£'l C9 Geen scheiding kerken bedrijf H4A neemt bouwbedrijf Buize in Nieuwvliet over Snel, snel, snel 1000 LUXE KEUKENS Gemeenten lonken naar jonge kiezer 2 verkiezingen UIT VOORRAAD 7995,- Commentaar Het Europees Hof van Justitie heeft een monster gebaard. Be drijven mogen werkneemsters verbieden een hoofddoek te dragen. Dat verbod moet wel geborgd zijn in regels die zin nig zijn voor de bedrijfsvoering en die gelden voor alle denkbare politieke, filosofische of religieuze tekens. Het hof vindt de wens van een bedrijf om neutraliteit uit te stralen belangrijker dan het recht op godsdienstvrijheid. Deze uitspraak komt in de rij van moeizame pogingen van rechtscolleges om vergelijkbare kwesties te beslechten. Het College voor de Rechten van de Mens in Neder land oordeelde eerder dat een griffier van een rechtbank een hoofd doek mag dragen. Op Duitse openbare scholen mogen docenten dat ook. Voor het Europees Hof ging het om de receptioniste van een beveiligingsbedrijf. Het hof vindt dat zo'n bedrijf mag eisen dat deze mevrouw een 'neutrale' verschijning is. De angel zit in het woord 'neutraal'. Is iemand zonder hoofddoek per definitie neu traal en iemand met een hoofddoek per definitie vooringenomen? Geldt dit ook bij het al of niet dragen van een kruisje? Het arrest van de hoogste Europese rechtbank is moeilijk anders uit te leggen. Het hof breidt het zogenoemde neutraliteitsprincipe, op basis waarvan de overheid kiest voor een neutraal imago van mensen met een functie in de openbare ruimte, uit naar de private sector. Simpelweg: het hof zet de stap van 'scheiding tussen kerk en staat' naar 'scheiding tussen kerk en bedrijf. Dit gaat veel te ver. Het is onmenselijk om je religie thuis te moeten laten als je naar je werk gaat. Het hof is ook heel naïef in de veronderstelling dat neutraliteit (mede) geborgd is in uiterlijkheden. We weten allemaal beter. On dernemers die zwichten voor de onverdraagzaamheid van hun klanten en die vrouwen daarom verbieden een hoofddoek te dra gen zouden we moeten boycotten. Ondernemers die zwichten voor onverdraagzaamheid verdienen een boycot Buize ging onlangs failliet: de na weeën van de economische crisis duurden te lang. Plannen voor de bouw van tien woningen aan de Cadzandseweg in Nieuwvliet ston den bovendien jarenlang in de wacht door juridische procedures. Pas afgelopen november gaf de Raad van State groen licht. Door de overname kunnen ne gen werknemers van Buize in dienst blijven; er vallen geen ge dwongen ontslagen. De naam van het bedrijf verandert een beetje en wordt nu Bouwbedrijf Buize bv. Voormalig eigenaar Pascal Buize gaat er als bedrijfsleider aan de slag. Ook de locatie, de vestiging aan de Nieuwvlietseweg, blijft bestaan. Voor H4A is de gekozen con structie niet helemaal nieuw. „In 2011 hebben we bouwbedrijf Len- Dat is daarna ook nog een poos onder de eigen naam blijven bestaan sen uit Axel overgenomen", vertelt woordvoerster Sidney Mast van H4A. „Dat is daarna ook nog een poos onder de eigen naam blijven bestaan, maar in de loop van de tijd opgegaan in H4A Industrieservice." ALMANAK Hele dagen is ze op pad en regel matig moet ze ook 's avonds weg. Om op de been te blijven hecht ze aan een gezonde maaltijd, dus als het even kan kookt (en eet) ze thuis. Zo ging het onlangs ook. Pan nen op het vuur, laptop er naast om de laatste zinnen te tikken en snel, snel weer weg want ze moest nog tanken. Terwijl de benzine in de tank liep staarde ze naar haar auto en langzaam drong het tot haar door wat ze zag. Daar stond ze: midden in het dorp, in het volle licht van de pomp met haar schort vol toma- tensausvlekken nog voor. Voorleesfinale in bibliotheek AARDENBURG Tovertafel in Coensdike Kaarten voor wijkbewoners enhui&nl Een bluetooth-speaker cadeau bij je stem of de burgemeester die je met een limo oppikt: sommige Neder landse gemeenten halen alles uit de kast om jongeren te verleiden hun stem uit te brengen. In Zeeland hoeven jongeren geen cadeautjes te verwachten. Burgemeester Van der Zwaag van Veere heeft alle 255 nieuwe stem mers 'persoonlijk', benadrukt de woordvoerder, een brief geschre ven. Ook in Reimerswaal viel bij 18- jarigen een brief van de burgemees ter op de mat. Bij nagenoeg alle gemeenten is het besef doorgedrongen dat social media een interessant middel zijn om jongeren te bereiken. Goes toont op zijn facebookpagina een liveblog en livestream over de ver kiezingen. Terneuzen laat sinds een jaar gerichte advertenties zien aan facebookers die binnen de doel groep vallen. In Hulst kregen 18-ja- rigen een brief over de verkiezingen met daarbij informatie over hoe ze via Snapchat berichtgeving over de verkiezingen vanuit de landelijke overheid konden volgen. Terneu zen heeft een stembureau bij sport complex Vliegende Vaart, waar veel jeugd komt. Het mobiele stembu reau van Vlissingen rijdt langs de Hogeschool Zeeland en Scalda. woensdag 15 maart 2017 Bouw- en aannemingsbedrijf H4A uit Sas van Gent neemt Bouw- en Timmerbedrijf Buize uit Nieuwvliet over. Het bedrijf, dat onlangs het faillissement aanvroeg, gaat verder als zelf standig onderdeel binnen H4A. Martijn de Koning Nieuwvliet - Sidney Mast, H4A Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Twaalf voorleeskampioe- nen uit regionale voor ronden doen morgen mee aan de finale van het Zeeuws-Vlaams kam pioenschap voorlezen in de bibliotheek in Terneu- zen. De drie beste voorle zers gaan naar de Zeeuwse finale in Middel burg, op 8 april. De finale in de bibliotheek in Ter- neuzen is vrij toeganke lijk. Aanvang is om 19.00 uur. De winnaars zijn rond 21.00 uur bekend. Zorgcentrum Coensdike in Aardenburg neemt vandaag een 'tovertafel' in gebruik. Daarop wor den interactieve spelle tjes geprojecteerd, zoals lichtgevende figuurtjes die door middel van een tikje met de hand of vin ger in beweging gebracht worden. De tovertafel wordt ingezet bij demen terenden. ZorgSaam streeft ernaar om voor alle zorgcentra een tover tafel aan te schaffen. HULST De wijkraad Hulst-Zuid begint morgen met weke lijkse kaartmiddagen voor bewoners van Hulst- Zuid. Deelnemers kunnen meedoen met de spel- soorten bieden en joke ren. Bij voldoende be langstelling kan ook een bridgegroep beginnen. De kaartmiddagen begin nen elke week om 13.30 uur en worden gehouden in Brasserie Oud Hulst aan het Stationsplein in Hulst. Deelname is gratis. incl. montage - direct uit voorraad Einsteinstraat 29 - Dordrecht Ondine van der Vleuten Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63