Kerkwerve heeft nu hulpkring vrijwilligers Gratis busvervoer voor toeristen over heel Schouwen-Duiveland Bewoners stippen problemen aan bij college van B en W tijdens wandeling 7 Inwoners van Zierikzee konden tijdens een wandeling zeggen wat met de straten moet gebeuren. toeprandjes die te steil zijn, goten die te diep liggen en L kinderkopjes bestra- ting waardoor 'je let terlijk je scootmo- biel uit trilt'. Het zijn zomaar wat punten die ter sprake kwamen tij dens de rondwandeling die de ge meente Schouwen-Duiveland gis teren hield voor de inwoners van Zierikzee. Doel was om tijdens de wandeling de knelpunten in de stad te bespreken en samen met het college van Burgemeester en Wethouders te kijken wat er beter kan. In het meerjarenplan is in ie der geval vastgesteld dat de straten die de komende jaren onder han den worden genomen allemaal een brede klinkerrand aan weers zijden krijgen. Een mededeling die de groep van zo'n twintig man tevreden stemt. Rollator Joke de Raaf die met een rollator de ronde meewandelt, is maar wat blij met die aanpassing. Om te be wijzen dat het echt geen doen is om met een rollator over de kin derkopjes te rijden, staat ze haar wagentje even af. Al snel stokt het hulpmiddel te gen een van de ongelukkige steentjes. De visie van het college van B en W is om alle straten qua indeling hetzelfde te maken als de Jannewekken. Diezelfde straat vormt volgens de aanwezigen on derdeel van een van de groot sknelpunten van Zierikzee. Het kruispunt van Jannewekken en Touwbaan werd ruim een jaar ge leden gerenoveerd, maar volgens de aanwezigen is de situatie er le vensgevaarlijk geworden. Wanneer de stoet tijdens de wandeling aankomt bij het kruis punt wil Leen Schilperoord met zijn fiets demonstreren hoe onlo gisch de verkeerssituatie is. Ter wijl hij het op de juiste manier voordoet, haalt een wielrenner hem langs links in. „Dat is precies het punt, negen van de tien fiet sers zetten hun route aan de lin kerkant van de weg voort, omdat het fietspad opeens ophoudt en je hier niet veilig kunt oversteken." De Raaf knikt instemmend. Zelf heeft ze er twee keer bijna een fietser bovenop haar rollator ge had. De begeleiding van fietsers en voetgangers moet worden verbeterd „De begeleiding van de fietsers en voetgangers op dit punt moet dus worden verbeterd", berede neert burgemeester Gerard Rabe link, „We schrijven het op en ne men het mee." Verkeersdeskundige Peter de Winter ziet al oplossingen voor zich „Maar dat zijn plannen die nog verder uitgewerkt moeten worden." Andere punten die op het lijstje worden meegenomen zijn onder andere het opknappen van de No- belpoort en het recht leggen van diverse straten. Lopend op De Wandeling wordt bekendgemaakt dat dit pad bin nenkort weer écht voor wande laars wordt. Kademuren De fietsers die nu al bellend de groep passeren, moeten dus op zoek gaan naar een andere route. Over de situatie rondom de kade muren leven ook veel vragen. Deze zouden op de korte termijn onder handen worden genomen, maar al snel blijkt dat het zeker nog vier jaar zal duren voordat daar iets gaat gebeuren. Door de bouwwerkzaamheden op het voormalige terrein van Mondragon zijn de plannen voor de kademuren uitgesteld. Aan het eind van de stadswandeling keren sommigen tevreden naar huis. Eindelijk is er naar hen geluisterd. Anderen twijfelen nog of de stads wandeling daadwerkelijk tot ver andering zal leiden. Kerkwerve heeft sinds kort een kring van vrijwilligers die ouderen, zieken of mensen met een handi cap komt helpen. De kring bestaat uit drie mensen die bij toerbeurt telefonisch bereik baar zijn. Zij schakelen vervolgens een of meerdere van de tien vrijwil ligers in voor het karweitje of de be geleiding van de aanvrager naar arts of ziekenhuis. Verder zijn enkele leden van de kerkelijke jeugdvereniging beschik baar voor de hulpkring. Elke aan vraag wordt beoordeeld. Er wordt pas een vrijwilliger ingeschakeld als er geen familie, buur of bedrijf is die aan de vraag tegemoet kan ko men. De hulpkring is het initiatief van de Christelijk Gereformeerde kerk, de PKN-kerk en de dorpsraad. „We komen hiermee tegemoet aan de vraag die de gemeente ons twee jaar geleden heeft voorgelegd", ver telt medeoprichter Kees den Boer. „In november hebben we een ver gadering met de vrijwilligers gehad en veertien dagen geleden kregen we de laatste instructies van het SMWO." In Zonnemaire is sinds de zomer van 2015 een hulpkring actief. De sightseeing bus rijdt in totaal zes keer per dag het eiland rond, langs de belangrijkste plaatsen en diverse attracties. Een uniek aanbod waarmee de regio zich binnen Zeeland kan onderschei den, meent de gemeente. Het tra ject is bovendien aanvullend op de reguliere lijnen. De opzet vloeit voort uit de SchouwenDuivelandPas. Nu dat initiatief is overgegaan in de Zee- landPas, willen recreatieonderne mers de gebruiksmogelijkheden verder uitbreiden. Toeristen die overnachten op één van de grotere campings of bungalowparken op Schouwen-Duiveland, krijgen in de meeste gevallen de ZeelandPas op de koop toe. Dat biedt hen kor ting op verschillende attracties, maar daarmee kunnen ze straks ook gratis reizen met de speciale bus. Voor gebruik van de toeris tentaxi gaat een gereduceerd tarief gelden. Gasten en inwoners die niet over zo'n pas beschikken, kunnen ook op die bus stappen, maar beta len dan de normale tarieven. „Ie dereen kan meerijden, alleen heeft iemand voor een aantal toeristen al betaald", zegt wethouder Jaque- line van Burg. De gemeente draagt bijna 25.000 euro bij aan de proef. De aangeslo ten recreatie-betalen met 40.000 euro de grootste mep. De totale kosten (inclusief belettering van de bussen en plaatsing van borden bij de haltes) bedraagt bijna 70.000 euro. woensdag 15 maart 2017 S.P Praten over de straten van Zierikzee Janneke Koster Zierikzee - Burgemeester Rabelink Ton van den Nouweland Kerkwerve Connexxion breidt het aanbod op Schouwen-Duiveland dit jaar uit met een speciale dienst voor toeristen. Het gaat om een zogeheten sightseeing bus, een toeristentaxi en een pendel dienst naar het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk. Marcel Modde Zierikzee Rijden met een rollator over de stenen is niet gemakkelijk, foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57