£'l C9 Geen scheiding kerken bedrijf Azc dat niet kwam kost toch geld Gemeenten lonken naar jonge kiezer Snel, snel, snel 1000 LUXE KEUKENS 2 verkiezingen UIT VOORRAAD 7995,- Commentaar Het Europees Hof van Justitie heeft een monster gebaard. Be drijven mogen werkneemsters verbieden een hoofddoek te dragen. Dat verbod moet wel geborgd zijn in regels die zin nig zijn voor de bedrijfsvoering en die gelden voor alle denkbare politieke, filosofische of religieuze tekens. Het hof vindt de wens van een bedrijf om neutraliteit uit te stralen belangrijker dan het recht op godsdienstvrijheid. Deze uitspraak komt in de rij van moeizame pogingen van rechtscolleges om vergelijkbare kwesties te beslechten. Het College voor de Rechten van de Mens in Neder land oordeelde eerder dat een griffier van een rechtbank een hoofd doek mag dragen. Op Duitse openbare scholen mogen docenten dat ook. Voor het Europees Hof ging het om de receptioniste van een beveiligingsbedrijf. Het hof vindt dat zo'n bedrijf mag eisen dat deze mevrouw een 'neutrale' verschijning is. De angel zit in het woord 'neutraal'. Is iemand zonder hoofddoek per definitie neu traal en iemand met een hoofddoek per definitie vooringenomen? Geldt dit ook bij het al of niet dragen van een kruisje? Het arrest van de hoogste Europese rechtbank is moeilijk anders uit te leggen. Het hof breidt het zogenoemde neutraliteitsprincipe, op basis waarvan de overheid kiest voor een neutraal imago van mensen met een functie in de openbare ruimte, uit naar de private sector. Simpelweg: het hof zet de stap van 'scheiding tussen kerk en staat' naar 'scheiding tussen kerk en bedrijf. Dit gaat veel te ver. Het is onmenselijk om je religie thuis te moeten laten als je naar je werk gaat. Het hof is ook heel naïef in de veronderstelling dat neutraliteit (mede) geborgd is in uiterlijkheden. We weten allemaal beter. On dernemers die zwichten voor de onverdraagzaamheid van hun klanten en die vrouwen daarom verbieden een hoofddoek te dra gen zouden we moeten boycotten. Ondernemers die zwichten voor onverdraagzaamheid verdienen een boycot Vorig jaar juni kwam de gemeente met het voorstel voor een azc bij 's- Gravenpolder. In de voorbereiding zijn heel wat ambtelijke uren gesto ken. Omgerekend loopt dat op tot bijna 41.000 euro. Maar de ge meente moest op meer gebieden geld spenderen. Om het gemeente huis en de raadsvergaderingen te bewaken is 2.400 euro uitgegeven. Er is een extra communicatiemede werker ingehuurd en er zijn ver schillende informatiebrieven ver stuurd en bijeenkomsten georgani seerd. Bij elkaar lopen de kosten op tot 62.300 euro. De gemeente hoopt van het COA ruim 46.000 euro te rug te krijgen, de rest moet de ge meente zelf bijpassen. Dat blijkt uit antwoorden op de vragen van raadslid Berry Kooiker (LPB). Tegen de bouw van het azc kwam Toen de noodzaak voor een azc wegviel, trok Borselede stekker uit het project veel protest uit 's-Gravenpolder en 's-Heer Abtskerke. Toen de nood zaak voor de bouw wegviel omdat er steeds minder asielzoekers naar Nederland kwamen, trok Borsele de stekker uit het project. ALMANAK Hele dagen is ze op pad en regel matig moet ze ook 's avonds weg. Om op de been te blijven hecht ze aan een gezonde maaltijd, dus als het even kan kookt (en eet) ze thuis. Zo ging het onlangs ook. Pan nen op het vuur, laptop er naast om de laatste zinnen te tikken en snel, snel weer weg want ze moest nog tanken. Terwijl de benzine in de tank liep staarde ze naar haar auto en langzaam drong het tot haar door wat ze zag. Daar stond ze: midden in het dorp, in het volle licht van de pomp met haar schort vol toma- tensausvlekken nog voor. 'Terp Amac-terrein vormt geen risico' Koeman leidt CDA-fractie Ladiesavond in dorpshuis warenhuisnl Een bluetooth-speaker cadeau bij je stem of de burgemeester die je met een limo oppikt: sommige Neder landse gemeenten halen alles uit de kast om jongeren te verleiden hun stem uit te brengen. In Zeeland hoeven jongeren geen cadeautjes te verwachten. Burgemeester Van der Zwaag van Veere heeft alle 255 nieuwe stem mers 'persoonlijk', benadrukt de woordvoerder, een brief geschre ven. Ook in Reimerswaal viel bij 18- jarigen een brief van de burgemees ter op de mat. Bij nagenoeg alle gemeenten is het besef doorgedrongen dat social media een interessant middel zijn om jongeren te bereiken. Goes toont op zijn facebookpagina een liveblog en livestream over de ver kiezingen. Terneuzen laat sinds een jaar gerichte advertenties zien aan facebookers die binnen de doel groep vallen. In Hulst kregen 18-ja- rigen een brief over de verkiezingen met daarbij informatie over hoe ze via Snapchat berichtgeving over de verkiezingen vanuit de landelijke overheid konden volgen. Terneu zen heeft een stembureau bij sport complex Vliegende Vaart, waar veel jeugd komt. Het mobiele stembu reau van Vlissingen rijdt langs de Hogeschool Zeeland en Scalda. woensdag 15 maart 2017 Het asielzoekerscentrum (azc) dat er nooit kwam in 's-Graven- polder, kost de gemeente Bor- sele ruim 62.000 euro. De ge meente verwacht ongeveer tweederde van dit bedrag terug te krijgen van het COA. Iris Maljaars 's-Gravenpolder Tip? redactie@pzc.nl 'S-HEERENHOEK De met asbest vervuilde grond in de terp in 's- Heerenhoek levert geen onaanvaardbaar risico op. Dat schrijven B en W op vragen van de PvdA Borsele. Op het oude Amac-terrein wordt met asbest vervuilde grond in een terp verwerkt. Vol gens het college is dit een gangbare manier van saneren. De kosten van afvoeren (450.000 euro) staan niet in verhouding tot de milieuwinst. KRABBENDIJKE Peter Koeman (57) uit Krabbendijke is de nieuwe fractievoorzitter van het CDA in de ge meenteraad van Rei- merswaal. Op verzoek van het bestuur neemt hij de functie over van Carla Hoogerland. Het Yer- sekse raadslid legt om persoonlijke redenen het fractievoorzitterschap neer. Koeman was van 1998 tot 2010 ook leider van de fractie. RILLAND Een avondje ontspannen met een modeshow, workhops, een fotoshoot en kraampjes. Dames van 18 en ouder uit Rilland kunnen daarvoor vrijdag 24 maart terecht in dorpshuis Luctor et Emergo. Het thema is 'Spring'. Het Sociaal Team Rilland hoop vooral dames die nieuw zijn in het dorp of weinig aan sluiting vinden te verlei den te komen. Info: la- diesspring@zeelandnet.nl incl. montage - direct uit voorraad Einsteinstraat 29 - Dordrecht Ondine van der Vleuten Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58