II Scholieren Zwin College in ban van politiek Jubileum voor dancefeest Rebellious in Malpertuus in Clinge Huis Knokke veel duurder 7 Harddancefeest Rebellious in Clinge is met tien edities een blijvertje. „Ooit willen we een festival in Hulst", stelt de organisatie. zv Grote kans dat zaterdag auto's vanuit Brabant en België op de parkeerplaats van gemeenschapscentrum Mal pertuus in Clinge stoppen. Achter het stuur: fans van snoeiharde beats die speciaal naar Zeeuws- Vlaanderen komen voor de tiende editie van harddancefeest Rebelli ous. „Hardstylefans vinden het niet erg twee uur in de auto te zit ten om hun helden te zien. Het is één grote familie", zegt Peter de Valck van het organiserende Hard2Beat Events. De drie vrienden Sjoerd van Campenhout, Jordy Mortier en Dylan de Schrijver begonnen eind 2012 met de organisatie. Hulst had genoeg liefhebbers van harde beats, maar veel was er voor hen niet te doen, vonden ze. Met Re bellious sprong Hard2Beat Events in dat gat. De eerste twee keren De meeste dj's zitten tegen een doorbraak aan was het feest in café Lazarus in Sint Jansteen. Daar konden maxi maal tweehonderd mensen te recht en dat bleek al gauw te wei nig. De Parochiezaal in het Belgi sche De Klinge bood uitkomst. „Dat was niet in de kerk hoor", zegt Peter, die zich later met Matt- hieu Ruijmbeek bij de organisatie voegde. „Al hing er wel een groot kruis boven het podium." Rebellious was gezegend voor vier edities, maar toen moest de zaal dicht. Een grote zoektocht naar een geschikte locatie in Hulst leverde niets op. De timing zat niet mee. Het nieuwjaarsfeest Foxxland in Reynaertland was net uitgedraaid op een fiasco met ver schillende vechtpartijen. „Daar hebben we inderdaad geen vruch ten van geplukt. In Hulst waren uitbaters sceptisch geworden. Ook omdat er nogal wat vooroordelen over hardstylefeesten zijn. Dat het altijd uit de hand loopt. Dat is bij ons nog nooit gebeurd. Er is ge noeg security en iedereen kent el kaar. Dus ruzie is er nooit." Uiteindelijk werd met Malper tuus toch een locatie in de ge meente Hulst gevonden. De fans kunnen zaterdag enkele grote na men verwachten. „Adaro is de grootste publiekstrekker", zegt Pe ter. „De meeste andere dj's zitten dicht tegen een doorbraak aan. Als we ze nu boeken, zijn ze nog te be talen." In Malpertuus is ruimte voor 550 man. Hard2Beat Events hoopt dat er ooit nóg meer publiek komt. „Het aantal hardstylefans groeit wereldwijd nog altijd. Ook in Hulst. We komen allemaal hier vandaan, dus we dromen van een festival in Hulst." KNOKKE-HEIST De prijzen van appartementen in Knokke-Heist zijn vorig jaar enorm gestegen. Gemiddeld betaalden kopers aan de Zeedijk in 2016 zo'n 133.000 meer dan het jaar ervoor, een stij ging van 20 procent. Dat blijkt uit cijfers van Vlaamse notarissen. Een appartement met zeezicht kost nu gemiddeld 821.000 euro. De prijsstijging is een gevolg van de grote vraag naar appartemen ten. Door de lage rente bij banken kiezen investeerders steeds vaker voor stenen als belegging. Het prijsniveau in Knokke-Heist zit nu weer op dat van 2012. In de ja ren erna volgde een vrije val. Op school was er een fictief stem lokaal en vier vmbo-klassen be zochten gisteren, en ook nog van daag, de raadszaal van het Belfort in Sluis. Om te leren hoe besluiten in gemeentepolitiek worden geno men en om vragen te stellen aan raadsleden Het is een heel ander tafereel dan tijdens een gemeenteraads vergadering. Op de stoelen van raadsleden zitten zestien leerlin gen prinsheerlijk achter de micro foons. De tafels in de raadszaal lig gen bezaaid met kaartjes waar zestien verschillende taken op staan. Zoals een huwelijk sluiten, mensen helpen met het zoeken naar werk, afval ophalen of straten maken. Keuzes „Wat zijn volgens jullie de belang rijkste drie taken van de ge meente", wil Tanja Kuijpers van ProDemos weten. „En waarom moeten er keuzes worden ge maakt?" Dat begrijpen ze direct: "Geld", klinkt het uit meerdere hoeken. ProDemos is op uitnodiging van de gemeente Sluis aanwezig en legt op scholen door heel het land uit wat de spelregels van de- Niet alle wegen zijn aangelegd door de gemeente mocratie zijn, wie wat doet in de geggemeenteraad zijn en waar politiek precies over gaat. Zo is ProDemos ook de initatiefnemer van d Stemwijzer. Voor leerlingen is politiek dichterbij dan ze vaak denken, ontdekken ze. En ook dat de gemeente Sluis niet voor alles verantwoordelijk is. „Niet alle wegen zijn van de ge meente, er zijn bijvoorbeeld ook wegen van het waterschap of Rijksoverheid", legt raadslid Wim Huigh (D66) uit aan een leerling die alle hobbels en putten graag verwijderd wil zien. Raadslid Huigh is blij dat de jongeren zich interesseren voor politiek en is verrast door de wens van Joey Brugman (14). De scho lier wil iets heel anders veranderd zien: „Dat de gemeenten naar bui ten toe als één Zeeland spreken, om hier goed onderwijs te creë ren." woensdag 15 maart 2017 'Hardstylefans vormen één familie' Bob Maes Clinge - Peter de Valck, Hard2Beat Events. DJ Coone was de grootste trekker op Rebellious, fotosvendullaert Kaarten zijn te koop op hard2beat.nl. De aankleding is belangrijk bij dancefeesten. fotojoeybertram Ze mogen officieel nog niet stemmen, maar leerlingen van het Zwin College uit Oostburg denken wél na over politiek. Sophie Stockman Sluis - Wim Huigh, raadslid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66