf aan boord o.b.v. volpension Uitstekende prijs- kwaliteitverhouding wm nil vn I «V. - 11- of 12-daagse rivier cruise per Stip-schip het MS Allegro 3*+ Verblijf aan boord o.b.v. volpension Inclusief comfortabele busreis ^Kampen Deventer Arnhem Rees Wesel Düsseldorf Alken «Keulen Bonni Andernach Cochem V Koblenz Boppard.*e||.« Mainz Rüdesheim Vaar tijdens deze prachtige 3-, 4- of 5-daagse riviercruise langs de mooiste steden van Noord- Nederland. Aan boord van ons Stip-schip het MS Allegro 3*+ geniet u van een comfortabel verblijf o.b.v. volpension. U start in Lelystad waar de replica van het VOC schip Batavia gelegen is. Daarna ontdekt u bijv. de 'haringstad' Enkhuizen, de karakteristieke hofjes in Haarlem en de prachtige oude stadsgrachten van Sneek waar het lijkt alsof de tijd heeft stilgestaan. Komt u met ons Nederland ontdekken? Deze adembenemende 11- of 12-daagse riviercruise met het MS Allegro 3*+ brengt u via de Rijn en Moezel naar plaatsen als Düsseldorf en Bonn. Vanaf het water bekijkt u alle pittoreske dorpjes aan deze rivieren. Bezichtig ook het wereldberoemde 19e-eeuwse kasteel de Reichsburg in Cochem of drink een wijntje in het historische centrum van de wijnstreek aan de Moezel: Bernkastel. U verblijft aan boord van het schip o.b.v. volpension en iedere dag is er live muziek. Vaart u met ons mee? 4 april 7 april v.a. 139 v.a. 149 10 april 7 mei* v.a. 89 v.a. 249 zie stipreizen.nl/crrosb 3 juni* 22 juli* v.a. 329 v.a. 249 23 april v.a. 499 26 augustus v.a. 699 zie stipreizen.nl/crrdub 5 september v.a. 739 stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Het cruiseprogramma kan per vertrekdatum variëren. Kijk voor het betreffende programma per vertrekdatum op onze website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6